Jump to content
OMINUS

VCDS RossTech HEX-V2 2019. (Vag-Com)

Recommended Posts

On 8/1/2021 at 1:07 ΜΜ, OMINUS said:

το τοίχος προστασίας τον windows και ότι έχει να κάνει με αυτό το έχεις απενεργοποίηση?

 

 

περίεργο μου φαίνεται? γιατί σε εμένα αν δεν το έχω τοποθετήσει μου βγάζει το can not ready??

 

 

για κοίτα πάλι την εγκατάσταση σού? 

 

antivirus τοίχων προστασίας και ότι έχει να κάνει με αυτό πρέπει να τα απενεργοποιήσετε η ακόμα και να διαγράψεις το antivirus  σου 

το internet είναι κλειστό έτσι? 

 

 

Τείχος προστασίας, ίντερνετ και πρόγραμμα για ιούς κλειστά΄. Με ανοικτό διακόπτη και μετά το τεστ βγάζει αυτό. Δεν βλέπει το CAN του αυτοκινήτου, πιστεύω ελατωματικό καλώδιο. Το παλιό 805.4 δουλεύει.

 

12.jpg

14.jpg

Edited by kosaitis
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@kosaitis επικοινώνησε με τον πωλητη να σου στείλει αλλο. το πιο πιθανό ειναι το fw του atmega να ειναι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Τελικά το βρήκα.

Έκανα  απεγκατάσταση και έσβησα και κάποια αρχεία στο σύστημα που δημιούργησε η εγκατάσταση.  Απενεργοποίησα πλήρως τον windows defenter και ότι έχει να κάνει με αυτόν , πρόγραμμα για ιούς απενεργοποιημένο. Έκανα την εγκατάσταση από την αρχή και δούλεψε.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον θέμα, το ξεθαβω γιατί είμαι σε αναζήτηση vag com.

Ειχα κανει λαθος και οταν αγορασα το αμαξι προ πολλων ετων δεν ειχα παρει ενα τοτε που το "προμοταραν" αρκετα ως βασικη λυση παρακολουθησης και παραμετροποιησης τα παιδια στο Scirocco Club.

Τωρα που δεν υπάρχει το Scirocco Club εδω και αρκετα χρονια και μιας και επεσα σε αυτο το thread σκεφτηκα να ρωτησω εδω.

 

Δεν θελω μονο monitoring/diagnostic/view λυση αλλα και δυνατοτητα αλλαγων (λχ απενεργοποιηση all day lights κτλ) για πραγματα που μπορουν να γινουν μονο μεσω του vag com.

 

Ειναι ευκολο να μου στειλει καποιος πληροφοριες με pm για την αγορα που εχετε κανει απο το εξωτερικο ωστε να το αναζητησω εκει εφοσον ειναι ακομα διαθεσιμο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.