Jump to content
DarthVader

Τί ελαστικά φοράμε?Εντυπώσεις!προτάσεις!

Recommended Posts

Αυτά είναι τα yakohama AVS SPORT

και αυτά το Falken ZE512

Αν τα φοράει κάποιος να μου πεί αν είναι τις προκοπής?

Τα AVS τα ξέρω και είναι τρελό λάστιχο αλλά με τα Falken δεν ξέρω τί παίζει

Πάντα για 195/50/15 μιλάμε

Αν μπορεί κανείς να βρεί και καμία τιμούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

:D - τα Falken εχουν μια προτιμηση προς τους αγωνες Drift

Διλαδή γλύστρα και των γωνέων???

Προσωπικά δεν με πειράζει να μπαίνω παντού με τις πόρτες αρκεί αυτό να είναι ελεγχόμενο και προοδευτικό και να δαγκώνει στις αλλαγές πορείας.

Αν είναι όμως να γίνει το αμάξι κουρούμπελο και να μη μαζεύεται με τίποτα σαν τα μαμά continental που φόραγε τότε ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω

Link to comment
Share on other sites

The ultimate tyre for daily use

The ultimate tyre for the high powered family car.

Avantgarde engineering in the running surface and sidewall designs, inspired by the wing shape of a falcon in flight

Innovative compound technology with silica significantly improves handling in wet conditions and increases performance

Extra-hard shoulder and new profile design prevent uneven wear and delivers a smoother ride

Καλά ακούγονται και με σκληρά πλαϊνά!!!

Λέω μα τα δοκιμάσω στην επόμενη αλλαγή ή αυτά ή τα yokohama να δούμε τί λένε σε Ελληνικούς δρόμους με τα 1250 κιλά του 9Ν

και με τιμές 60-65€ για τα Falken και 80-85€ για τα Yokohama είναι αρκτετά καλές τιμές για τέτοια λάστιχα

Το Falken βγαίνει σε 82V και 82H στην ίδια διάσταση οπότε πιστεύω ότι τεριάζουν περισότερο στο polo από το 86V του yokohama που είναι για σαφώς βαρύτερα αυτοκίνητα

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ και 2 μήνες έχω βάλει τα Yokohama S.drive σε διάσταση 205/45/16 και μπορώ να πω ότι είναι τίμιο λάστιχο για τα 550¤ που έδωσα. Ένα ζέσταμα το θέλουν πάντως.

Και εγω το ιδιο λαστιχο φοραω αλλα σε αλλη διασταση.του εχω κανει σε 7 μηνες 18000km, και η αποψη μου ειναι οτι

ΔΕΝ ειναι exalto!!! :oB):lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest CLakis

Εμένα έχει Μichelin Energy 175/65/13 .Κρατάνε πάρα πολύ καλά στο δρόμο (εκτός αν έχω κέφια tongue.gif), αλλά μου κόβονται συνέχεια επειδή πάει στο νησί το αμάξι και έχει χωματόδρομο :huh: .Τέλοσπάντων δεν εμπιστεύομαι τίποτα άλλο στις συγκεκριμένες διαστάσεις..

Edited by CLakis
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν καλύτερα να υπάρχουν POST ανά διάσταση;

Καθόμαστε και χάνουμε χρόνο για διαστάσεις που δεν μας αφορούν και τελικά για τα δικά μας δεν βρίσκουμε άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Τα potenza re 050 που εχω εγω ειναι παρα πολυ καλα, μονο που χρειαζονται λιγο ζεσταμα. πολυ καλα κρατηματα σε στεγνο, σε βρεγμενο δεν τα εχω δοκιμασει ακομα, κ στις στροφες ειναι κορυφαια. τωρα τι να πω ο καθενας εχει τα δικα του γουστα. :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο λαστιχο φοραω αλλα σε αλλη διασταση.του εχω κανει σε 7 μηνες 18000km, και η αποψη μου ειναι οτι

ΔΕΝ ειναι exalto!!! :D:thumbsup: :thumbsup:

Καλά είναι ανάλογα και το τι θες από το λάστιχο. Αυτά που θέλω εγώ μου τα δίνει και με λίγο ζέσταμα το κράτημα του σε στροφές υψηλών ταχυτήτων είναι απλά άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν καλύτερα να υπάρχουν POST ανά διάσταση;

Καθόμαστε και χάνουμε χρόνο για διαστάσεις που δεν μας αφορούν και τελικά για τα δικά μας δεν βρίσκουμε άποψη.

Για golf πήγαινε εδώ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showforum=93 εκτός εάν έχεις και polo. Εάν ναι τότε σε αφορούνε οι διαστάσεις που συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

μια γνομη θα ηθελα για ζαντες χρωμιου γιατι βρηκα κατι τεζα 16αρες κουκλα του πανε απιστευτα αλλα σκαλονω λιγο με το χρωμιο προτιμο το νικελ.. αλλα αμα παρω χρωμιου τι προβληματα θα εχω..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο βοηθεια αν γινεται. Πηγα να βαλω τα Goodyear Eagle αλλα ο λαστιχας μου μου ειπε πως υπαρχει ελλειψη, οποτε μου προτεινε τα Uniroyal Rainsport 1. Εχει και τα Michelin Pilot exalto pe2 αλλα μου ειπε πως δεν μου τα προτεινει. Τα Continental premium contact2 που ειχα ακουσει καλα λογια ειναι πολυ ακριβα 430. Για πειτε? Εσεις τι προτεινετε? (Ψαχνω για λαστιχο 195/45/16)

Link to comment
Share on other sites

pirelli p zero brijestone kai yokohama parada θελουν ζεσταμα. πρεπει και το νεο michelin sport 3 να θελει ζεσταμα σε αντιθεση με το 2 το οποιο φοραγα και ηταν αλλου σκεπτικου. ηταν μαλακο στη κατηγορια του conti. ta dunlop 9000 ειναι μαλακα και κρατανε σουπερ στο νερο. κλασσικη επιλογη. τα pirelli θα τα δοκιμαζα. οσο για τα conti sport3 μαλακα με γρηγορη φθορα . αν το κυνηγας βαζεις σκληρο αν οχι βαζεις μαλακο. σε σουπερ δρομους θα εβαζα σκληρο επισης. τωρα στην ελλαδα τα πραγματα ειναι περιεργα. μετραει και η τιμη που θα τα βρεις...

Edited by scorpione
Link to comment
Share on other sites

τα Pirelli p zero τα φοραω δεν με εντυπωσιαζουν τα dunlop sp sport τα ειχα στο παλιο και ηταν ΑΨΟΓΑ!!!

σε τεστ πρωτα ερχονται michelin sport 2, continental sportcontact 3, bridjestone re050.

εγω φοραω τωρα τα dunlop 9000 τα οποια τα βρηκα σε σουπερ τιμη. εβγαιναν και τα sport maxx αλλα δεν μου τα προτειναν. ισως ηθελα να σπρωξουν τα παλια. παντως το νεο michelin πρεπει να ειναι καλο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω φοραω στο πολακι μου bfgoodrich profiler 2 σε διασταση 185/55/14 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και μαλακο. καλυτερο παντως απο το προυγουμενο exalto και potenza720 πυ ειχα στο παρελθον

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο δικο μου εχω βαλει τα F1 goodyear σε 225/45/17 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....

Link to comment
Share on other sites

παιδες ηρθε η ωρα να αλλαξω λαστιχα.

πηγα μια βολτα απο τον λαστιχα και μου ειπε τα μισλεν 420 ευρω

κοντινενταλ και γιοκοχαμα 15 με 20 ευρω ποιο φτηνα.

επισης μου ειπε και για τα BF Goodrich στα 320 :)

διασταση 195/45/15. τι λετε?

ελεγα για μισλεν αλλα τα bf ειναι πολυ φτηνα...

Link to comment
Share on other sites

τα προηγουμενα ελαστικα μου ηταν F1 και ειμουν απολυτα ικανοποιημενος τωρα εχω Continental ContiSport2 και δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος για τα Continental ContiSport3, τα yokohama S drive, τα Fulda και το F1 που βγαινει τωρα τι λετε? :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες ηρθε η ωρα να αλλαξω λαστιχα.

πηγα μια βολτα απο τον λαστιχα και μου ειπε τα μισλεν 420 ευρω

κοντινενταλ και γιοκοχαμα 15 με 20 ευρω ποιο φτηνα.

επισης μου ειπε και για τα BF Goodrich στα 320 :D

διασταση 195/45/15. τι λετε?

ελεγα για μισλεν αλλα τα bf ειναι πολυ φτηνα...

ποια μισελεν?

τα προηγουμενα ελαστικα μου ηταν F1 και ειμουν απολυτα ικανοποιημενος τωρα εχω Continental ContiSport2 και δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος για τα Continental ContiSport3, τα yokohama S drive, τα Fulda και το F1 που βγαινει τωρα τι λετε? :D

τα Fulda exelero τα εβαλα τωρα Νικο....πριν φοραγα παλι τα ιδια αλλα to προηγουμενο μοντελο, ειμαι τρελλα ικανοποιημενος και αποδοση και τιμη και made germany....και βλεπω καλο κρατημα και στο βρεγμενο!

Για τα υπολοιπα δεν ξερω απο προσωπικης αποψης...

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

ποια μισελεν?

τα Fulda exelero τα εβαλα τωρα Νικο....πριν φοραγα παλι τα ιδια αλλα to προηγουμενο μοντελο, ειμαι τρελλα ικανοποιημενος και αποδοση και τιμη και made germany....και βλεπω καλο κρατημα και στο βρεγμενο!

Για τα υπολοιπα δεν ξερω απο προσωπικης αποψης...

Fulda exelero φοραει αυτο το μερσεντες και τα ειδα καλα γιαυτο και ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.