Jump to content
Kwstis2019

Πρόβλημα με φτωχο Μειγμα

Recommended Posts

Καλημέρα είμαι νέος στο forum.. Έχω ένα μεταχειρισμένο vw amarok 2015..το πρόβλημα είναι.. Ανάβει λαμπάκι check engine με σφάλμα στο διαγνωστικο φτωχο μιγμα.. Έτσι. Λοιπόν μπήκαμε σε διαδικασία για αντλία υψηλής με μεγαλο κόστος.. Το πρόβλημα όμως συνέχισε... Μας είπε ο τεχνικός μας για αλλαγή μπεκ αφού μετά από διάγνωση ήταν σε μαύρα χάλια... Και εκεί που είχαμε ηρεμήσει νομίζοντας όλα καλά το ροβλημα παραμένει... Μόλις βγει στο δρόμο και πατηθεί στο γκαζι αρκετά βγάζει πάλι την ένδειξη... Έχετε ιδέα τι άλλο μπορεί να φτάιει...επισης να σας πω ότι έχουμε καθαρίσει ντεπόζιτο και σωληνάκια όλα.. Όπως επίσης έχουμε αντικαταστήσει και μια βαλβίδα καυσίμων.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι νέος στο forum.. Έχω ένα μεταχειρισμένο vw amarok 2015..το πρόβλημα είναι.. Ανάβει λαμπάκι check engine με σφάλμα στο διαγνωστικο φτωχο μιγμα.. Έτσι. Λοιπόν μπήκαμε σε διαδικασία για αντλία υψηλής με μεγαλο κόστος.. Το πρόβλημα όμως συνέχισε... Μας είπε ο τεχνικός μας για αλλαγή μπεκ αφού μετά από διάγνωση ήταν σε μαύρα χάλια... Και εκεί που είχαμε ηρεμήσει νομίζοντας όλα καλά το ροβλημα παραμένει... Μόλις βγει στο δρόμο και πατηθεί στο γκαζι αρκετά βγάζει πάλι την ένδειξη... Έχετε ιδέα τι άλλο μπορεί να φτάιει...επισης να σας πω ότι έχουμε καθαρίσει ντεπόζιτο και σωληνάκια όλα.. Όπως επίσης έχουμε αντικαταστήσει και μια βαλβίδα καυσίμων.. 
Είχα μια παλιά περίπτωση που το πρόβλημα διορθώθηκε με μια αναπρογραματιση στον εγκέφαλο. 150ευρω είχε κοστίσει.
Εκείνο έκανε αρρυθμίες στο ρελαντί ενώ όλα είχαν αλλαχτεί και καθαριστεί

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο εγκέφαλος μπήκε και αυτός καινούριος.. Λέτε να παίζει ρόλο ο πρόγραμματισμος? 
Οταν λες καινούργιος τι εννοείς τον είχες αλλάξει γιατί είχε κάποιο πρόβλημα ή για να πειράξεις το αμάξι?
Τα προβλήματα ξεκίνησαν όταν τον άλλαξες?

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι είχε πρόβλημα έβγαζε βλάβες τον είχαμε στείλει σε προγραμματιστη ο. Όποιος τον κατέστρεψε και έτσι βάλαμε καινούριο... Μόλις βάλαμε τον καινούριο δουλέψαμε το αυτοκίνητο 15 μέρες κανονικά και μετά άρχισε να πέφτει σε safe mode όταν το πατούσα να ανοίξει... Πήγε Αθήνα σε αντιπροσωπεία μας έβαλαν με κόστος 220 μια βαλβίδα καυσίμων.. Έπειτα έκανε ρεταρισμα τα στο πάτημα του γκαζιού και στην αλλαγή από 3 σε 4η ταχύτητα.. Εκεί ήταν που αλλάξαμε και αντλία υψηλής πίεσης.. Έπειτα βγάζει φτωχο μείγμα και αλλάζουμε και μπεκ... Και μιλάμε για όλα γνήσια και καινούργια ανταλλακτικά.. Ακόμα και μετά την αλλαγή μπεκ συνεχίζει την βλάβη φτωχό μείγμα.. Τα έχουμε παίξει δεν ξέρουμε τι άλλο να κάνουμε.. Συν τα χρήματα που είναι πάρα πολλά.. 

Edited by Kwstis2019
Link to comment
Share on other sites

Όχι είχε πρόβλημα έβγαζε βλάβες τον είχαμε στείλει σε προγραμματιστη ο. Όποιος τον κατέστρεψε και έτσι βάλαμε καινούριο... 
Τοτε καλύτερα τσέκαρε το προγραμμα πάλι στον άνθρωπο που στον έβαλε και τον προγραμματίσε. Αν ο εγκέφαλος είναι καινούργιος λογικά ο προγραματιστης δε θα σου πάρει λευτα η θα σου πάρει πολύ λίγα.
Ανέφερε του ότι κάνει μπερδεματα στα μίγματα και πως έχουν αλλαχτεί αντλίες και μπεκ.


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αλλάξαμε στην αντιπροσωπεία λέτε να απευθύνω πάλι εκεί... Νομίζεις Δημάδη πως είναι καθαρά θέμα εγκεφάλου? 

Link to comment
Share on other sites

Το αλλάξαμε στην αντιπροσωπεία λέτε να απευθύνω πάλι εκεί... Νομίζεις Δημάδη πως είναι καθαρά θέμα εγκεφάλου? 
Καθαρά δε είναι τίποτα αλλά εφόσον μου λες ότι άλλαξες αντλίες, μπεκ να φανταστώ μπουζί και πολλαπλασιαστες έχεις ελέγξει.
Τότε δε πάει το μυαλό μου πουθενά αλλού.
Από την αντιπροσωπεία έχεις 2 χρονια εγγύηση και αν προκειτε όντως για τον εγκέφαλο είναι υποχρεωμένοι να στα κάνουν όλα τσάμπα.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πετρέλαιο είναι το αυτοκίνητο... Τώρα με πήρε ο μηχανικός μου και είπε ότι θέλει να κοιτάξει μια αντλία μέσα στο ντεπόζιτο... Θα το πάει λέει σε μπεκα να το συνδέσουν σε ειδικά μηχανήματα να δουν τι βγάζει.. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Πόσα έχεις δώσει μέχρι τώρα φίλε μου;;;; Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά, πάνε δηλαδή δάχτυλο δάχτυλο και στο τέλος θα σου κόψουν και το χέρι, ενώ μπορεί να έφταιγε μια παρανυχίδα;

Να κόψουν τον κ****ο τους να βρουν τι φταίει, ειδικά αν ήταν/είναι εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά το χειρότερο όλων δεν είναι να χαλάει κάτι και να το φτιάχνεις αλλά πραγματικά να μην ξέρεις τι φταίει και να πηγαίνεις ψάχνοντας.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Kwstis2019 said:

Πετρέλαιο είναι το αυτοκίνητο... Τώρα με πήρε ο μηχανικός μου και είπε ότι θέλει να κοιτάξει μια αντλία μέσα στο ντεπόζιτο... Θα το πάει λέει σε μπεκα να το συνδέσουν σε ειδικά μηχανήματα να δουν τι βγάζει.. 

Φίλε μου καλησπέρα είσαι από Αθήνα??

 

Αν είσαι Αθήνα , επειδή βλέπω ότι έχεις μπλέξει.

 

Θα πας για για έλεγχο του αυτοκινήτου σου (μιας και είναι Diesel )

 

Σε αυτόν εδώ τον μάστορα.

 

https://www.vrisko.gr/details/6e43bjafb465a4ai67755ic4bj73_04j

 

Δραγουμανιωτης λέγεται, είναι ακριβώς πίσω από την Βιαμαξ στο Περιστέρι.

 

Ασχολείται καθαρά με Diesel.

Πήγαινε σε αυτόν πρώτα, να δεις τι θα σου πούνε. 

 

Και μετά στην αντιπροσωπεία.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Kwstis2019 said:

Το αλλάξαμε στην αντιπροσωπεία λέτε να απευθύνω πάλι εκεί... Νομίζεις Δημάδη πως είναι καθαρά θέμα εγκεφάλου? 

 

Τον εγκέφαλο γιατί ακριβώς τον αλλάξατε??

 

Έχεις πειράξει τίποτα φίλτρα DPF βαλβίδες EGR?

Τα έχει ξηλώσει μήπως από το αμάξι επάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου τα είχε βγάλει ο μάντρας που μου το έφερε από έξω για καλύτερα είπε αλλά δεν μπορούσαν να προσαρμόσουν τον εγκέφαλο και καταστράφηκε.. Έτσι το πήγε αντιπροσωπεία με δική του επιβάρυνση και βάλαμε καινούρια εξάτμιση egr φίλτρο dpf και εγκέφαλο όλα καινούρια.. Από εκεί και πέρα ακόμα δεν έχουμε ξεμπλέξει.. Αλλάξαμε βαλβίδα πίεσης καυσαερίων μετά αντλία υψηλής και μετά μπεκ... Ακόμα βγάζει ένδειξη φτωχό μιγμα... Αγχώνομαι μήπως μετά την διάλυση της αντλίας και περνώντας ρινισματα μηοως έχει γίνει καμία πατατα στην μηχανή.. Παιζει τετοιο ενδεχόμενο?? Θα είχε και κάποια άλλα συμπτωματα η θα έδειχνε κάτι το διαγνωστικό;;; 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , Polakias TDI said:

Πόσα έχεις δώσει μέχρι τώρα φίλε μου;;;; Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά, πάνε δηλαδή δάχτυλο δάχτυλο και στο τέλος θα σου κόψουν και το χέρι, ενώ μπορεί να έφταιγε μια παρανυχίδα;

Να κόψουν τον κ****ο τους να βρουν τι φταίει, ειδικά αν ήταν/είναι εντός εγγύησης.

Έχουμε δώσει γύρω στα 4.000 μαζί με τον μαντρα και ακόμα δενε χουμε ηρεμήσει... Έχει κλείσει ραντεβού τώρα ο μηχανικός μας σε έναν πετρελαια λέει της bosh και να μετρήσουν πιέσεις να δουν που γίνεται η ζημιά.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Kwstis2019 said:

Έχουμε δώσει γύρω στα 4.000 μαζί με τον μαντρα και ακόμα δενε χουμε ηρεμήσει... Έχει κλείσει ραντεβού τώρα ο μηχανικός μας σε έναν πετρελαια λέει της bosh και να μετρήσουν πιέσεις να δουν που γίνεται η ζημιά.. 

Αν είσαι Αθήνα , πολύ πιθανόν να το πάει σε αυτόν που σου είπα ποιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι.. Αθήνα είναι το αυτοκίνητο εμείς μένουμε σε νησί.. Μακάρι να μην έχουμε κανένα θέμα με μηχανή.. Υπάρχει περίπτωση τα ρινισματα της χαλασμενης αντλίας να έχουν βλαψει κάτι από εκεί? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Kwstis2019 said:

Μακάρι.. Αθήνα είναι το αυτοκίνητο εμείς μένουμε σε νησί.. Μακάρι να μην έχουμε κανένα θέμα με μηχανή.. Υπάρχει περίπτωση τα ρινισματα της χαλασμενης αντλίας να έχουν βλαψει κάτι από εκεί? 

Αν επιτρέπεται για ποιο λόγο το DPF και EGR τα είχαν αφαιρέσει από το αμάξι???

 

Εμένα προσωπικά μου κάνει και λίγο ύποπτο αυτή η κίνηση...??

 

Τι σου εχουν πει εσένα? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , OMINUS said:

Αν επιτρέπεται για ποιο λόγο το DPF και EGR τα είχαν αφαιρέσει από το αμάξι???

 

Εμένα προσωπικά μου κάνει και λίγο ύποπτο αυτή η κίνηση...??

 

Τι σου εχουν πει εσένα? 

 

 

Το πήραμε από μαντρα με 1 χρόνο εγγύηση.. 3 μήνες είχαμε το αυτοκίνητο και μας έκανε ένα τρέμουλο... Και φυσικά το πήγαμε σε αυτόν που το πήραμε να το δει με το συνεργείο του και να το φτιάξει.. Μας είπε ότι φταίει το φίλτρο.. Τα αφαίρεσαν γτ μας είπαν ότι θα είναι καλύτερα να μην γεμίζει το φίλτρο dpf και θέλουμε να το πηγαίνουμε για καθαρισμό η για αλλαγή... Μας είπαν ότι το έκαναν σε σχεδόν όλα τα pick up... Δεν υπολόγισαν μόνο ότι ο εγκέφαλος του Αmarok δεν πριγραμματιζοταν η τουλάχιστον δεν ήξεραν να του περάσουν το πρόγραμμα και ότι πειράματα έκαναν αποτυγχαναν μέχρι που χάλασε ο εγκέφαλος 

... Μετά πήγαμε αντιπροσωπεία και τα Ξαναέβαλαν..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Kwstis2019 said:

Το πήραμε από μαντρα με 1 χρόνο εγγύηση.. 3 μήνες είχαμε το αυτοκίνητο και μας έκανε ένα τρέμουλο... Και φυσικά το πήγαμε σε αυτόν που το πήραμε να το δει με το συνεργείο του και να το φτιάξει.. Μας είπε ότι φταίει το φίλτρο.. Τα αφαίρεσαν γτ μας είπαν ότι θα είναι καλύτερα να μην γεμίζει το φίλτρο dpf και θέλουμε να το πηγαίνουμε για καθαρισμό η για αλλαγή... Μας είπαν ότι το έκαναν σε σχεδόν όλα τα pick up... Δεν υπολόγισαν μόνο ότι ο εγκέφαλος του Αmarok δεν πριγραμματιζοταν η τουλάχιστον δεν ήξεραν να του περάσουν το πρόγραμμα και ότι πειράματα έκαναν αποτυγχαναν μέχρι που χάλασε ο εγκέφαλος 

... Μετά πήγαμε αντιπροσωπεία και τα Ξαναέβαλαν..από τότε δεν εχουμε ακόμα ξεμπλέξει.. 

 

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν , Kwstis2019 said:

Το πήραμε από μαντρα με 1 χρόνο εγγύηση.. 3 μήνες είχαμε το αυτοκίνητο και μας έκανε ένα τρέμουλο... Και φυσικά το πήγαμε σε αυτόν που το πήραμε να το δει με το συνεργείο του και να το φτιάξει.. Μας είπε ότι φταίει το φίλτρο.. Τα αφαίρεσαν γτ μας είπαν ότι θα είναι καλύτερα να μην γεμίζει το φίλτρο dpf και θέλουμε να το πηγαίνουμε για καθαρισμό η για αλλαγή... Μας είπαν ότι το έκαναν σε σχεδόν όλα τα pick up... Δεν υπολόγισαν μόνο ότι ο εγκέφαλος του Αmarok δεν πριγραμματιζοταν η τουλάχιστον δεν ήξεραν να του περάσουν το πρόγραμμα και ότι πειράματα έκαναν αποτυγχαναν μέχρι που χάλασε ο εγκέφαλος 

... Μετά πήγαμε αντιπροσωπεία και τα Ξαναέβαλαν..

 

Καλά ξεμπερδέματα , δυστυχώς αποτι έχω καταλάβει δεν έχεις την δυνατότητα να βλέπεις τι κάνουν στο αμάξι σωστά; ?

 

Θα ήθελα να ξέρω από ποιον το αγωρασες( Αν θες στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα τον έμπορο)  για να προσέχουμε ποιον να αποφεύγουμε,γιατί από αυτά που σου λέει ότι το έχει ξανακάνει και σε αλλα αυτοκίνητα είναι δημόσιος κίνδυνος...

 

Από αυτά που γράφεις , εγώ καταλαβαίνω ότι το αμάξι ίσως να τα είχε από πρίν αυτά τα προβλήματα και ως κλασικός Ελληνάρας.

 

Είπε να βγάλει το DPF και EGR ώστε να γλιτώσει τα έξοδα αντικατάστασεις που θέλουν.

 

Χωρις DPF το αμάξι φίλε μου , είναι ο Θάνατος ο ίδιος μεταμορφωμένος με τέσσερεις Ρόδες.

 

Αλλά δυστυχώς όπως βλέπεις εδώ στην περίπτωση σου Κάποιο η κάποιοι νομίζουν ότι ξέρουν πολύ περισσότερα από ότι ο ίδιος ο κατασκευαστής που το έβαλε για κάποιο λόγο 

 

Τα χρήματα αυτά (κάτι έγραψες για 4000€ ) τα έχεις πληρώσει εσύ? 

 

Η τα πληρώνει ο μαντράς που αγωρασες το αμάξι.

 

Το αμάξι είναι Ελληνικό η εισαγωγείς??

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν , OMINUS said:

 

Καλά ξεμπερδέματα , δυστυχώς αποτι έχω καταλάβει δεν έχεις την δυνατότητα να βλέπεις τι κάνουν στο αμάξι σωστά; ?

 

Θα ήθελα να ξέρω από ποιον το αγωρασες( Αν θες στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα τον έμπορο)  για να προσέχουμε ποιον να αποφεύγουμε,γιατί από αυτά που σου λέει ότι το έχει ξανακάνει και σε αλλα αυτοκίνητα είναι δημόσιος κίνδυνος...

 

Από αυτά που γράφεις , εγώ καταλαβαίνω ότι το αμάξι ίσως να τα είχε από πρίν αυτά τα προβλήματα και ως κλασικός Ελληνάρας.

 

Είπε να βγάλει το DPF και EGR ώστε να γλιτώσει τα έξοδα αντικατάστασεις που θέλουν.

 

Χωρις DPF το αμάξι φίλε μου , είναι ο Θάνατος ο ίδιος μεταμορφωμένος με τέσσερεις Ρόδες.

 

Αλλά δυστυχώς όπως βλέπεις εδώ στην περίπτωση σου Κάποιο η κάποιοι νομίζουν ότι ξέρουν πολύ περισσότερα από ότι ο ίδιος ο κατασκευαστής που το έβαλε για κάποιο λόγο 

 

Τα χρήματα αυτά (κάτι έγραψες για 4000€ ) τα έχεις πληρώσει εσύ? 

 

Η τα πληρώνει ο μαντράς που αγωρασες το αμάξι.

 

Το αμάξι είναι Ελληνικό η εισαγωγείς??

 

 

Τα 4000 χιλιάρικα τα πλήρωσε εκείνος παραδεχομενος το λάθος του αντικαταστήσε σε αντιπροσωπεία τον εγκέφαλο την εξάτμιση φίλτρο egr και αντλία υψηλής... Εμείς βάλαμε τα μπεκ.. 1100 ευρώ... Σύνολο 5.000 έως τώρα για ένα τρεμουλο που έβγαλε τον Ιούνιο και ακόμα δεν ξέρουμε από τι ήταν τελικά και γτ φτάσαμε ως εδώ... Το θέμα τώρα είναι τι κάνω.. Όλα καινούρια έχουν μπει.. Και. Ακόμα δείχνει χαμηλη πιεση και φτωχο μιγμα.. 

Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν , Kwstis2019 said:

Τα 4000 χιλιάρικα τα πλήρωσε εκείνος παραδεχομενος το λάθος του αντικαταστήσε σε αντιπροσωπεία τον εγκέφαλο την εξάτμιση φίλτρο egr και αντλία υψηλής... Εμείς βάλαμε τα μπεκ.. 1100 ευρώ... Σύνολο 5.000 έως τώρα για ένα τρεμουλο που έβγαλε τον Ιούνιο και ακόμα δεν ξέρουμε από τι ήταν τελικά και γτ φτάσαμε ως εδώ... Το θέμα τώρα είναι τι κάνω.. Όλα καινούρια έχουν μπει.. Και. Ακόμα δείχνει χαμηλη πιεση και φτωχο μιγμα.. 

 

Ωραία να σε ρωτήσω, ας βάλουμε στην άκρη όλα τα υπόλοιπα. (Έχουν αλλαχτεί από τη κατάλαβα ,Μπεκ πετρελαίου, φίλτρo DPF, Βαλβίδα EGR , και καινούργιος εγκέφαλος

 

σωστα μέχρι εδώ?

 

Για αρχή έτσι όπως είναι τώρα το αμάξι τι συμπτώματα σου κάνει ακριβώς όταν δουλεύει?

Για δώσε κάποιες πληροφορίες.

 

Σβήνει εκεί που δουλεύει,?

δεν κρατάει ρελαντί?

Έχει τίποτα τρέμουλο?

 

Τι παίζει?

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν , OMINUS said:

 

Ωραία να σε ρωτήσω, ας βάλουμε στην άκρη όλα τα υπόλοιπα. (Έχουν αλλαχτεί από τη κατάλαβα ,Μπεκ πετρελαίου, φίλτρo DPF, Βαλβίδα EGR , και καινούργιος εγκέφαλος

 

σωστα μέχρι εδώ?

 

Για αρχή έτσι όπως είναι τώρα το αμάξι τι συμπτώματα σου κάνει ακριβώς όταν δουλεύει?

Για δώσε κάποιες πληροφορίες.

 

Σβήνει εκεί που δουλεύει,?

δεν κρατάει ρελαντί?

Έχει τίποτα τρέμουλο?

 

Τι παίζει?

 

 

 

Ναι σωστά έχουν αλλαχτεί όλα αυτά συν ότι έχουμε καθαρίσει ντεπόζιτο και σωληνάκια όλα... Τώρα στο ρελαντί είναι μια χαρά δεν έχει τρέμουλο... Στην πορεία όλα καλά. Μέχρι να φορτώσεις καλά χιλιόμετρα... Εκεί βγάζει σημα check engine Και πέφτει σε safe mode.. Το διαγνωστικό βγάζει φτωχο. Μίγμα... Πάλι.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Kwstis2019 said:

Ναι σωστά έχουν αλλαχτεί όλα αυτά συν ότι έχουμε καθαρίσει ντεπόζιτο και σωληνάκια όλα... Τώρα στο ρελαντί είναι μια χαρά δεν έχει τρέμουλο... Στην πορεία όλα καλά. Μέχρι να φορτώσεις καλά χιλιόμετρα... Εκεί βγάζει σημα check engine Και πέφτει σε safe mode.. Το διαγνωστικό βγάζει φτωχο. Μίγμα... Πάλι.. 

Χμμμμ:ermm:

 

Θα σου έλεγα να ξανά γίνει πάλι ένας έλεγχος στην EGR...

Αν επιτρέπεται για όλες της εργασίες αυτά που σου άλλαξαν έχεις χαρτιά ότι τα άλλαξαν σίγουρα ??

 

Έτσι όπως το περιγράφεις ειχαμε ένα θέμα στο  Navara.

 

Σε εμάς ήταν το πρόβλημα  στην EGR. (Μπήκε καινούργια)

και μια βαλβίδα πιέσεις ρεζερβουάρ (καινούργια και εκεί μπήκε)

 

Ξανά δείτε την EGR για καλό και κακό.

Γιατι και αν δεν την άλλαξαν και της έκαναν μόνο ένα καθάρισμα πολύ πιθανόν να μην ήταν αρκετό..

 

Και εμείς είχαμε κάνει καθαρισμό στην EGR αλλά δούλεψε καλά μόνο για μερικές ημέρες..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.