Jump to content
OMINUS

VCDS RossTech HEX-V2 2019. (Vag-Com)

Recommended Posts

Καλησπέρα !!!
Παρέλαβα σήμερα το καλώδιο.
Όλα καλά και πολύ σύντομα (10 μέρες).
Αρχικά το κατάστημα είχε απενεργοποίηση της αποστολές στην Ελλάδα λόγω τον προβλημάτων με τον Κορονοϊό.
Μετά από συζήτηση σε email,  επέτρεψε την αποστολή και προχώρησα στην παραγγελία.
Δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω.

117042022_212026016915929_4291893721900631488_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , editor said:

Καλησπέρα !!!
Παρέλαβα σήμερα το καλώδιο.
Όλα καλά και πολύ σύντομα (10 μέρες).
Αρχικά το κατάστημα είχε απενεργοποίηση της αποστολές στην Ελλάδα λόγω τον προβλημάτων με τον Κορονοϊό.
Μετά από συζήτηση σε email,  επέτρεψε την αποστολή και προχώρησα στην παραγγελία.
Δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω.

117042022_212026016915929_4291893721900631488_n.jpg

Ωραίος ο παίχτης! 

 

Δώσε ΜΕΓΆΛΗ ΠΡΟΣΟΧΉ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗ...!!! 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόσφατα απέκτησα το πρώτο μου VW ( :) ) και ψάχνοντας βρήκα την παρέα σας.

 

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει από που μπορώ να το προμηθευτώ το συγκεκριμένο προϊόν; Σαν gadgetάκιας το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ψάξω για το συγκεκριμένο γνωρίζοντας τι δυνατότητες που προσφέρει αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν κατάφερα να το βρω κάπου οικονομικά.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Edited by pedec
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pedec said:

Καλησπέρα. Πρόσφατα απέκτησα το πρώτο μου VW ( :) ) και ψάχνοντας βρήκα την παρέα σας.

 

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει από που μπορώ να το προμηθευτώ το συγκεκριμένο προϊόν; Σαν gadgetάκιας το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ψάξω για το συγκεκριμένο γνωρίζοντας τι δυνατότητες που προσφέρει αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν κατάφερα να το βρω κάπου οικονομικά.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Καλωσήρθες!

 

Γιατί δεν κοιτάς για κάποια άλλη λύση; Προσωπικά αν και κάπου έχω ένα VCDS και κάθεται, το γύρισα πλέον στο OBD-Eleven, που παίζει με ένα μικρό dongle που μιλάει με bluetooth με το κινητό και έχει μια αρκετά elaborate εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , doggy said:

Καλωσήρθες!

 

Γιατί δεν κοιτάς για κάποια άλλη λύση; Προσωπικά αν και κάπου έχω ένα VCDS και κάθεται, το γύρισα πλέον στο OBD-Eleven, που παίζει με ένα μικρό dongle που μιλάει με bluetooth με το κινητό και έχει μια αρκετά elaborate εφαρμογή.

Τα έχω δει και αυτά απλά δεν γνωρίζω αν προσφέρουν τις ίδιες δυνατότητες. Επιπλέον κάποια που λειτουργούν με credits σκέφτομαι ότι μπορεί εν τέλη να κοστίσουν αρκετά παραπάνω. Δηλαδή να δείχνουν στην αρχή φθηνά αλλά να σου βγαίνουν διπλάσια τιμή με τα credits για παράδειγμα.

 

Η ευκολία που προσφέρουν σίγουρα είναι μεγάλο bonus αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί τόσο καθώς έχω ασχοληθεί με αντίστοιχα προγράμματα στο παρελθόν οπότε δεν μου είναι θέμα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pedec said:

Τα έχω δει και αυτά απλά δεν γνωρίζω αν προσφέρουν τις ίδιες δυνατότητες. Επιπλέον κάποια που λειτουργούν με credits σκέφτομαι ότι μπορεί εν τέλη να κοστίσουν αρκετά παραπάνω. Δηλαδή να δείχνουν στην αρχή φθηνά αλλά να σου βγαίνουν διπλάσια τιμή με τα credits για παράδειγμα.

 

Η ευκολία που προσφέρουν σίγουρα είναι μεγάλο bonus αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί τόσο καθώς έχω ασχοληθεί με αντίστοιχα προγράμματα στο παρελθόν οπότε δεν μου είναι θέμα.

Σωστή η παρατήρηση για τα credits, αλλά αυτά τα χρησιμοποιείς αν κάνεις τις εύκολες αλλαγές που έχει και αν δε θες να κάνεις long coding.

Αν κάνεις long coding όπως με το VCDS, τότε δες σπαταλάς credits. :-) 

 

Και το προτείνω καθαρά από την άποψη ότι με μια λύση τύπου obd11, έχεις υποστήριξη από την εταιρία και δεν μπλέκεις με αντίγραφα του vcds / κινέζικα καλώδια και τους κινδύνους που μπορεί να έχουν.

Με το 6Ν μου, δεν το φοβάμαι αλλά με το T-Roc που είναι τίγκα στα ηλεκτρονικά είμαι σκεπτικός.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα παθει με το κινεζικο vcds δηλαδη;
Αντε να κλειδωσει το καλωδιο και να θες νεο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2020 at 4:57 ΜΜ, gianniskar said:

Μήπως ξέρει τι παίζει με το obdeleven 2?67775f2bb95dd3a363696f0d0548cef1.jpg

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ODBELEVEN είναι σαν κάρτοκινητό....χωρίς μονάδες ( αγοράζεις μονάδες για αυτό ) ..ΔΕΝ κάνει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ODBELEVEN είναι σαν κάρτοκινητό....χωρίς μονάδες ( αγοράζεις μονάδες για αυτό ) ..ΔΕΝ κάνει ΤΙΠΟΤΑ!!!
Γίνε λίγο πιο επεξηγηματικός..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2020 at 5:39 ΜΜ, gianniskar said:

Γίνε λίγο πιο επεξηγηματικός..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα

 

Για να λειτουργησει πρεπει να αγορασεις credits, αλλιως δεν δουλευει ( λειτουργει κάτι σαν demo mode δηλαδη )...

Διαβασε τα σχολια κλπ στην σελιδα τους στο FB και θα καταλαβεις.

Επισης απο την ιστοσελιδα τους 

 

The functionality of the devices is the same. The first-generation device does not have digital content (Credits or PRO version) included. While the Next-generation device comes in different packages:

STARTER pack - the next-generation device + 100 credits.

PRO pack - the next-generation device + 200 credits and the license of PRO.

ULTIMATE pack - the next-generation device + 500 credits, the license of PRO, carry pouch and the phone holder.

NextGen OBDeleven device without any credits or PRO.

 

Αγοράζεις μονάδες δηλαδη για να δουλέψει και να κανει save την εργασια / αλλαγη στο αυτοκινητο .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα
 
Για να λειτουργησει πρεπει να αγορασεις credits, αλλιως δεν δουλευει ( λειτουργει κάτι σαν demo mode δηλαδη )...
Διαβασε τα σχολια κλπ στην σελιδα τους στο FB και θα καταλαβεις.
Επισης απο την ιστοσελιδα τους 
 

The functionality of the devices is the same. The first-generation device does not have digital content (Credits or PRO version) included. While the Next-generation device comes in different packages:

STARTER pack - the next-generation device + 100 credits.

PRO pack - the next-generation device + 200 credits and the license of PRO.

ULTIMATE pack - the next-generation device + 500 credits, the license of PRO, carry pouch and the phone holder.

NextGen OBDeleven device without any credits or PRO.

 

Αγοράζεις μονάδες δηλαδη για να δουλέψει και να κανει save την εργασια / αλλαγη στο αυτοκινητο .

 
 
Θα διαφωνήσω εδώ.
Τα credits τα χρειάζεσαι αν θες να παίξεις με τα λεγόμενα Apps που κάνουν την ζωή σου εύκολη στο θέμα του coding/programming.
Αν θες, παίζεις με long coding όπως με κάθε άλλο obd tool και κρατάς τα όποια credits για τυχόν δύσκολα tasks που μπορείς να τα κάνεις από τα apps με ένα κλικ.
Τουλάχιστον έτσι το χρησιμοποιώ εγώ

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα διαφωνήσω γτ παρειγγειλα το σταρτερ πακ 59 ευρώ και εδώ και 10 μέρες έχω μαζέψει 90 credits βλέποντας διαφημίσεις. Οπότε αυτά που θα κάνω χωρίς περιττά έξοδα στο αυτοκίνητο μου σε προγραμματιστή θα ήθελα πάνω από 200 ευρώ.@doggy μήπως ξέρεις για το long coding πρέπει να αναβαθμιστω σε pro? Δηλαδή αλλά 35 ευρώ? Και πάλι κερδισμένος είμαι!908259c0a1c7b03abdfdd17ad5d9f6c9.jpg

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα το είδα θα αναβαθμιστω σε προ για long coding. Καλά εγώ δεν έχω και windows υπολογιστή οπότε το μηχάνημα αυτό είναι μονόδρομος και με τα apps σου λύνει τα χέρια.df5c6952ac5b8e429c2006ff0fd01bf6.jpg

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gianniskar said:

Α τώρα το είδα θα αναβαθμιστω σε προ για long coding. Καλά εγώ δεν έχω και windows υπολογιστή οπότε το μηχάνημα αυτό είναι μονόδρομος και με τα apps σου λύνει τα χέρια.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ααακριβώς :)

Προσωπικά είμαι πολύ happy με το OBD-11 :)

Link to comment
Share on other sites

ααακριβώς
Προσωπικά είμαι πολύ happy με το OBD-11
Πρέπει να ενεργοποιηθεί performance monitor έχω αρρωστήσει.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gianniskar said:

Πρέπει να ενεργοποιηθεί performance monitor έχω αρρωστήσει.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αυτό δυστυχώς μόνο VW. 

Προσωπικά το καλοκαίρι που θα κάνω road trip με τον Μανταρίνη στην Αθήνα, θα το κοιτάξω εκεί. Ξέρω πως στην Ολλανδία είναι ακόμη πιο δύσκολοι σε τέτοια πράγματα (αν και δεν το έχω δοκιμάσει). Ίσως ασχοληθώ από την άλλη, μια και καλή στην διετία όταν έρθει ο καιρός για το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

αυτό δυστυχώς μόνο VW. 
Προσωπικά το καλοκαίρι που θα κάνω road trip με τον Μανταρίνη στην Αθήνα, θα το κοιτάξω εκεί. Ξέρω πως στην Ολλανδία είναι ακόμη πιο δύσκολοι σε τέτοια πράγματα (αν και δεν το έχω δοκιμάσει). Ίσως ασχοληθώ από την άλλη, μια και καλή στην διετία όταν έρθει ο καιρός για το σέρβις.
Μου είπε προγραμματιστής εδώ Αθήνα γύρω στα 150..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, gianniskar said:

Μου είπε προγραμματιστής εδώ Αθήνα γύρω στα 150..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ω?! Θέλω!!! Το καλοκαίρι λοιπόν θα μιλήσουμε :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Αγόρασα αυτό το καλώδιο VAG COM 20.4.1 ,

 

136459951_3704466276289375_44552985322382023961.jpg

 

έκανα την εγκατάσταση σύμφωνα με τις οδηγίες αλλά μου εμφανίζει αυτό CAN:"Not ready

 

0012.jpg.cc6055969c257becbe1f16f9c59a698a.jpg

 

Γνωρίζει κανείς τι είναι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by kosaitis
Link to comment
Share on other sites

σύνδεσε το στο αμάξι σού και θα είσαι οκ .

 

αν το κουμπώσεις στο αυτοκίνητο και κάνεις τεστ ξανά θα σου βγάλει οκ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συνδεδεμένο στο αμάξι και με ανοικτό διακόπτη το βγάζει αυτό. Το δοκίμασα και σε άλλο VW και μια από ίδια.

Edited by kosaitis
Link to comment
Share on other sites

το τοίχος προστασίας τον windows και ότι έχει να κάνει με αυτό το έχεις απενεργοποίηση?

 

 

περίεργο μου φαίνεται? γιατί σε εμένα αν δεν το έχω τοποθετήσει μου βγάζει το can not ready??

 

 

για κοίτα πάλι την εγκατάσταση σού? 

 

antivirus τοίχων προστασίας και ότι έχει να κάνει με αυτό πρέπει να τα απενεργοποιήσετε η ακόμα και να διαγράψεις το antivirus  σου 

το internet είναι κλειστό έτσι? 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2019 at 3:20 PM, OMINUS said:

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σήμερα παρέλαβα το VCDS  της RossTech.

 

Με την νέα έκδοση του 2019 19.6.0 

 

inCollage_20191022_150158865.thumb.jpg.3f12b800f57f5e2f033d56952464cab6.jpg

 

Και εδώ θα ήθελα να ευχαριστήσω πάρα πολύ το μέλος marsias που με καθοδήγησε για το πού μπορώ να αγοράσω το συγκεκριμένο διαγνωστικό.

 

Φίλε marsias σε ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη βοήθεια :thumbsu:

 

Τιμή για αυτό που βλέπετε στην φωτογραφία 47€ μαζί με τα μεταφορικά τού.(από Ιρλανδία )

 

 

 

μήπως είναι εύκολο να με καθοδηγήσεις και εμένα από που και πως έγινε η αγορά? Με το υπάρχων obd2 app που έχω βρίσκει error στο cemter electronic system με κωδικό vag fault cde 05642 αλλά δεν βγάζω άκρη. Θα ήθελα να παραγγείλω και εγώ το vcds της rosstech. ευχαριστώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.