Jump to content

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

 

το Hellenic VWClub πραγματοποιεί μονοήμερη εκδρομή συνάντησης μελών Στερεάς και Κεντρικής Ελλάδας στα Καμένα Βούρλα την Κυριακή 17 Νοεμβρίου.

Μέλη της μεγαλύτερης ελληνικής κοινότητας φίλων και κατόχων VW οχημάτων θα ξεκινήσουν από Αθήνα, Χαλκίδα, Τρίκαλα, Βόλο, Λαμία, Λάρισα, και τις γειτονικές περιοχές για να απολαύσουν αρχικά το καφέ τους στο Μύθος Music Café στις 11:00, να βγάλουν αναμνηστική φωτογραφία στο μνημείο του Λεωνίδα (περίπου 13:30 - 14:00) και να συνεχίσουν με γεύμα στην Ταβέρνα Βράχος στη Μενδενίτσα.

Οι ενδιαφερόμενοι που θα συμμετάσχουν στην εκδρομή θα πρέπει να δηλώσουν την παρουσία τους και το πλήθος των συνοδών τους ώστε να υπάρχει κάθισμα για όλους είτε στη καφετέρια είτε στην ταβέρνα. Σημειώστε την πόλη εκκίνησης για να οργανωθούν μεμονωμένες ομάδες και σημεία συνάντησης.

 

Παρακολουθείτε το θέμα και τις νεότερες ανακοινώσεις για τυχόν αλλαγές.

 

Στη καφετέρια δεν υπάρχει συγκεκριμένος χώρος στάθμευσης. 

 

Μεσημεριανό

Για το μεσημεριανό γεύμα το κόστος ανά άτομο είναι 15 ευρώ και περιλαμβάνει ορεκτικά, κυρίως πιάτο, 1 αναψυκτικό ή 1 μπίρα ή 1/4 κρασί, και επιδόρπιο. Για την δέσμευση θέσης θα πρέπει να υπάρξει προ-πληρωμή και μόνο έτσι θα είναι έγκυρη η κράτηση. Πληροφορίες μέσω ΠΜ.
Το κοινό μενού περιλαμβάνει
σαλάτα (αγγουροντομάτα ή ανάμεικτη εποχής), φέτα, τυρόπιτα στριφτή χειροποίητη, πατάτες ή αλοιφή (τζατζίκι ή τυροκαυτερή), και λουκάνικο χωριάτικο ντόπιο.

Για το κυρίως πιάτο και προκειμένου να περιοριστούν τυχόν καθυστερήσεις θα γίνει δήλωση της επιθυμητής επιλογής εκ των προτέρων. Οι διαθέσιμες επιλογές είναι: 1) λαχανοντολμάδες, 2) μοσχάρι με γιουβέτσι ή πατάτες τηγανητές, 3) αγριογούρουνο στιφάδο, 4) χοιρινό γκιούλμπασι, 5) μπιφτέκι χειροποίητο, και 6) χοιρινή μπριζόλα.

Για επιδόρπιο θα υπάρχει καρυδόπιτα ή πορτοκαλόπιτα.

 

Σημεία Εκκίνησης

  • Αθήνα - 08:50 - Φιλαδέλφεια: Τα μέλη από την Αττική θα συγκεντρωθούν στις 08:50 στο γνωστό σημείο της Φιλαδέλφειας στον πρώην κόμβο Renault και δεκαπέντε λεπτά μετά (αυστηρά) θα αναχωρήσουν.  
  • Για κάθε άλλη οργανωμένη μετακίνηση θα αναρτώνται εδώ πληροφορίες, για αυτό δηλώστε την συμμετοχή σας.

 

Τοποθεσίες - Χάρτες

 

 

Σας περιμένουμε όλους, παλιούς και νέους οδηγούς VW οχημάτων, βελτιωμένων ή όχι.

Χρησιμοποιείτε αυθεντικά αξεσουάρ του Hellenic VWClub.

 

 

 

Με εκτίμηση,

το ΔΣ του Hellenic VWClub.

Link to comment
Share on other sites

lupakos+liberte και εμείς μέσα. Λίγο στην ώρα έχω θέμα γιατί πιστεύω ότι αν θες να είσαι 11:00 στο προορισμό σου το καλύτερο είναι να έχεις φύγει κατά τις 08:30-45 μιας και τόσα χρόνια μαζί σας και τόσα κομβόι ξέρω πως είναι.Μια γνώμη είπα .

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέσα και εγώ 2 άτομα 

Συν άλλο ένα αυτοκίνητο Θα πο Συγουρα από Δευτέρα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,
Υπάρχει η απαιτούμενη συμμετοχή ώστε να γίνει η εκδρομή?

Μπορούμε να μάθουμε περισσότερες λεπτομέρειες σας παρακαλώ πολύ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Η εκδρομή θα γίνει, όσοι θέλουν να έρθουν θα πρέπει να δηλώσουν την παρουσία τους σύμφωνα με τα παραπάνω.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος μου στέλνει ΠΜ με τα στοιχεία και θα του στείλω λογαριασμό.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , Dimitris Fragiskos said:

Από Βόλο 1 άτομο 

 

βρε Δημητραρα....ποσα χρονια εχουμε να τα πουμε????

μην παιδευεσαι να με καταλαβεις τωρα...θα με δεις απο κοντα....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν θα μπορέσουμε να έρθουμε εμείς

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.