Jump to content
Kafa10

Rns315 ερωτήσεις!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.

Είμαι νέος κάτοχος ενός vw polo 6R rline οπότε και νέος στο φόρουμ! 

Το αυτοκίνητο διαθέτει το συγκεκριμένο σύστημα (rns315) και έχω κάποιες σοβαρές απορείες...

Το αυτοκίνητο είναι εισαγωγής από Βέλγιο. 1) Οι χάρτες που έχει αυτή τη στιγμή το navi είναι από Ολλανδία Βέλγιο Λουξεμβούργο.

Υπαρχει δυνατότητα να περάσω τους χάρτες της Ελλάδος και αν ναι με ποιο τρόπο και τι κόστος. 

2) Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό μου με Bluetooth αλλά το μόνο που κάνει όταν πάτα "phone" είναι να κάνει σίγαση...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα πολύ γρήγορο φλασάκι usb 3 μ (sandisk pro πχ) δοκίμασε να βάλεις χάρτες από κει και θα δουλέψει λογικά.

Η κάρτα sd μπορεί να χρησιμοποιηθεί και να αδειάσει ή να εγγραφεί όπως θες όσες φορές θες.

Υπόψιν ότι πιάνουν πολύ χώρο το v11 europe map που πέρασα σε φίλο τις γιορτές ήταν καμιά 5gb σίγουρα.

Θα χρειαστείς μόνο ένα κωδικό cid στο update.

Χάρτες μπορείς να βρεις και σε torrent.

 

Μπορεί να ρίξεις μια ματιά εδώ που ασχολούνται αρκετά και να πάρεις μια ιδέα, εμένα με βοήθησε αρκετά και έκανα κάποια update σε γνωστούς.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nikdev said:

Πάρε ένα πολύ γρήγορο φλασάκι usb 3 μ (sandisk pro πχ) δοκίμασε να βάλεις χάρτες από κει και θα δουλέψει λογικά.

Η κάρτα sd μπορεί να χρησιμοποιηθεί και να αδειάσει ή να εγγραφεί όπως θες όσες φορές θες.

Υπόψιν ότι πιάνουν πολύ χώρο το v11 europe map που πέρασα σε φίλο τις γιορτές ήταν καμιά 5gb σίγουρα.

Θα χρειαστείς μόνο ένα κωδικό cid στο update.

Χάρτες μπορείς να βρεις και σε torrent.

 

Μπορεί να ρίξεις μια ματιά εδώ που ασχολούνται αρκετά και να πάρεις μια ιδέα, εμένα με βοήθησε αρκετά και έκανα κάποια update σε γνωστούς.

 

 

Καλησπέρα φίλε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου...

Μπορείς να μου δώσεις κάποιες περαιτέρω πληροφορίες; πχ να γκουγκλαρω ελληνικούς χάρτες για το rns315 η θέλει κ κάποια παραπάνω στοιχεία; επίσης όταν βάλω το φλασακι θα με οδηγήσει μόνο του ή πρέπει να ακολουθήσω καποια διαδικασία μέσω της οθόνης; και τι είναι ο κωδικός cid και που τον βρίσκω..

ΥΓ1. Δεν τα ζητάω όλα έτοιμα έχω ψάξει αρκετά στο γκουγκλ και δεν έχω βρει κάπου καλές οδηγίες για αυτό και άνοιξα το topic τελικώς. 

ΥΓ2. Για το δεύτερο πρόβλημα μου με το Bluetooth ξέρεις κάτι;;;

Edited by Kafa10
Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2019 at 9:20 ΜΜ, Kafa10 said:

 

ΥΓ2. Για το δεύτερο πρόβλημα μου με το Bluetooth ξέρεις κάτι;;;

Για το Bluetooth υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην έχεις την μονάδα Bluetooth που πρέπει να υπάρχει για να μπορείς να έχεις Bluetooth.

 

Πάει ξεχωριστα , και εγώ που έχω το 510 δυστυχώς δεν έχω καθόλου Bluetooth.

 

Και σε εμένα όταν πατάω το κουμπί τηλεφώνου μπαίνει σε σιγαση...

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.