Jump to content
Gianni$

T-Roc - Active info display [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

 Σχετικα με τις θυρες USb στην εκδοση experience ποσα Αμπερ ειναι?

Edited by Geox7
Link to comment
Share on other sites

Λογικά 500mAh η 1000. Δεν νομίζω να είναι παραπάνω.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι 1αμπερ απλα ελεγα μηπως ξερει καποιος η βρηκε καπου που να τοακριβως? Γιατι πλεον τα κινητα ζητανε 3Α και πανω για να φορτιζουν γρηγορα αλλιως πανε πολυ αργα αλλα με μισο ισως να μν φορτιζουν καθολου οποτε ανταπορακι στη θεση της αναπτηρας που να υποστηριζει γρηγορη φορτισση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι 1αμπερ απλα ελεγα μηπως ξερει καποιος η βρηκε καπου που να τοακριβως? Γιατι πλεον τα κινητα ζητανε 3Α και πανω για να φορτιζουν γρηγορα αλλιως πανε πολυ αργα αλλα με μισο ισως να μν φορτιζουν καθολου οποτε ανταπορακι στη θεση της αναπτηρας που να υποστηριζει γρηγορη φορτισση
Νομίζω ότι κάποια είναι 2.1
3 σίγουρα όχι.
Στο one plus μου έχω παρατηρήσει ότι όταν η μπαταρία του είναι πολύ χαμηλά, αν το συνδέσω σε usb δεν φορτίζει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , Geox7 said:

σιγουρα ειναι 1αμπερ απλα ελεγα μηπως ξερει καποιος η βρηκε καπου που να τοακριβως? Γιατι πλεον τα κινητα ζητανε 3Α και πανω για να φορτιζουν γρηγορα αλλιως πανε πολυ αργα αλλα με μισο ισως να μν φορτιζουν καθολου οποτε ανταπορακι στη θεση της αναπτηρας που να υποστηριζει γρηγορη φορτισση

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ αν μπορώ να σε βοηθήσω?

 

https://www.golfmk7.com/forums/index.php?threads/usb-output.334547/

 

https://www.howtogeek.com/309766/want-fast-charging-dont-use-your-cars-usb-ports/

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχει ψαξει η εχει βαλει ηδη καποιος καποιο χαλακι ασυρματης φορτισης aftermarket ?
Ωραία ερώτηση.. αυτό το after market θα το έκανα και εγώ..

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2020 at 4:52 PM, lakiskir said:

Πώς να εμφανίζεται η ώρα στο active info display έχεις βρει κανείς κάποιο τρόπο?

Καλησπέρα, Αν εννοείς το να σου δείχνει το ρολόι μεγάλο στο κέντρο, τότε θα πρεπει να μπεις στις ρυθμίσεις στο ρολόι και να το τσεκαρεις σαν επιλογη και μετα μολις κλείσεις το active info display απο το κουμπί θα στο εμφανησει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα και καλή εβδομάδα.

Έχει δοκιμάσει κανείς να τρέξει video clips από USB stick στη multimedia και να παίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω, ναι γίνεται αλλά πρέπει να έχουν συγκεκριμένο τύπο τα αρχεία. Επίσης, το αυτοκίνητο, για λόγους ασφαλείας πρέπει να είναι σταματημένο. Για να παίξει εν κινήσει, πρέπει να το ξεκλειδώσεις με obd11 ή carista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , forza said:

Από όσο γνωρίζω, ναι γίνεται αλλά πρέπει να έχουν συγκεκριμένο τύπο τα αρχεία. Επίσης, το αυτοκίνητο, για λόγους ασφαλείας πρέπει να είναι σταματημένο. Για να παίξει εν κινήσει, πρέπει να το ξεκλειδώσεις με obd11 ή carista.

Έχω ξεκινήσει κάτι μαιμουδιες.. θα επανέλθω εάν καταφέρω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταφερει τιποτα και εχω δοκιμασει τα παντα. Το εχω ξεκλειδωσει κ απο το obdeleven. 4 τυπους αρχειων, αλλα τιποτα. Μεταξυ αλλων avi, mp4 και κωδικοποιηση dvd.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Lev said:

Δεν εχω καταφερει τιποτα και εχω δοκιμασει τα παντα. Το εχω ξεκλειδωσει κ απο το obdeleven. 4 τυπους αρχειων, αλλα τιποτα. Μεταξυ αλλων avi, mp4 και κωδικοποιηση dvd.

Για ποιο πραγμα μιλας?? Να παιζει βιντεακια μπροστά?? Αν ναι μονο με κινητα που συνδεονται με mirrorlink κ κωδικοποιηση μεσω odbeleven. Υπαρχει κ ετοιμο app. 

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που θυμηθηκα κ ηθελα να ρωτησω... Οταν ενεργοποιω το ambient color δεν μου βγαζει τις επιλογες για ρυθμιση στα φωτα led της πορτας κ τα φωτα γενικα του εσωτερικου χωρου(την ενταση εννοω). Οταν το απενεργοποιω εμφανιζεται κανονικα. Ειναι καποια εξτρα ρυθμιση που δεν εχουν κανει μεσω του app του odbeleven? 

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που θυμηθηκα κ ηθελα να ρωτησω... Οταν ενεργοποιω το ambient color δεν μου βγαζει τις επιλογες για ρυθμιση στα φωτα led της πορτας κ τα φωτα γενικα του εσωτερικου χωρου(την ενταση εννοω). Οταν το απενεργοποιω εμφανιζεται κανονικα. Ειναι καποια εξτρα ρυθμιση που δεν εχουν κανει μεσω του app του odbeleven? 
Αυτό δεν το έχω κοιτάξει. Νομίζω πως εξακολουθώ να μπορώ να ρύθμιση ένταση αν και έχω γυρίσει τα όργανα σε πορτοκαλί. Θα το κοιτάξω όταν τύχει να κατέβω πάλι στο αυτοκίνητο (σε κάνα 2-3 μέρες #stayingthefuckathome)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , doggy said:

Αυτό δεν το έχω κοιτάξει. Νομίζω πως εξακολουθώ να μπορώ να ρύθμιση ένταση αν και έχω γυρίσει τα όργανα σε πορτοκαλί. Θα το κοιτάξω όταν τύχει να κατέβω πάλι στο αυτοκίνητο (σε κάνα 2-3 μέρες emoji23.png #stayingthefuckathome)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Για τσεκαρε το αν κ νομιζω οτι δεν θα εχεις αυτες τις επιλογες... Θελει να το κανεις default να ρυθμισεις αν θες τις εντασεις των φωτων στην καμοινα κ μετα παλι ενεργοποιηση του ambient 

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2020 at 4:37 ΜΜ, Christt said:

Κατι αλλο που θυμηθηκα κ ηθελα να ρωτησω... Οταν ενεργοποιω το ambient color δεν μου βγαζει τις επιλογες για ρυθμιση στα φωτα led της πορτας κ τα φωτα γενικα του εσωτερικου χωρου(την ενταση εννοω). Οταν το απενεργοποιω εμφανιζεται κανονικα. Ειναι καποια εξτρα ρυθμιση που δεν εχουν κανει μεσω του app του odbeleven? 

εμενα οταν εχω αναμμενο το ambient χανω την ενταση στα εσωτερικα φωτα μονο για ξεχωριστα αλλα την εχω για ολα μαζι.
δλδ δεν μπορω να ρυθμισω τα ποδια μονο χωρις πορτες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εννοω.. Δεν ξερω γιατι το κανει αυτο... 
Οκ το κοίταξα και εγώ, ακριβώς την ίδια συμπεριφορά έχει και εμένα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ σε μενα το ιδιο κανει με τις εντασεις. Οποτε ρυθμισα μονο την κονσολα με το ταχυμετρο σε αλλο χρωμα απο την κεντρικη οθονη που παραμενει μπλε κ ετσι εχω την ρυθμιση να αυξομειωνει διαφορετικα. Αλλα ειναι φιξ το χρωμα. Δ το αλλαζω οποτε θελω, πρεπει να κωδικοποιω καθε φορα να το αλλαζω. Ειναι λιγο 'γιορτη' τωρα αλλα αφου χασαμε το obd καλα να παθουμε.

Ουτε για τα βιντεακια μπορω να προσπαθησω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.