Jump to content
Dj mitsos

Αλλαγη εμπρόσθιου προφυλακτήρα.

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Λοιπον τα λογια περιττά golf 6 2011 μοντέλο χρειάζεται άλλαγμα ο μπροστινος προφυλακτήρας.

(όχι δεν περνει επισκευή και είδη δείχνει κάπως)

 

Με μια έρευνα σε δύο φανοποιους έχουμε τις εξις λυσεις. Άσχετα με το ανταλλακτικό η εργασία από ότι κατάλαβα είναι +200 ευρώ (βάψιμο-τοποθέτηση) και είναι μάλλον στάνταρ καθότι και οι δύο τα ίδια ζητάνε.

 

Καινούργιος 400ευρω +200

Μεταχειρισμενος 300ευρω +200

Ευρωπαικου τύπου 150ευρω +200

Κινεζικος 40ευρω +200

 

Περιττο να αναφέρω ότι για κινέζικο δε το συζητάμε καν και για καινούργιο ή τιμή είναι απλησιαστη.

Ο μετάχειρα μου φαίνεται επίσης τραβηγμένος

Και ο ευρωπαϊκού τύπου είναι προσιτός αλλά ύποπτος.

Επίσης μιλάμε για το πιο απλό κομμάτι αυτής της γενιάς με την απλή μάσκα με τα προβολακια και όχι του gti η του R.

 

Θέλω την εμπειρία σας επί του θέματος και τι προτείνεται εσείς.

Αν ξερετε που μπορώ να βρω καλύτερες τιμές (τηλ.-διευθυνση)η ακόμα και αν κάποιος πουλάει ανταλλακτικά από το αντίστοιχο μοντέλο σε λευκό χρώμα.

 

Ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ευρωπαϊκό σε golf iv γονικά δεν είναι σαν πολυεστερας δηλ ξερό πλαστικό αλλά έσπασε μια γάτα που χτύπησα πολύ εύκολα. Για μένα μόνο γνήσιο και για λόγους ασφαλείας και άσε που μπορεί να σπάσουν τα ψυγεία πολύ εύκολα αν γίνει κάτι! Ίσως βρεις και στο χρώμα σου ώστε να γλιτώσεις πολλά. Αν πιάνουν τα χέρια σου λίγο το βάζεις και μόνος σου από YouTube. Τρ που θα βρεις ξεκινά με car πάρε σε μαγαζιά με ανταλλακτικά ή κάποιον ιδιώτη αν βρεις..300 για μτχ εφόσον έχει 400 καινούργιο πολλά μου φαίνονται..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Γνήσιομεταχειρισμένο από εμένα , σαν το Γνήσιο δεν έχει! 

 

Κάνε μια έρευνα στο car..gr όλο και κάτι θα βρεις.

 

Επίσης η τιμές που πήρες, για βάψιμο και τοποθέτηση είναι λίγο τσιμπημενες.. έως αρκετά μπορώ να πω.

 

Πάρε μόνος σου τον προφυλακτήρα,  και όχι μέσο αλλού. Ποιο φτηνά θα σου βγεις.

 

 

Ορίστε και από μια πρόχειρη αναζήτηση.

https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/24742889-amakswma-eidh-fanopoiias-mourh-koble

 

https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/5001535-amakswma-eidh-fanopoiias-mourh-koble

 

 

https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/18414817-amakswma-eidh-fanopoiias-profulakthres

 

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , gianniskar said:

 Τρ που θα βρεις ξεκινά με car πάρε σε μαγαζιά με ανταλλακτικά ή κάποιον ιδιώτη αν βρεις..300 για μτχ εφόσον έχει 400 καινούργιο πολλά μου φαίνονται..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τα 300€ πάλι είναι ΠΟΛΛΆ!  

 

Εγώ στο προηγούμενο polo αγόρασα ολόκληρη πόρτα πορτ μπαγκαζ από GTI 180€ 

Και την πήρα ατόφια με αεροτομη και όλα τα παρελκόμενα.

 

Δεν ξέρω από που πήρε τιμές ο φίλος αλλά αν είναι εξωτερικό συνεργείο τότε πάνε για κέρδος και από τον προφυλακτήρα και από το βάψιμο.

 

Η τιμές που πήρε δεν στοιχίζουν ούτε σε μια λεπτομέρεια VW τόσο πολύ...

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις έκανα μια έρευνα *μη επιτρεπόμενο @ URL* αλλά από ανταλλακτικά βρίσκω πιο πολύ τον ευρωπαϊκό σε ανάλογα λεφτά. (80-150)
Από Μεταχειρισμενους δε βρίσκω πολλά πράγματα καθοτι πιο πολύ παίζει ο πίσω προφυλακτήρας πάρα ο μπροστά (μάλλον λογικό)
Και από τρακαρισμένα φαίνεται ότι πάλι στον πίσω πέφτουμε.

Επίσης ο ένας φανοποιος μου είπε ότι αν πάρω τον μεταχειρισμένο η εργασία θα πάει παραπάνω γιατί πρέπει πρώτα να αφαιρεθεί και το παλιό του χρώμα να τριφτει και μετά να βαφτεί. Αν όμως βρεθεί στο ίδιο χρώμα το πράγμα αλλάζει.
Αυτα βέβαια μου ακούγοντε και λίγο μουφα.
Τέλος σκέφτηκα να ρωτήσω την ίδια την νw. Έχω ένα προαίσθημα ότι για τον γνήσιο δε θα με γδύσει τόσο όσο αυτοί.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θέλω να προεξοφλησω αλλά μάλλον θέλουν να σου φάνε πολλά λεφτά ρωτά αλλού.επισης κάνε καλύτερα υπομονή μήπως και βρεις γνήσιο μεταχειρισμένο στο χρώμα σου. Ότι άλλο βάλεις εκτός από γνήσιο θα σε απογοητεύσει. Μέχρι και οι αερόσακοι μπορεί να επηρεαστούν όπως και άλλα θέματα ασφάλειας..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο να πάρεις μεταχειρισμένο τι ακριβώς  σε προβληματίζει??

 

Σου έβαλα κάποια link τα οποία είναι και σε άσπρο χρώμα. 

 

Να ξέρεις πάντως ότι καλύτερα μεταχειρισμένο και ΓΝΉΣΙΟ  και να του κάνεις βάψιμο.

 

Πάρα κάτι άλλο που δεν είναι ΓΝΉΣΙΟ.

 

 

Γιατί μετά ξεκινάνε άλλα θέματα με αυτού του είδους τους προφυλακτήρες.

 

Δεν έχουν κάποιες φορές  καλή εφαρμογή, αφήνουν απόστασης μεταξύ τους ,κενα , τριξιματα ενδεχομένως κτλ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο να πάρεις μεταχειρισμένο τι ακριβώς  σε προβληματίζει??
 
Σου έβαλα κάποια link τα οποία είναι και σε άσπρο χρώμα. 
 
Να ξέρεις πάντως ότι καλύτερα μεταχειρισμένο και ΓΝΉΣΙΟ  και να του κάνεις βάψιμο.
 
Πάρα κάτι άλλο που δεν είναι ΓΝΉΣΙΟ.
 
 
Γιατί μετά ξεκινάνε άλλα θέματα με αυτού του είδους τους προφυλακτήρες.
 
Δεν έχουν κάποιες φορές  καλή εφαρμογή, αφήνουν απόστασης μεταξύ τους ,κενα , τριξιματα ενδεχομένως κτλ.
 
 
Φίλε ομινους το μόνο πρόβλημα με μεταχειρισμένα είναι μην την πατήσω και πέσω σε ιμιτασιον και καλά διθεν γνήσιο μιας και δε ξέρω να ξεχωρίζω τους γνήσιους από τις καλές αντιγραφές.
Τις είδα μόλις τις αγγελίες σου και σε ευχαριστώ πολύ.
Θα το ψάξω λίγο.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν , Dj mitsos said:

Φίλε ομινους το μόνο πρόβλημα με μεταχειρισμένα είναι μην την πατήσω και πέσω σε ιμιτασιον και καλά διθεν γνήσιο μιας και δε ξέρω να ξεχωρίζω τους γνήσιους από τις καλές αντιγραφές.
Τις είδα μόλις τις αγγελίες σου και σε ευχαριστώ πολύ.
Θα το ψάξω λίγο.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε  μου μην σε ανησυχεί ΚΑΘΌΛΟΥ!  

 

Τα γνήσια της VW είτε καινούργιο είτε μεταχειρισμένο έχουν Στάμπες και σφραγίδες από την VW.

 

Οπότε δεν υπάρχει κάνενα θέμα ανησυχίας.

 

 

Αν δεν κάνω λάθος,  ο κωδικός ο γνήσιος είναι αυτός 5K0 807 221 

 

και σου βρήκα και μια φωτογραφία για να δεις πως είναι η στάμπες για να καταλάβεις 

 

είναι στο μέσα μέρος του προφυλακτήρα.

 

bcf6fceb4e2cae29a3015c7362d0.thumb.jpeg.3dffb11e1f9ecda923f891a3a1352c03.jpeg

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης για να δεις που παίζουν η τιμές για προφυλακτήρα ΧΩΡΙΣ ΤΗΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΆ ΠΟΥ ΛΈΝΕ.

 

Δες εδώ.

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=5K0+807+221+&_sacat=0

 

 

Με τα λεφτά που σου ζήτησαν από Rline  βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης για να δεις που παίζουν η τιμές για προφυλακτήρα ΧΩΡΙΣ ΤΗΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΆ ΠΟΥ ΛΈΝΕ.
 
Δες εδώ.
 
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=5K0+807+221+&_sacat=0
 
 
Με τα λεφτά που σου ζήτησαν από Rline  βάζεις.
Φίλε ομινους πολύ ωραίος ελπίζω ο κωδικός να μην είναι ο ίδιος και στις αντιγραφές.

Επίσης παιδιά ακούστε και το πιο αστείο τηλεφώνησα αντιπροσωπεία και ζητάνε 400+200 εργασία.
Ακριβώς όσο ζητάνε και οι εξωτερικοί φανοποιοι χωρίς εξουσιοδότηση χωρίς εγγύηση χωρίς τίποτα.

Τό Αστείο....

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , Dj mitsos said:

Φίλε ομινους πολύ ωραίος ελπίζω ο κωδικός να μην είναι ο ίδιος και στις αντιγραφές.

Επίσης παιδιά ακούστε και το πιο αστείο τηλεφώνησα αντιπροσωπεία και ζητάνε 400+200 εργασία.
Ακριβώς όσο ζητάνε και οι εξωτερικοί φανοποιοι χωρίς εξουσιοδότηση χωρίς εγγύηση χωρίς τίποτα.

Τό Αστείο....

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Καλά σε 10 αντιπροσωπείες VW να πας , 10 διαφορετικές τιμές θα πάρεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.