Jump to content
angell025

Golf IV 1.6 105hp προβλημα με ζεστο αερα στο Clima

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολη την ομάδα,  εχω ενα Golf iv 1.6 105hp στο οποίο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, όταν βάζω το clima στο ζεστό μου βγάζει πολύ χλιαρό αέρα, έχω αλλάξει θερμοστάτη, επίσης εχω ξεβουλώσει το ψυγείο του καλοριφέρ και τέλος εχω βαλει την βαλβίδα μονο στο ζεστό αλλα τίποτα, οταν το βάζω στην επιλογή econ και πολυ υψηλή θερμοκρασία κατι γίνεται αλλα καμιά σχέση όπως όταν δούλευε κανονικά το clima. Εχει κανείς καμία ιδέα? υπάρχει περίπτωση να είναι τρόμπα νερού? γιατί σε κάποια στιγμή άλλαξα τρόμπα νερού και ιμάντες αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ αν το πρόβλημα ξεκίνησε τότε ..

Link to comment
Share on other sites

Πεταει κομματια μονωσης;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επίσης είδα πως για να αλλάξεις ψυγείο κλιματιστικού πρέπει να ξηλώσεις όλο το ταμπλό :(

Edited by angell025
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago , nikdev said:

Πεταει κομματια μονωσης;


Sent from my iPhone using Tapatalk

ναι βγαίνουν από τούς αεραγωγούς κάποια κομμάτια μόνωσης τα οποία έχουν ξεκινήσει πολύ πριν το πρόβλημα.

να διευκρινίσω πως στο econ βγάζει χλιαρό αέρα, στο auto δεν βγάζει καθόλου ζεστό, στο κρύο το καλοκαίρι έχει εξαιρετική απόδοση. 

Link to comment
Share on other sites

Εβαπορετα/κλαπετο διαχωρισμου

 

Θελει να βγει το ταμπλω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2019 at 9:35 ΠΜ, nikdev said:

Εβαπορετα/κλαπετο διαχωρισμου

 

Θελει να βγει το ταμπλω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν είναι να βγει το ταμπλό το ξέρω και εγώ, αλλάζω ψυγείο, αντισταση etc εχου δεν εχουν πρόβλημα, το θέμα είναι να το αποφεύγαμε ..

Για την ώρα το βάζω στο econ και βγάζει λίγο ζεστό ώσπου να βρω κάποια λύση ..

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να βγει το ταμπλό το ξέρω και εγώ, αλλάζω ψυγείο, αντισταση etc εχου δεν εχουν πρόβλημα, το θέμα είναι να το αποφεύγαμε ..
Για την ώρα το βάζω στο econ και βγάζει λίγο ζεστό ώσπου να βρω κάποια λύση ..


Αμα το ξερεις τι ρωτας λοιπον;


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@nikdev έχω ένα 4αρι γκολφ που τώρα έχω δωσει στη μάνα μου και πετάει κομμάτια μόνωσης εδώ και κάνα δυο χρόνια και τρ λίγο πιο έντονα έχω να φοβάμαι κάτι? Ή απλά ίσως βουλώσει ο κάποιος αεραγωγος?

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

tpt δεν θα βουλωσει.αυτο για να το φτιαξεις θα πρεπει να ξηλωσεις ολο σχεδον το ταμπλο...οποτε το αφηνεις ως εχει.

Απλα κανε οτι δεν το βλεπεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2019 at 7:39 ΜΜ, DubbeR_ChRoniS said:

αν το εχεις στο εκο και απλα ανεβασεις τη θερμοκρασια που του ζητας,εξακολουθει να βγαζει χλιαρο?

Όταν το έχω στο auto με ανεβασμένη θερμοκρασία στους 29 δεν βγάζει καθόλου ζεστό ή χλιαρό, που πριν ενα χρόνο στους 26 γινόταν φούρνος, όταν το βάζω στο eco βγάζει σχεδόν ζεστό και ζεσταίνεται στην καμπίνα ..

έστειλα εδώ μήπως κάποιος εχει κάποια ιδέα και γλιτώσω το ξήλωμα του ταμπλό, εχω καθαρίσει ψυγείο καλοριφέρ και έχω αλλάξει και θερμοστάτη χωρίς να δω κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το φρέον Χρόνη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί είχα ακριβως το ίδιο πρόβλημα. Μετα απο 21 χρόνια αλλα μόλις 61κ klm βέβαια , το θέμα είναι στο ψυγείο καρολιφέρ απότι καταλαβα; 

Edited by alex_mk4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.