Jump to content
DarthVader

Τί ελαστικά φοράμε?Εντυπώσεις!προτάσεις!

Recommended Posts

Δεν νομίζω να βγένει σε 195/45 R15 τα Continental Sport Contact 3 για Polo

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

σκευτώμε να δοκιμάσω κάποια στιγμη τα BF Goodrich? έχω ακούσει καλά λόγια τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δικιο εχεις!Τωρα μιλησα πριν λιγο με φιλαρακι λαστιχα....Προτεινει Yokohama Avs.....

Yokohama Avs οχι καλητερα Yokohama S-Drive πολυ καλο αυτα φοραω κι εγω :(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ξενερωσει τα εβαλα για καλυτερο και τελικα μουφα!!!!!!!!!!!!!!!

χθες πηγα μια βολτα προς Αγ.Μερκουριο και γλυστραγε παντου.λεω ενταξει θα φταει ο δρομος μιας που ειναι γλυστερο το κομματι.

τσαντιστηκα και πηγα μια βολτα απο Πεντελη απο την λεωφορο Διονυσου.

στην λεωφορο Διονυσου τα πραγματα ηταν απελπιστηκα.γλυστραγε σχεδον παντου!!!!!!!

οταν εστριψα δεξια για Πεντελη ομως και ανεβαινα πανω κραταγε καλα αλλα εχει κ καλη ασφαλτο εκει..

τον λαστιχα που τον ρωτησα μου ειπε οτι φταει η μεγαλυτερη θεμοκρασια ασφαλτου λογω καλοκαιριου και οτι τα λαστιχα ζεστενονται γρηγορα επειδη ειναι μαλακα και για αυτο γλυστραει.τι να πω δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

εγώ στα Michelin το βλέπω αυτο που λές όταν είναι κρύα το πρώι, μόλης ζεσταθούνε πάλυ τα άτιμα πατάνε καλά, μια φόρα μου γλιστρισε το αυτοκινητο αλλα ειχε πέτρες και χαλικακια στο οδόστρομα. αυτό που αναφέρεις, με παρξενευει πολή, αυτο το έβλεπα στα Continetal Sport 2 και γι'αυτο τα σούταρα, επιδή έχω μια μανία ν μην κρατάω λάστοιχα λιγότερο απο χρόνο δεν θέλω να ξερένονται (ασχετα γίνονται χιλιομετρα η δεν γίνονται) εγώ τα αλλάζω. και τώρα σκευτωμαι τα BF Goodrich

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ξενερωσει τα εβαλα για καλυτερο και τελικα μουφα!!!!!!!!!!!!!!!

χθες πηγα μια βολτα προς Αγ.Μερκουριο και γλυστραγε παντου.λεω ενταξει θα φταει ο δρομος μιας που ειναι γλυστερο το κομματι.

τσαντιστηκα και πηγα μια βολτα απο Πεντελη απο την λεωφορο Διονυσου.

στην λεωφορο Διονυσου τα πραγματα ηταν απελπιστηκα.γλυστραγε σχεδον παντου!!!!!!!

οταν εστριψα δεξια για Πεντελη ομως και ανεβαινα πανω κραταγε καλα αλλα εχει κ καλη ασφαλτο εκει..

τον λαστιχα που τον ρωτησα μου ειπε οτι φταει η μεγαλυτερη θεμοκρασια ασφαλτου λογω καλοκαιριου και οτι τα λαστιχα ζεστενονται γρηγορα επειδη ειναι μαλακα και για αυτο γλυστραει.τι να πω δεν ξερω

για ποιο λαστιχο μιλας?

Link to comment
Share on other sites

για τα Μiclelin Pilot Exalto 2 λέει ο mpoukou Νίκο.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια εχω κι εγω αλλα σε 50αρι προφιλ (δεν θυμαμαι τον δεικτη) καμια σχεση με πριν, αλλα φορουσα σκληρα λαστιχα...

Μου φαινεται οτι τα exalto σε 45αρι προφιλ βγαινει μονο με δεικτη V...

Link to comment
Share on other sites

ναι το 45άρι βγένει σε V

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει εδω και κανα 3μηνο τα Vredestein Sportrac 3 195/45/16 με 400 ευρω.Σε σχεση με το F1 που ειχα(τα οποια δεν ζεσταινοντουσαν με τιποτα στο πολακι) αυτα ειναι πολυ καλα.Πολυ καλο κρατημα και τρομερη αισθηση.Και πολυ μουρατα (Giugiaro design βλεπετε tongue.gif )

Link to comment
Share on other sites

εγώ στα Michelin το βλέπω αυτο που λές όταν είναι κρύα το πρώι, μόλης ζεσταθούνε πάλυ τα άτιμα πατάνε καλά, μια φόρα μου γλιστρισε το αυτοκινητο αλλα ειχε πέτρες και χαλικακια στο οδόστρομα. αυτό που αναφέρεις, με παρξενευει πολή, αυτο το έβλεπα στα Continetal Sport 2 και γι'αυτο τα σούταρα, επιδή έχω μια μανία ν μην κρατάω λάστοιχα λιγότερο απο χρόνο δεν θέλω να ξερένονται (ασχετα γίνονται χιλιομετρα η δεν γίνονται) εγώ τα αλλάζω. και τώρα σκευτωμαι τα BF Goodrich

τα bf gooodrich profiler 2 τα ειχα στο πολακι μου και ειμουν πολυ ευχαριστημενος. αρκετα μαλακο λαστιχο καλο στο βρεγμενο και στο στεγνο τομονο μειονεκτημα μαλακα πλαινα οχι σαν τα michellen

Link to comment
Share on other sites

μαλακά τα πλαϊνα... (καλο απο μία μερια) στις στροφές λογικα παει μάνα... εκτος εαν ενοείς σκύζωνται εύκολα σε μία επαφή με κάποιο κράσπεδο κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

μαλακά τα πλαϊνα... (καλο απο μία μερια) στις στροφές λογικα παει μάνα... εκτος εαν ενοείς σκύζωνται εύκολα σε μία επαφή με κάποιο κράσπεδο κτλπ?

δεν σκιζονται απλα μην περιμενεισ για σκληρα οπωσ bridgestone ή μαλακά όπως michelin ειναι κατι ενδιαμεσο. για να σου δωσω να καταλαβεισ απο τα michelin pilot exalto 1 ειναι καλυτερα ιδιως στο φρεναρισμα αλλα δεν ειναι τοσο απολυτα οπωσ τα bridgestone potenza 720. Αυτο που με εντυπωσιασε για το ποσο καλα ήταν οτι μολις τα εβαλα βαρυνε το τιμονι και στις ανωμαλιες το αμαξι βελτιωθηκε αρκετα. και για 30000 χιλιομετρα ηταν πολυ καλα. μετα πουλησα το αμαξι.

φυσικα ειναι και τη χρηση θα τους κανεις ειναι καλα αλλα δεν ειναι και το απολυτο σπορ λαστιχο

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

αυτα που λέω να βάλω είναι τα G-Force της BF Goofrich διάβασα πολή καλές κριτικές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα VREDESTEIN SPORTRAC 3 με δείκτη V και είμαι μιά χαρά.... Μου είπαν όμως οτι γενικά ζεσταίνεται εύκολα το συγκεκριμένο αλλα δεν έχει και διάρκεια ζωής οπως κάποια άλλα....

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβένεις στο πάτημα φρενάρισμα στις στροφές...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγένει σε 195/45 R15 τα Continental Sport Contact 3 για Polo

Μόνο το eco contact βγαίνει σε αυτην την διάσταση.εγώ είχα τα maragoni zeta σε διάσταση 195/45/15 με δείκτη ταχύτητας w.τα λάστιχα ήταν άψογα.σε κάθε στροφή είχαν απίστευτο κρατήμα και στην βροχή πότε δ έκαναν ύδρολίσθηση.τώρα μετά bridgestone..παναγία βοηθά!ΦΟΒ¶ΜΑΙ σε κάθε στροφή!

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
Παιδιά έχει βάλει κανένας σας τα avon zz3?

Τι γνώμη έχετε???

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ

ζεσταινονται για πλακα

και στο βρεγμενο ειναι μακραν οτι καλητερο εχω οδηγησει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα VREDESTEIN SPORTRAC 3 με δείκτη V και είμαι μιά χαρά.... Μου είπαν όμως οτι γενικά ζεσταίνεται εύκολα το συγκεκριμένο αλλα δεν έχει και διάρκεια ζωής οπως κάποια άλλα....

Απ'οσο ξερω ειναι καλο ελαστικο κι εχει διαρκεια.Το μονο αρνητικο που εχω ακουσει ειναι οτι εχει υψηλο θορυβο κυλησης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.