Jump to content
Spiros94

Χτύπημα σε κατέβασμα απο πεζοδρόμιο

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα...
Κάτοχος polo 2003 το οποιο ειχα αγοράσει απο πρώτο χέρι τον Απρίλιο σε πολύ καλή κατάσταση και με 120000χλμ για πρώτο αυτοκίνητο, μάλλον κατάφερα να κάνω προχθές τη πρώτη μου ζημιά...
Κατεβαίνοντας απο πεζοδρόμιο με ελάχιστη ταχύτητα βρήκα κάτω με μια πρωτη ματία απο μπροστά δεν είχα δει κάτι, ωσπου σημερα το πήγα για λάδια και ο γνωστός μου υπάλληλος στο βενζινάδικο μου είπε οτι εχει δύο τρύπες μικρές σε μέγεθος πορτοκαλίου στα προστατευτικά απο κάτω(θα παραθέσω τυχαία εικόνα για να καταλάβετε που εννοώ) 
Η αλήθεια είναι δε ξέρω αν τα έκανα εγώ η είναι απ το προηγούμενο ιδιοκτήτη βέβαια.
Τό ερώτημα είναι αν χρήζει επισκευής το παιδί μου είπε οτι δεν είναι κάτι αλλα ειμαι λίγο ψείρας :p

depositphotos_5215684-stock-photo-car-bottom.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι έτσι , όπως της φωτογραφίας???

 

Γιατί αν είναι έτσι όπως το λες, τότε τα σημεία αυτά είναι και λίγο ύποπτα μήπως είναι και τρακαρισμένο....

Και δεν το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οι ομοιομορφες τρύπες οπως της φωτογραφίας ειναι ανομοιες σαν σπασιμο σε εκεινο το σημειο σε μεγεθος πορτοκαλιου περιπου, τρακαρισμενο δεν ηταν καθως το χα παει σε εμπιστο μηχανικο, περα απο κατι κλασικες γρατσουνιες στους προφυλακτηρες το αμαξι ηταν αριστο καθως κατεληξα σ αυτο μετα απο ψαξιμο μηνων...
Στο σημείο εκεινο που βρηκα ειχε μεταλλο το πεζοδρομιο λογω του οτι απο κατω ειχε φρεατιο οποτε λογικα αυτο θα εκανε τη ζημιά....
Με τη φωτογραφια ηθελα απλα να δειξω το σημειο στο οποιο ειναι οι τρυπες-χτυπηματα

Edited by Spiros94
Link to comment
Share on other sites

Στο βενζιναδικο δε σκεφτηκα να βγαλω η αληθεια ειναι, θα προσπαθησω αυριο να βαλω το χερι μου απο κατω που θα χει φως.... :wink:
Απλα μου κανει εντύπωση πως ενα κλασσικο χτυπημα απο κατεβασμα σε πεζοδρομιο εσπασε τα κομματια εκεινα και οχι απλα να εκανε βαθουλωμα...

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες... 

Να σημειώσω οτι τα κομμάτια εκεί ειναι πλαστικα απ οτι καταλαβα κ απ την υφή καθως τραβηξα ενα μικρο κομμάτι απο κει και έσπασε, αν ήταν λαμαρίνα δε θα έσπαγε λογικά.... 

IMG_20190907_194608.jpg

IMG_20190907_194614.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλαστικές ποδιές που αλλάζουν δες το σε μια αντιπροσωπεία με τον αριθμό πλαισίου πιο κομμάτι θες ν΄αλλάξεις

 

Αλλάζουν συνήθως με πλαστικές βίδες ή σφηνωτά.

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , nikdev said:

Έχει πλαστικές ποδιές που αλλάζουν δες το σε μια αντιπροσωπεία με τον αριθμό πλαισίου πιο κομμάτι θες ν΄αλλάξεις

 

Αλλάζουν συνήθως με πλαστικές βίδες ή σφηνωτά.

Πιστεύεις οτι χρήζει αλλαγής απο άποψη ασφαλείας? Ρωταω γιατί ο χρονος απο τωρα και για δυο μηνες λόγω δουλειάς θα ναι πολύ περιορισμένος... :fool:

Link to comment
Share on other sites

Φροντισε να το δεις σε μια ραμπα το αυτοκινητο σιγουρα αν ειναι κομματια που εφυγαν και δεν κρεμεται κατι, με την ησυχια σου ταλλαζεις αργοτερα και γινεται σαν καινουργιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.