Jump to content
Matthew

Κλοπη Αυτοκινητου

Recommended Posts

Καλησπερα ανοιγω αυτο το θεμα διοτι εχει παρατραβηξει λοιπον ας μπω στο θεμα η μητερα μου εχει ενα παλιο Nissan Sunny του 80 κατι μοντελο και καθε τοσο βρησκει ανοιχτη την πορτα και τα πραγματα ολα πεταμενα κατω εχουν παρει διαφορα εργαλεια καλωδια , με σκοπο πλεον να μην αφηνει τιποτα μεσα μεχρι που και σημερα ξανα ανοιχτηκε το αμαξι και πηραν ακομα και το ραδιο που μπορει να μην κοστιζει ουτε 10 ευρο πλεον. Καμια λυση να κανω κατι για την επομενη φορα που θα πανε να το ανοιξουν εχει καποιος καμια ιδεα;

(εαν ειναι σε λαθος μερος ας σβηστει)

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2019 at 3:21 ΜΜ, Matthew said:

Καλησπερα ανοιγω αυτο το θεμα διοτι εχει παρατραβηξει λοιπον ας μπω στο θεμα η μητερα μου εχει ενα παλιο Nissan Sunny του 80 κατι μοντελο και καθε τοσο βρησκει ανοιχτη την πορτα και τα πραγματα ολα πεταμενα κατω εχουν παρει διαφορα εργαλεια καλωδια , με σκοπο πλεον να μην αφηνει τιποτα μεσα μεχρι που και σημερα ξανα ανοιχτηκε το αμαξι και πηραν ακομα και το ραδιο που μπορει να μην κοστιζει ουτε 10 ευρο πλεον. Καμια λυση να κανω κατι για την επομενη φορα που θα πανε να το ανοιξουν εχει καποιος καμια ιδεα;

(εαν ειναι σε λαθος μερος ας σβηστει)

 

Συγνώμη σας το έχουν ανοίξει τόσες φορές, γιατί δεν βάζετε ένα συναγερμο...?? Τι περιμένετε ακριβώς?

 

Μάλλον σας έχουν βάλει στόχο με το συγκεκριμένο αμάξι , και να προσέχετε γιατί αν σας το ανοίγουν συχνά ίσως την επόμενη να μην υπάρχει και το αμάξι.

 

Δυστυχώς αυτά τα αμάξι τα τόσο παλιά όχι μόνο το sanny τα ανοίγουν και περνούν ανταλλακτικά.

 

Και ένα φίλο μου το πήραν το Honda civic το παλιό που είχε και όταν το βρήκε έλειπαν τμήματα του αυτοκινήτου.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι ακόμα που είπες ,όταν λες σας το έχουν ανοίξει πολλές φορές, πώς ακριβώς το ανοίγουν??

 

Σπάνε το τζάμι του παραθύρου και το ανοίγουν?

 

Η παραβιάζουν την κλειδαριά???

 

Πώς το ανοίγουν δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, OMINUS said:

Επίσης κάτι ακόμα που είπες ,όταν λες σας το έχουν ανοίξει πολλές φορές, πώς ακριβώς το ανοίγουν??

 

Σπάνε το τζάμι του παραθύρου και το ανοίγουν?

 

Η παραβιάζουν την κλειδαριά???

 

Πώς το ανοίγουν δηλαδή?

Παραβιάζουν την κλειδαριά μάλλον δεν γνωρίζω και ακριβώς τι κάνουν.., δεν βάζει γιατί άμα το δεις το αμάξι θα πεις ποιος θα κλέψει τέτοιο αμάξι με τι αξιοπρέπεια είναι εντελώς σαράβαλο πραγματικά απορώ τι περιμένουν να βρούνε μεσα σε ένα τέτοιο αμάξι...

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , Matthew said:

Παραβιάζουν την κλειδαριά μάλλον δεν γνωρίζω και ακριβώς τι κάνουν.., δεν βάζει γιατί άμα το δεις το αμάξι θα πεις ποιος θα κλέψει τέτοιο αμάξι με τι αξιοπρέπεια είναι εντελώς σαράβαλο πραγματικά απορώ τι περιμένουν να βρούνε μεσα σε ένα τέτοιο αμάξι...

Έχεις σκεφτεί να αλλάξετε της κλειδαριές καλύτερα από της πόρτες.? 

 

Γενικά όμως ο συναγερμός θα έπρεπε να μπει είτε είναι παλιό το αμάξι είτε όχι. 

 

Μήπως το έχουν βάλει στο μάτι για αυτό (επειδή δεν έχει συναγερμό)

 

εγώ θα επέμενα στον συναγερμό πάντως, το κόστος δεν είναι τεράστιο.

 

Και εσείς θα ηρεμήσετε και δεν θα είναι εύκολος στόχος όπως πριν.

 

Βάλτε συναγερμό άμεσα γιατί δεν θα ξεμπερδέψετε αλλιώς..

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω να βρω κατι φθηνο γιατι ξανα λεω πως το κοστος του αυτοκινητου ειναι στα 400 ευρο με 500 το πολυ!

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν , Matthew said:

θα το κοιταξω να βρω κατι φθηνο γιατι ξανα λεω πως το κοστος του αυτοκινητου ειναι στα 400 ευρο με 500 το πολυ!

Το καταλαβαίνω φίλε μου.

 

Αλλά όπως βλέπεις , δεν έχει γίνει μια φορά αλλά συνέχεια αποτι λές.

 

Όπως θα πρέπει να πάρεις μέτρα , και ας είναι παλιό το αμάξι σου.

 

Επίσης θα πρότεινα να δεις και την περίπτωση από της κλειδαριάς στης πόρτες.

 

Ίσως και μια αλλαγή με άλλη δεν θα έβλαπτε 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, OMINUS said:

Το καταλαβαίνω φίλε μου.

 

Αλλά όπως βλέπεις , δεν έχει γίνει μια φορά αλλά συνέχεια αποτι λές.

 

Όπως θα πρέπει να πάρεις μέτρα , και ας είναι παλιό το αμάξι σου.

 

Επίσης θα πρότεινα να δεις και την περίπτωση από της κλειδαριάς στης πόρτες.

 

Ίσως και μια αλλαγή με άλλη δεν θα έβλαπτε 

 

για της κλειδαριές τι να κάνω; εγώ πιστεύω πως κάνουν το παλιό κλασικό κόλπο με ένα σύρμα η σκοινί και σηκώνουν την ασφάλεια

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , Matthew said:

για της κλειδαριές τι να κάνω; εγώ πιστεύω πως κάνουν το παλιό κλασικό κόλπο με ένα σύρμα η σκοινί και σηκώνουν την ασφάλεια

Να δεις αν είναι παραβιασμένες ,αν έχουν τίποτα ύποπτο.

 

Τώρα για το σύρμα και σκοινί εκεί ίσως είναι μία αιτία?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, OMINUS said:

Να δεις αν είναι παραβιασμένες ,αν έχουν τίποτα ύποπτο.

 

Τώρα για το σύρμα και σκοινί εκεί ίσως είναι μία αιτία?

θα το κοιτάξω αύριο και θα βγάλω και φωτογραφία για καμιά ακόμη γνώμη, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.