Jump to content
Michalis_Mark

VW Polo R-Line 2019

Recommended Posts

Γεια σας, 

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το καινούργιο Polo R-Line. Θα ήθελα μια αντικειμενική άποψη από κάποιον που έχει το ίδιο ή προηγούμενα μοντέλα σχετικά με τα προβλήματα που "βγάζουν". Γενικά, ακούγεται ότι τα Volkswagen "βγάζουν" ποοοολλααα προβλήματα. Ισχύει; Κι αν ναι, πιστεύετε ότι στα καινούργια μοντέλα θα έχουν διορθώσει τα προβλήματα των παλαιότερων; Είναι πολύ σημαντικό για εμένα να μην έχω προβλήματα. Έχω ένα Hyundai εδώ και 6 χρόνια και δεν έχω χρειαστεί ποτέ τίποτα. Θα εκτιμούσα την ειλικρινή και αντικειμενική άποψη σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά όλα τα αυτοκίνητα βγάζουν προβλήματα. Απλά στα vw γίνεται το εξής, επειδή έχει το μεγαλύτερο ποσοστό σε πωλήσεις είναι λογικό και ποσοστιαία να έχει πολλά "παράπονα" για βλάβες. Όμως έχει πιο ακριβά σέρβις και πιο ακριβές ζημιές σε σχέση με άλλες μάρκες αυτοκινήτων. Εδώ έρχεται όμως η εξής παράμετρος... όταν οδηγείς νιώθεις ότι οδηγείς αμάξι και όχι πατίνι, δηλαδή 1000 να κυκλοφορώ μ ένα αμάξι ασφαλές που ξέρω ότι θα μου βγάλει 5 βλάβες στα όσα χρόνια το κρατήσω αλλά μ αρέσει εμφανισιακά  και έχει επιδόσεις παρά να δώσω έστω και ένα ευρώ για ένα όχημα που απλά το έχω για να έχω

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Καλησπερα Μιχάλη. Από εμένα ένα όχι για το Polo. Σφίξε την καρδιά σου & την τσέπη σου & αγόρασε ένα Golf καλύτερα, καλύτεροι δείκτες (& αξιοπιστίας) παντού εκτός τιμής.

Περαιτέρω σχόλιο δικό μου, θεωρώ πως πρέπει να ξεχάσεις την αξιοπιστία της Hyundai αν προχωρήσεις.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , Polakias TDI said:

Καλησπερα Μιχάλη. Από εμένα ένα όχι για το Polo. Σφίξε την καρδιά σου & την τσέπη σου & αγόρασε ένα Golf καλύτερα, καλύτεροι δείκτες παντού εκτός τιμής.

Καλησπέρα. Δυστυχώς, μόλις έλαβα ένα mail από την αντιπροσωπεία ότι έχουν κάνει λάθος στην τιμή που μου έδωσαν. :( Η νέα τιμή που μου έδωσαν αγγίζει τα 23 με 24 χιλιάρικα. :'( Φαντάζομαι ότι το Golf θα ανέβει ακόμα παραπάνω. Σ' αυτήν την περίπτωση, προτιμώ να πάρω τη Bmw 1 στα 27κ.  

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 λεπτό πριν , Michalis_Mark said:

Καλησπέρα. Δυστυχώς, μόλις έλαβα ένα mail από την αντιπροσωπεία ότι έχουν κάνει λάθος στην τιμή που μου έδωσαν. :( Η νέα τιμή που μου έδωσαν αγγίζει τα 23 με 24 χιλιάρικα. :'( Φαντάζομαι ότι το Golf θα ανέβει ακόμα παραπάνω. Σ' αυτήν την περίπτωση, προτιμώ να πάρω τη Bmw 1 στα 27κ.  

Αλλαζεις κατηγορία, ανεβαίνεις ποσό, αν ενδιαφέρεσαι πάντως για κατηγορία τύπου Polo & premium σε αυτά τα λεφτά που έγραψες, θα έλεγα να κοιτάξεις και το Α1. Από προσωπική εμπειρία, άλλη περίπτωση η Audi σε σχέση με VW.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Polakias TDI said:

Αλλαζεις κατηγορία, ανεβαίνεις ποσό, αν ενδιαφέρεσαι πάντως για κατηγορία τύπου Polo & premium σε αυτά τα λεφτά που έγραψες, θα έλεγα να κοιτάξεις και το Α1. Από προσωπική εμπειρία, άλλη περίπτωση η Audi σε σχέση με VW.

Ναι. Ίσως τελικά καταλήξω σε κάτι τέτοιο, ένα Audi, μια Bmw, η Mercedes. 

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , Michalis_Mark said:

Καλησπέρα. Δυστυχώς, μόλις έλαβα ένα mail από την αντιπροσωπεία ότι έχουν κάνει λάθος στην τιμή που μου έδωσαν. :( Η νέα τιμή που μου έδωσαν αγγίζει τα 23 με 24 χιλιάρικα. :'( Φαντάζομαι ότι το Golf θα ανέβει ακόμα παραπάνω. Σ' αυτήν την περίπτωση, προτιμώ να πάρω τη Bmw 1 στα 27κ.  

23η 24 σε αυτά τα λεφτά και σε passat μπορείς να πας

Link to comment
Share on other sites

Έχω το συγκεκριμένο με το 1.0 115 14.000 χιλιόμετρα και έχω να πω μόνο θετικά. Εμένα μου βγήκε 17.800 με 24 δε θα πήγαινα σε καμία περίπτωση σε τέτοιο αμάξι αλλά και για audi α1 να πας με τον αντίστοιχο εξοπλισμό θα έχει άνετα 30(υπό επιφύλαξη). Άμα σε παιρνει bmw/mercedes για μένα..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.