Jump to content
Gianni$

T-Roc - Σκαφάκια δαπέδου και χώρου αποσκευών

Recommended Posts

Καλή σας μέρα,

έχω προ παραγγείλει τα εργοστασιακά σκαφάκια για τα πατάκια της καμπίνας καθώς επίσης και για το χώρο αποσκευών. Με την περσινή τιμή έφθαναν περίπου στα 140€ αν θυμάμαι καλά. Από την ερχόμενη εβδομάδα που θα μιλήσω με την εταιρεία για το νέο τιμοκατάλογο εάν δω τίποτα αρκούδες θα τα ακυρώσω και θα ψαχτώ στο εμπόριο. Έχει φορέσει κάποιος κάτοχος κάτι παρόμοιο;

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή για τα γνήσια είναι πολύ καλή.

 

Μην νομίζεις ότι έξω του εμπορίου για το δικό σου αμάξι θα τα πληρώσεις φτηνότερα....

 

Στα ίδια λεφτά είναι πάνω- κάτω.

 

 

εγώ για το Passat είχα αγοράσει από εδώ.

 

https://coverstyle.gr/el/πατάκια-σκάφη-3d-cooliner/volkswagen-patakia-skafi

 

Καλα πατάκια από το 2018 δεν έχουν πάθει τίποτα.

 

Και το ίδιο πάλι το σκάφος για το Πορτ μπαγκαζ μου.

 

Το μόνο αρνητικό που έχουν είναι η τιμή τούς.

 

60€ και 60€ 

 

Για τα λεφτά αυτά τα κάποια πατάκια του εμπορίου δεν τα αξίζουν τα λεφτά τους.

 

Αυτά που πήρα ναι μεν είναι καλά και έχουν αντέξει.

 

Αλλά στα λεφτά που τα πουλάνε δεν αξίζουν και τόσα πολλά λεφτά.

 

Τα ίδια πατάκια στο eBay είναι λίγο ποιο φτηνά.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , OMINUS said:

Η τιμή για τα γνήσια είναι πολύ καλή.

 

Μην νομίζεις ότι έξω του εμπορίου για το δικό σου αμάξι θα τα πληρώσεις φτηνότερα....

 

Στα ίδια λεφτά είναι πάνω- κάτω.

 

 

εγώ για το Passat είχα αγοράσει από εδώ.

 

https://coverstyle.gr/el/πατάκια-σκάφη-3d-cooliner/volkswagen-patakia-skafi

 

Καλα πατάκια από το 2018 δεν έχουν πάθει τίποτα.

 

Και το ίδιο πάλι το σκάφος για το Πορτ μπαγκαζ μου.

 

Το μόνο αρνητικό που έχουν είναι η τιμή τούς.

 

60€ και 60€ 

 

Για τα λεφτά αυτά τα κάποια πατάκια του εμπορίου δεν τα αξίζουν τα λεφτά τους.

 

Αυτά που πήρα ναι μεν είναι καλά και έχουν αντέξει.

 

Αλλά στα λεφτά που τα πουλάνε δεν αξίζουν και τόσα πολλά λεφτά.

 

Τα ίδια πατάκια στο eBay είναι λίγο ποιο φτηνά.

 

Αν αφαιρέσεις το λογότυπο των εργοστασιακών που τα κάνει πιο όμορφα, λίγο που έψαξα βρίσκω το πακέτο με τα μισά λεφτά..

Link to comment
Share on other sites

35 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Αν αφαιρέσεις το λογότυπο των εργοστασιακών που τα κάνει πιο όμορφα, λίγο που έψαξα βρίσκω το πακέτο με τα μισά λεφτά..

Αν επιτρέπεται που τα 

έχεις βρει?? 

 

Για να δω για το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , OMINUS said:

Αν επιτρέπεται που τα 

έχεις βρει?? 

 

Για να δω για το δικό μου

1

2

Edited by Yiannis_2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , Yiannis_2 said:

1

2

 

Κοίτα είναι φτηνά αλλά θέλει προσοχή γιατί η εικόνες είναι ενδεικτικές...

Δεν ξέρεις τι θα σου στείλουν?? Άλλα έχει στης φωτογραφίες και άλλα μπορεί να πάρεις στα χέρια σου.

 

Γιατί και εγώ το σκαφακη στο πορτ μπαγκαζ άλλο περίμενα να είναι,  και άλλο μου έστειλε στο τέλος...

Edited by OMINUS
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν , OMINUS said:

 

Κοίτα είναι φτηνά αλλά θέλει προσοχή γιατί η εικόνες είναι ενδεικτικές...

Δεν ξέρει τι θα σου στείλουν?? Άλλα έχει στης φωτογραφίες και άλλα μπορεί να πάρεις στα χέρια σου.

 

Γιατί και εγώ το σκαφακη στο πορτ μπαγκαζ άλλο περίμενε να είναι και άλλο μου έστειλε στο τέλος...

Σωστός αλλά η μισή τιμή είναι το τυράκι. Έχω χαλαστεί πολύ με την εταιρεία και θέλω να αποφύγω πολλά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Από τον πρώτο που γράφεις έχω πάρει σκαφάκια γι΄αυτοκίνητο εκτός group και βγήκαν καλά.

Θα πρέπει να προσέξεις τις θέσεις για τα κουμπώματα, σε πολλά είναι διαφορετικές των εργοστασιακών παρόλο που ισχυρίζονται ότι ταιριάζουν.

 

Για σκαφάκια σε Vw έχει ένας ιταλός στο ebay που είναι εξαιρετικά και κουμπώνουν άψογα, φοράω σε 2 Golf που έχω έδω και 3 χρόνια περίπου,

από τότε που χάλασαν τα monster mats (παρεμπιπτόντως αν μπορείς πάρε τα εργοστασιακά) αλλά δυστυχώς δεν τα ξαναβγάζει η vw.

 

Το χειμώνα τα σκαφάκια είναι must, oem εμφάνιση και άψογη εφαρμογή μαζί με ευκολία καθαρισμού, χωρίς να βρωμίζει το αυτοκίνητο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζη ερώτηση. Τι περισσότερο προσφέρουν τα σκαφακια (στον χώρο των επιβατών) σε σχέση με λαστιχένια πατάκια;

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , forza said:

Να κάνω μια χαζη ερώτηση. Τι περισσότερο προσφέρουν τα σκαφακια (στον χώρο των επιβατών) σε σχέση με λαστιχένια πατάκια;

Από προσωπική εμπειρία.

Τα απλά λαστιχένια που είχα για πχ τα πίσω όταν γέμιζαν νερό από ομπρέλα των παιδιών στις κινήσεις του οχήματος λόγω αυλακωσεων έβγαζαν το νερό στη μοκέτα από το πλάι.

Τα σκαφακια που κοιτώ τώρα έχουν ύψος 4cm περιμετρικά για αποφυγή του παραπάνω θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία.
Τα απλά λαστιχένια που είχα για πχ τα πίσω όταν γέμιζαν νερό από ομπρέλα των παιδιών στις κινήσεις του οχήματος λόγω αυλακωσεων έβγαζαν το νερό στη μοκέτα από το πλάι.
Τα σκαφακια που κοιτώ τώρα έχουν ύψος 4cm περιμετρικά για αποφυγή του παραπάνω θέματος.
Έχεις δίκιο, απλά ποτέ δεν έχει τύχει να αφήσουμε ομπρέλες στο χώρο των επιβατών. Τις τινάζουμε και τις βάζουμε στο Πορτ μπαγαζ.
Link to comment
Share on other sites

Τα σκαφακια ειναι must για χειμωνα, νερο, χιονι και μικρα πετραδακια τα συγκρατει ολα μεσα.
Μ’ ενα αδειασμα και κι ενα πανι βρεγμενο γινονται σαν καινουργια και η μοκετα παραμενει καθαρη χωρις να θελει σκουπα το αυτοκινητο


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Τα Σκαφακια είναι ότι καλύτερο για το αμάξι, το ίδιο και το σκαφακι και για το πορτ μπαγκαζ.

 

Ότι είπε και φίλος nikdev, όλη η βρομιά μαζεύεται μέσα σε αυτό, και όχι στην μοκέτα.

Το καλοκαίρι είχα ένα μπουκάλι νερό στο πορτ μπαράζ,  άνοιξε το καπάκι και όλο το νερό έμεινε εκεί μέσα στο σκαφακι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.