Jump to content
over40

κινεζικη οθονη και διαροη ρευματος

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.θα ηθελα να μοιραστω ενα προβλημα που αντιμετωπιζα για ενα χρονο...αποφασισα και εγω να βγαλω το μαμα ραδιο και να τοποθετισω μια οθονη 2din αγορασμενη απο σαλονικα.8πυρινη 4ραμ κτλ..εγινε τοποθετιση και σε 3 μερες ακινισιας του οχηματος εμεινα απο ρευμα....πηγα στον ηλεκτρολογο το μετρισε κλειδωμενο και επερνε ταση μεσο πολυμετρου απο τον αρνητικο πολο..ειδαμε μεγαλη καταναλωση...με εποικοινωνια με τον πολητη με ρωτησε πια χρονολογια ειναι το αμαξι..του ειπα 2006..μου ειπε να αλλαξω το canbus η να παρω διακοπτομενο ρευμα απο τον αναπτηρα και να μην τοποθετισω το canbus recorder της πηγης.πραγμα που καναμε.το μετρισαμε μετα δεν ειχαμε απωλειες..μετα την τοποθετιση νεας μπαταριας και μετα απο 4 μηνες ξαναεμεινα....με τα πολλα η πηγη ειχε μια επιλογη που σε ρωταγε ποτε να σβηνει οταν κλεινεις τα ρευματα απο το κλειδι.κοινος μωλις βγαζεις το κλειδι...ηταν στο auto sleep.εκει δεν εσβησε ποτε η οθονη ηταν παντα σε αναμονη...παρολο που εσβηνε και ελεγα οκ...την βαλαμε 30 δεπτερολεπτα και ειδαμε οτι οταν ξαναανοιγαμε τον διακοπτη φορτωναν παλι τα android...πραγμα που δεν εβλεπα ποτε....οταν γυρναγα τον διακοπτη ανοιγε σε 2 δεπτερολεπτα η πηγη...με τα πολλα ξαναεμεινα απο μπαταρια....μου λενε φταινει το recorder της πηγης..μωλις το βγαζαν σταματαγαν οι απωλειες...με διαβασμα στο φορουμ πηγα καρεντα με με το πλαισιο του αυτοκινητη πηρα καινουριο can bus....ειχα αυτο που τελειωνει σε F.τωρα εχω το 7NO 907 530BH .TO ΠΗΓΑ ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ για να μην λεω ονοματα το αλλαξαν και εκαναν κωδικοποιησει.το μετρισαν για απωλειες και μου ειπαν 0,04 και οτι δεν εχω απωλειες ειμαι μια χαρα....θα ηθελα να ρωτησω το εξης..τωρα η πηγη ειναι τοποθετιμενη με διακοπτομενο ρευμα απο ανατηρα,χωρις το canbus recorder και απο την επιλογη της οθονης sto factory seting to can bus off.τωρα με το νεο can bus τι να κανω?να της βαλω το εγκεφαλακι και να καταργησω το διακοπτομενο ρευμα μιας και τωρα με το νεο canbus θα υπαρχει συνεργασια??καθε βοηθεια θα ειναι χρησιμη.με εχει κουρασει το ολο θεμα και δεν θυμαμαι ποσο λεφτα εχω δωσει για μπαταριες και ηλεκτρολογους.η πηγη ειναι px5.ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.