Jump to content
jiovani7

Polo 1.0 115hp Highline-γρατζουνια σε σκληρό πλαστικό!Κορεατικα ελαστικά;;;

Recommended Posts

Καλησπέρα συμφουριτες!Καταρχας καλώς σας βρήκα και καλή χρόνια σε όλους με υγεία!Εχω να σας κάνω 2 ερωτήσεις για να μπορεσω να βγάλω άκρη!Πρωτον θα ήθελα να ρωτήσω σε ιδιοκτήτες του καινούργιο polo με τι ελαστικά αγόρασαν το αυτοκίνητο τους γιατί δυστυχώς το δικό μου διαπίστωσα ότι έχει τοποθετημένα κάποια ΝΕΧΕΝ κορεάτικα!Απο ότι βλέπω στο δρόμο τα περισσότερα polo έχουν Michelin και continental και άρχισα να αναρωτιέμαι διαφορά!!!Δευτερον θα ήθελα αν ξέρει κάποιος καλό μαγαζί στην Αθήνα για επισκευή γρατζουνιας σε σκληρό πλαστικό της μπροστά κολώνας του αυτοκινήτου γιατί μόλις το διαπίστωσα πήγα να τρελαθώ από την στεναχώρια μου!Ειναι σε τέτοιο σημείο που με τίποτα να την έκανα εγώ όποτε δυστυχώς έτσι το πήρα και για κακή μου τύχη δεν το είδα πριν το παραλάβω!Κατα τα αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αυτοκίνητο το οποίο το έχω στην κατοχή μου 10 μέρες περίπου!

C6689B7F-1D25-4FFC-BAE5-CF6CE7E4776B.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Nexen έχει και μένα rline 1.0 115 παραλαβή 2/2019. Ένα χρόνο τώρα μόνο θετικές εντυπώσεις από τα λάστιχα ίσως και επειδή είναι 17αρα και δεν είχα παρόμοια εμπειρία..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , gianniskar said:

Nexen έχει και μένα rline 1.0 115 παραλαβή 2/2019. Ένα χρόνο τώρα μόνο θετικές εντυπώσεις από τα λάστιχα ίσως και επειδή είναι 17αρα και δεν είχα παρόμοια εμπειρία..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να σου κάνω και μια ερώτηση επειδή έχουμε το ίδιο μοντέλο.Απο ότι είδα το δικό σου είναι μαύρο μεταλλικό η απλό χρωμα;Αν είναι μεταλλικό διαπίστωσες στον πίσω προφυλακτήρα  και γενικά σε πλαστικά βαμμένα μέρη του αμαξωματος (καθρεπτες ,μπροστινος και πίσω  προφυλακτηρασ)καμία διαφορά στο χρωμα σε σχέση με τα μεταλλικά μέρη;Στο ρωτάω γιατί εμένα ειδικά ο πίσω προφυλακτήρας έχει διαφορά με την συνέχεια του προς την πίσω πόρτα που έχει μέταλλο.Για να σου δώσω να καταλάβεις φαίνεται πιο έντονο το μεταλλικό χρωμα στο πλαστικό και ιδιαίτερα τα μπιμπίκια αν το λέω σωστά.Αυτο το βλέπεις  μόνο όταν χτυπάει ο ήλιος!

Link to comment
Share on other sites

Αν κανείς ζουμ την δεύτερη φωτό θα καταλάβεις τι λέω.Αυτο φαίνεται μόνο όταν χτυπάει ο ήλιος.Οταν έχει σκιά δεν φαίνεται καμία διαφορά!

8594DC3E-096F-4C2D-9E58-1CDE992535AE.jpeg

5AC172D7-6B85-4F0A-81FD-8B867EC7B131.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι μεταλλικό είναι απλό.αναφερομαι στο δικο μου. Του φίλου είναι μεταλλικό ναι.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το μαυρο ειναι μεταλλικο και οχι απλο χρωμα.
Οι διαφορες που βλεπετε αν καταλαβα σωστα ειναι στα πλαστικα βαμμενα μερη.αυτο γινεται γιατι ειναι πλαστικο οπως ειπατε.το υποστρωμα του πλαστικου δυστυχως κανει τη διαφορα σε σχεση με τη βαμμενη λαμαρινα

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.