Jump to content
pafsi

Παραλαβή T-Roc

Recommended Posts

Καλησπέρα στους συμφορουμίτες, T-Rocάδες και μη !!

Χθές 17.12.2019, τελικά παρέλαβα το αμάξι (T-Roc 1.5 cc – 150 hpDSG 7). Για την ιστορία να πω ότι, παραγγέλθηκε 4.10.2019, κατασκευάσθηκε 5.11.2019 και 6.12.2019 ήταν στο τελωνείο (Πειραιά ή Ελευσίνα ίσως…δεν μ’ ενδιέφερε, δεν ρώτησα!). Ευτυχώς η όλη ‘ιστορία’ κράτησε 2,5 μήνες, καθώς στο μεταξύ είχα ακούσει και διαβάσει ότι η παράδοση του συγκεκριμένου μοντέλου σε κάποιους άγγιξε έως και τους 5,5 μήνες αναμονής (!!).

Οι πρώτες εντυπώσεις από τα 180 περίπου χλμ που κατάφερα να διανύσω με 1,5 μέρα κατοχής και βέβαια με ήπιους ρυθμούς, είναι αρκετά καλές. Μαλακό περπάτημα χωρίς έντονες αναπηδήσεις, γρήγορες και ήπιες αλλαγές ταχυτήτων απ’ το κιβώτιο, πλούσιο μενού για ρυθμίσεις στην οθόνη και μάλιστα στα Ελληνικά, κατανάλωση από 7,5 – 9 lit/100 km σε μικτές διαδρομές, καλή ηχομόνωση (τουλάχιστον μέχρι τα 135 χλμ που το πήγα).

Αυτά τα λίγα ως πρώτα στοιχεία…Περισσότερα και βέβαια ουσιαστικότερα, σε μεταγενέστερο χρόνο και αφού διανύσω μια περίοδο ‘στρωσίματος’ περίπου 2.500 - 3.000 km

Edited by pafsi
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβες και πληρώσεις τέλη έτους για 25 μέρες... Σκληρός!!! Εγώ θα το παραλάβω με το νέο έτος...

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος! Εγώ παρήγγειλα πριν 2 εβδομάδες και έχω εκτιμώμενη παράδοση week 17 - 2020 αν και έλαβα εβδομάδα παραγωγής week 4 - 2020 από το εργοστάσιο AutoEuropa και ελπίζω να έρθει νωρίτερα (μένω Ολλανδία/Άμστερνταμ).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , hakkthan said:

Το παρέλαβες και πληρώσεις τέλη έτους για 25 μέρες... Σκληρός!!! Εγώ θα το παραλάβω με το νέο έτος...

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 

Δε βαριέσαι αδελφέ....148 € το 'πακέτο'...Γιορτινές μέρες, πες ότι πήγα στα μπουζούκια ένα βράδυ !! :lol:

Edited by pafsi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , doggy said:

Καλορίζικος! Εγώ παρήγγειλα πριν 2 εβδομάδες και έχω εκτιμώμενη παράδοση week 17 - 2020 αν και έλαβα εβδομάδα παραγωγής week 4 - 2020 από το εργοστάσιο AutoEuropa και ελπίζω να έρθει νωρίτερα (μένω Ολλανδία/Άμστερνταμ).

Σ' ευχαριστώ!...και το δικό μου στην Palmela της Πορτογαλίας φτιάχθηκε (όλα τα T-Roc εκεί κατασκευάζονται)...Όμως, πολύ μακριά βάλανε το δικό σου...Κοντά στο 5μηνο (απο παραγγελία, μέχρι παράδοση)....Για τρίξε τους λίγο τα δόντια, τουλάχιστον ως προς το χρόνο παράδοσης...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ!...και το δικό μου στην Palmela της Πορτογαλίας φτιάχθηκε (όλα τα T-Roc εκεί κατασκευάζονται)...Όμως, πολύ μακριά βάλανε το δικό σου...Κοντά στο 5μηνο (απο παραγγελία, μέχρι παράδοση)....Για τρίξε τους λίγο τα δόντια, τουλάχιστον ως προς το χρόνο παράδοσης...
Παιδιά όλοι εσείς που τα περιμένετε ξέρετε ότι ρισκάρετε αλλαγές στα τέλη ταξινόμησης και κυκλοφορίας αν η κυβέρνηση δεν θελήσει να ρίξει τους συντελεστές μετά την 1η Μαρτίου...

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το θέμα μεταφέρθηκε στην νέα ενότητα των T-Roc!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Σήμερα πρωί παρέλαβα και εγώ μετά από παραγγελία της 28ης Νοεμβρίου. Πρώτη επαφή για 300 συνεχόμενα Χλμ μισά εθνική και μισά επαρχιακή οδό και είμαι ικανοποιημένος με την επιλογή μου.

T ROC experience flash red + sport pack 1.

Όταν ασχοληθώ θα ανεβάσω φωτογραφίες γιατί στο κόκκινο το αυτοκίνητο είναι τουλάχιστον εκπληκτικό..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 241HP DSG7 R-Line 7seater

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος και καλοτάξιδος ο Ρόκης! :)

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2020 at 5:17 ΜΜ, doggy said:

Καλορίζικος και καλοτάξιδος ο Ρόκης! :)

Ευχαριστώ πολύ αγόρι.

Να είμαστε καλά όλοι να καταφέρνουμε ότι βάζουμε στόχο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.