Jump to content
MaGiCPaiN

Golf 6 Σβήσιμο κινητήρα

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, πριν κανένα μήνα ενώ πήγαινα στην δουλειά μου πατάω μια γκαζιά να προσπεράσω ένα λεωφορείο και το αμάξι μόλις πάει να δώσει κάνει ένα μπούκωμα και ρίχνει τις στροφές, συνεχίζω κανονικά σαν να μην συμβαίνει τίποτα και με το που φτάνω στο φανάρι κάνει ένα μπέρδεμα ο κινητήρας και σβήνει... για 20 δευτερόλεπτα δεν έπαιρνε μπροστά και μου έβγαλε fault engine ένδειξη. Πάω το αμάξι στο συνεργείο το βάζει στο vag com και μου λέει δεν είχε να στείλει βενζίνη, του αναφέρω για το λαμπάκι ρεζέρβας και μου λέει πότε το ρεζερβουάρ κάτω από ¼, μου σβήνει την βλάβη και φεύγω. Μου έχει ξανά τύχει να σβήσει και με περισσότερο από ¼, άλλες 2 φορές. Οπότε τώρα είναι σίγουρα πάνω από το μισό πάντα ... Έχω την αίσθηση όμως όταν βάζω το αμάξι μπροστά το πρωί ένα έντονο τρέμουλο, και όταν περιμένω σε φανάρι τις στροφές σαν να θέλουν να βουτήξουν προς τα κάτω.. σαν να μπερδεύει. Στο αμάξι δεν έχω πειράξει τίποτα μηχανολογικά είναι το Tsi 1.4 160PS. Η βοήθεια σας θα μου ήταν πολύτιμη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο αμάξι παρολαυτα ευτηχως ποτέ δεν είχα τέτοια θέματα τώρα το τι παίζει, εμένα το μυαλό μου πάει πρώτα στην αντλία βενζίνης και δεύτερον σε κάποιο πολλαπλασιαστη η μπουζί που ετοιμάζεται να χαιρετησει.
Προτείνω μια μέτρηση πίεσης στην αντλία..
Και γέμισμα με 100αρα σε πρώτη φάση και ίσως κάποιο καθαριστικό στο τεποζιτο.
Από κει και πέρα το πράγμα βαθαίνει.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε το φιλτρο καυσιμου πρωτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.