Jump to content
pafsi

Κωδικός πλαισίου

Recommended Posts

Μήπως κάποιος απ' το Forum, έχει τη δυνατότητα / γνώση να μου αποκωδικοποιήσει (χώρα κατασκευής, χώρα προέλευσης, έτος κατασκευής κλπ κλπ) τον αριθμό πλαισίου WVGZZZA1ZLV053294 (??)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by pafsi
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στα περισσότερα Online decoders βγάζει σφάλμα... Πρόκειται για ένα vw suv (WVG) , βγήκε προς πώληση στην Ευρώπη (ZZZ), μοντέλο άγνωστο ( το A1 δεν το δίνει κάποιος κατάλογος που βρήκα σαν μοντέλο),  το (Ζ) είναι απλά για να υπάρχει στα VW, του 1990(L) ή του 2020(L)  κατασκευασμένο στην Παλμέλα Πορτογαλίας (V, L>1994), ; ή Westmoreland , USA (V, L<=1994) . Αν πρόκειται για αυτοκίνητο του 2020 δηλαδή και έχει δώσει η VW ήδη κωδικούς L (2020), μάλλον είναι κάποιο Τ-ροκ, είναι τα μόνα SUV που φτιάχνονται Πορτογαλία. Αν είναι του 1990, θα ήταν πολύ περίεργο, να έχει κατασκευαστεί Αμερική και να ήρθε Ευρώπη για επίσημη πώληση. 

 

Τα 053294 είναι μοναδικά στο αυτοκίνητο. 

 

 

>>> Τώρα είδα πως έχεις παραγγείλει Τ-ροκ και έχει πάρει πλαίσιο... Με έσκασες.. Δεν τους πίστεψες; 

Edited by ilbabis
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , ilbabis said:

Λοιπόν στα περισσότερα Online decoders βγάζει σφάλμα... Πρόκειται για ένα vw suv (WVG) , βγήκε προς πώληση στην Ευρώπη (ZZZ), μοντέλο άγνωστο ( το A1 δεν το δίνει κάποιος κατάλογος που βρήκα σαν μοντέλο),  το (Ζ) είναι απλά για να υπάρχει στα VW, του 1990(L) ή του 2020(L)  κατασκευασμένο στην Παλμέλα Πορτογαλίας (V, L>1994), ; ή Westmoreland , USA (V, L<=1994) . Αν πρόκειται για αυτοκίνητο του 2020 δηλαδή και έχει δώσει η VW ήδη κωδικούς L (2020), μάλλον είναι κάποιο Τ-ροκ, είναι τα μόνα SUV που φτιάχνονται Πορτογαλία. Αν είναι του 1990, θα ήταν πολύ περίεργο, να έχει κατασκευαστεί Αμερική και να ήρθε Ευρώπη για επίσημη πώληση. 

 

Τα 053294 είναι μοναδικά στο αυτοκίνητο. 

 

 

>>> Τώρα είδα πως έχεις παραγγείλει Τ-ροκ και έχει πάρει πλαίσιο... Με έσκασες.. Δεν τους πίστεψες; 

ilbabis : «Με έσκασες».. Χαχα!!...Ωραίος!

Σ’ ευχαριστώ για τον κόπο σου και την ενημέρωσή μου!…Απλά και με την όποια γνώση έχω σε ο,τι έχει να κάνει με VIN, με μπέρδεψαν : 1) η διάταξη / σειρά των τριών αρχικών συμβόλων (WVG) και κυρίως το G! 2) τα σύμβολα L & V, καθώς - απ’ όσα κατέχω - δεν με οδηγούσαν ούτε σε χρονολογία κατασκευής ούτε στον τόπο συναρμολόγησης του οχήματος! (ε, άμα είσαι ημιμαθής!!)…κι επειδή οικοδομή και αυτοκίνητο κρύβουν πολλές «βρωμιές», μου μπήκαν ιδέες! Πάντως, σε ευχαριστώ και πάλι που με…ησύχασες με τη γνώση σου και τον κόπο στην οποία την υπέβαλλα!

Edited by pafsi
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα ! Με έσκασες λέγοντας, κόλλησα στο μοντέλο και το 2020! Το G είναι για το Gelande... Καλοταξιδο να είναι και μην αγχώνεσαι!! ΕΤΕΑ ή Μανδύλα;

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν , ilbabis said:

Κανένα πρόβλημα ! Με έσκασες λέγοντας, κόλλησα στο μοντέλο και το 2020! Το G είναι για το Gelande... Καλοταξιδο να είναι και μην αγχώνεσαι!! ΕΤΕΑ ή Μανδύλα;

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

απο ΕΤΕΑ..τους έχω πάρει εργολαβία (!) από τον καιρό που είχα αγοράσει ένα Passat Β7 (1.4 TSI 122hp) απ' αυτούς αρχές του 2012 και το πούλησα αρχές του 2019!

Edited by pafsi
Link to comment
Share on other sites

Τους έχω αφήσει το αμάξι 10 μέρες και με ταλαιπώρησε στην ΕΤΕΑ ! Τελος πάντων...και πάλι καλοταξιδο!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν , ilbabis said:

Τους έχω αφήσει το αμάξι 10 μέρες και με ταλαιπώρησε στην ΕΤΕΑ ! Τελος πάντων...και πάλι καλοταξιδο!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Χχμμ..Ναι..Ξέρω πως δουλεύουν..Δεν τους καίγεται καρφάκι, ούτε ζορίζονται και πολύ...Βλέπεις, 'πουλάει' το όνομα (VW) και οι περισσότεροι την έχουν δει Διευθυντάδες! Χρειάζεται υπομονή με δαύτους και την εν γένει οργάνωση το Ομίλου...και βέβαια 'χώνε' τα, γιατί όποιον βλέπουν ήσυχο και υπομονετικό του βγάζουν το λαδάκι...Σ' ευχαριστώ για την ευχή σου...Ελπίζω μέχρι Χριστούγεννα το αργότερο, να το έχω στα χέρια μου....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.