Jump to content
Sakis1234

Λαμπάκι αερόσακου

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.. Έχω ένα CC 2013 TDI με 59.000χλμ το πείρα τν περασμένη εβδομάδα όλα καλά μέχρι που σμρ μου άναψε το λαμπάκι του αερόσακου... Παρατήρησα όταν ο συνοδηγός μου έβγαλε τν ζώνη του άναψε & το λαμπάκι μπορεί να είναι & σύμπτωση δν ξέρω... Εσείς τι λέτε;; 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις σε μια αντιπροσωπεία και στο σβήνουν.

 

Για να άναψε μάλλον πας για μπαταρία, μου το είχε κάνει και εμένα αυτό πέρισυ.

 

Γενικά τα VW όταν ανάβουν λαμπάκια στο άκυρο,  τότε είναι για μπαταρία....

 

Η άλλη περίπτωση είναι να έχεις θέμα ο διακόπτης που απενεργοποιήσεις τον αερόσακο  

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μ.. Έχω κλείσει ραντεβού στν αντιπροσωπεία για services ούτως ή άλλως θα δούμε λοιπόν.. & πάλι ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Sakis1234 said:

Ευχαριστώ πολύ φίλε μ.. Έχω κλείσει ραντεβού στν αντιπροσωπεία για services ούτως ή άλλως θα δούμε λοιπόν.. & πάλι ευχαριστώ! 

 

Μην ανησυχείς δεν είναι ούτε 10" λεπτά δουλειά.

 

Στον εγκέφαλο της αντιπροσωπείας κατά πάσα πιθανότητα θα σου βγάλει θέμα με τον διακόπτη απενεργοποίησεις του αερόσακου.

 

Και εμένα αυτό μου έβγαλε στον εγκέφαλο.

 

Μου έκανε διαγραφή της βλάβες και από τότε κανένα πρόβλημα.

 

Μου είπαν βέβαια από την αρχή ότι με την μπαταρία όταν έχει κάποιο πρόβλημα βγάζει κάτι τέτοια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι Γερμανία & τα πράγματα με αντιπροσωπειες είναι διαφορετικά δύσκολα να βγάλεις άκρη! 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι Γερμανία & τα πράγματα με αντιπροσωπειες είναι διαφορετικά δύσκολα να βγάλεις άκρη! 
Σίγουρα θα ναι καλύτερα απο δω Ελλάδα...

Sent from my ASUS_X00HD using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Άμα βγάλεις δύσκολα άκρη με VW Γερμανίας.

 

Τότε εμείς εδώ στην Ελλάδα τι να πούμε...

 

Που για να γίνει μια δουλειά, πρέπει να κάνουμε τάμα.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε παιδιά επειδή το έχω ξανά ζήσει αν έχεις ανά απλό θέμα & είναι να λυθεί με μια διάγνωση για ένα σενσορα ας πούμε αυτή θα σου λυσού ναι το μισό αμάξι γιατί είναι προβλεπόμενη και το αμάξι δεν θα φύγει μέχρι να σιγουρευτούν ότι δεν υπάρχει κάποιος άλλος παράγοντας που έχει δημιουργηθεί αυτή η βλάβη και ξέρετε πολύ καλά ότι δεν είναι ότι καλύτερο βγάλε Βάλε σε οποιοδήποτε τομέα του αμαξιού για αυτό λέω Και σας ρωτάω αν το έχετε ζήσει  να πάω εκεί και να τους πω ότι έχω αυτή την υποψία.. Δν λέω δν παίζονται εδώ απλά είναι & τρελό έτσι όπως το διαχειρίζονται...... 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , Sakis1234 said:

Ακούστε παιδιά επειδή το έχω ξανά ζήσει αν έχεις ανά απλό θέμα & είναι να λυθεί με μια διάγνωση για ένα σενσορα ας πούμε αυτή θα σου λυσού ναι το μισό αμάξι γιατί είναι προβλεπόμενη και το αμάξι δεν θα φύγει μέχρι να σιγουρευτούν ότι δεν υπάρχει κάποιος άλλος παράγοντας που έχει δημιουργηθεί αυτή η βλάβη και ξέρετε πολύ καλά ότι δεν είναι ότι καλύτερο βγάλε Βάλε σε οποιοδήποτε τομέα του αμαξιού για αυτό λέω Και σας ρωτάω αν το έχετε ζήσει  να πάω εκεί και να τους πω ότι έχω αυτή την υποψία.. Δν λέω δν παίζονται εδώ απλά είναι & τρελό έτσι όπως το διαχειρίζονται...... 

 Το να είναι κάποιος προβλεπόμενως δεν είναι και κακό.

 

Καλό είναι από την μια που τουλάχιστον ΕΚΕΊ το ψάχνουν και παραπάνω!!! 

Από το ποιο μικρό έως και κάτι χοντρό...

 

Γιατί εδώ στην Ελλάδα ΔΥΣΤΥΧΏΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΌ! είναι ψεκαστε σκουπίστε τελειώσατε.

 

Και στης περισσότερες φορές το πρόβλημα δεν έχει λυθεί κάν...

 

Και αναγκαστικά την επόμενη μέρα ξανά πάλι τα Ίδια για ψάξιμο.

 

 

Δεν το βλέπω λοιπόν ότι είναι λάθος.

 

 

Γιατί εδώ στην Ελλάδα πολλές φορές έχουν γίνει χοντρές μαλακίες γιατί απλός δεν κάθονται να ψάξουν το αμάξι.

 

Δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα μας βλέπουν ως πορτοφόλι με 2 πόδια.

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δν είναι κακό δν είπα αυτομ

Λέω πως αν είναι κάτι απλό θα λιώσουν το μισό αμάξι & δν είναι ότι καλύτερο να λύνεις & να δένεις ένα τέτοιο αμάξι για ψιλου πηδημα... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.