Jump to content
lakiskir

T-Roc - Μικρό / Mεγάλο Service 15-30,000χλμ (Λύσεις - Part Numbers - Αναλώσιμα)

Recommended Posts

Περασε 4ετια Κωστα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όχι, κλείνει διετία στις 4 Μαρτίου αλλά έκλεισα ραντεβού στις 11/2 γιατί θα ταξιδεύω τον Μάρτιο.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

FBE28968-FD7A-4487-BD9E-BFA68CF5857F.thumb.jpeg.1535500cc7083f978f1fbe4b7e0a3778.jpeg

 

Καλησπέρα σας. Μου άλλαξαν την κεραία sos λόγω βλάβης και είπα μια που είμαι στα 12500 σχεδόν να κάνω και το 1 μου σέρβις. Όλα καλά και απόλυτα ικανοποιημένος. Το επόμενο σέρβις θα είναι δωρεάν. Μου έβγαλαν και το σέρβις ανά 30.000 και το πήγανε ανά 15.000 . Ρώτησα αν έκαψε λάδι αλλά μου είπαν όχι. Η αλήθεια είναι πάνω από 4000 στροφές δεν το πάτησα ποτέ μου. Πληρώνω στις 45000 και η αντιπροσωπεία στις 60.000 km

Edited by vastil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.
Λίγο πολύ για την ίδια δουλειά στην Ολλανδία σε συνεργείο γειτονιάς (όπου μου έκαναν και μια customιά στην μάσκα και στον παπά) πλήρωσα 330 ευρώ.
Η αντιπροσωπεία στο Άμστερνταμ ήθελε 410 χωρίς την customιά

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , doggy said:

Μια χαρά είσαι.
Λίγο πολύ για την ίδια δουλειά στην Ολλανδία σε συνεργείο γειτονιάς (όπου μου έκαναν και μια customιά στην μάσκα και στον παπά) πλήρωσα 330 ευρώ.
Η αντιπροσωπεία στο Άμστερνταμ ήθελε 410 χωρίς την customιά

Sent from my KB2003 using Tapatalk
 

Ήρεμα με τα ποσά που αναφέρεις :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λάδι ειναι αυτο που σου εβαλαν? 0-20? Εμενα castrol μου βαζουν 5-30...
0-20 είναι αυτό που ορίζει ο κατασκευαστής για το long life service, το ίδιο μου έβαλαν και εμένα (2.0 TSI)

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago , Christt said:

Τι λάδι ειναι αυτο που σου εβαλαν? 0-20? Εμενα castrol μου βαζουν 5-30...

Σε ποια αντιπροσωπεία; Νομίζω είναι οδηγία. Μήπως έχετε tdi γιατί εκει είναι 5-30 αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

@vastil @doggy1.5Tsi εχω εγω. Απο την πρωτη στιγμη 5-30 μου βαζουν στην αντιπροσωπεία στο Αγρινιο, αλλα και Αθηνα που ρωτησα το ιδιο μου ειπαν... Κανονικα η αλλαγη ειναι καθε 15.000χλμ εγω τα αλλαζω καθε 10.000

Edited by Christt
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Christt said:

@vastil @doggy1.5Tsi εχω εγω. Απο την πρωτη στιγμη 5-30 μου βαζουν στην αντιπροσωπεία στο Αγρινιο, αλλα και Αθηνα που ρωτησα το ιδιο μου ειπαν... Κανονικα η αλλαγη ειναι καθε 15.000χλμ εγω τα αλλαζω καθε 10.000

Σε μανδυλα 0 20 βάζουν αλλά και στο site liquil moly, Castrol τουλάχιστον για το 1.0 προτείνουν 0 20 λάδι.

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγο το θεμα κ σαν μηχανη 1.0 , 1.5 και 2.0 προτείνουν 0-20 και 5-30. 0-20 δεν θα εβαζα ποτε με την θερμοκρασία που παιζει στην Ελλάδα. Αν προτειναν μονο 0-20 θα τα αλλαζα αυριο κιολας. Με 40 βαθμους θεωρω δεν μας καλυπτουν. Παντως εχω 34.000 χλμ κ δεν εχει καψει σταγονα μεχρι στιγμης κ ειμαι κ με tuning box.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Christt said:

Το εψαξα λιγο το θεμα κ σαν μηχανη 1.0 , 1.5 και 2.0 προτείνουν 0-20 και 5-30. 0-20 δεν θα εβαζα ποτε με την θερμοκρασία που παιζει στην Ελλάδα. Αν προτειναν μονο 0-20 θα τα αλλαζα αυριο κιολας. Με 40 βαθμους θεωρω δεν μας καλυπτουν. Παντως εχω 34.000 χλμ κ δεν εχει καψει σταγονα μεχρι στιγμης κ ειμαι κ με tuning box.

Τι να πω δεν ξέρω. Και στου αδερφού μου το Α1 νομίζω 0-20 μπήκε. Η αλήθεια είναι ότι τη θερμοκρασία του λαδιού την έχω δει να φτάνει και 104 βαθμούς το καλοκαίρι αλλά δεν ξέρω. Μέχρι στιγμής δεν μου έκαψε λάδι.

Όντως στο βιβλιαράκι γράφει είτε 0-20 είτε 5-30. Μπορούμε στην αντιπροσωπεία να ζητάμε αντί για 0-20 να βάζουν 5-30; 
Και εγώ στο up 5-30 βάζω και μέχρι στιγμής έχω κάνει 220.000 χωρίς κανένα πρόβλημα και όλα αντιπροσωπεία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία του λαδιού έως 104 C μόνο;; Τι να πούμε μερικοί με 128 C;

VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 R-Line 7seater

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , topmar said:

Θερμοκρασία του λαδιού έως 104 C μόνο;; Τι να πούμε μερικοί με 128 C; emoji1787.png

VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 R-Line 7seater
 

Αχαχαχ άρα να μην παραπονιέμαι. Προσπαθώ να μην το πάω πάνω από 3500 στροφές η αλήθεια είναι. Η πλάκα είναι ότι με κολλάνε κάτι Hyundai Accent, κάτι αρχαιολογίες bmw(ειδικά αυτοί είναι όλοι τους προβληματικοί)τέλος πάντων και προσπαθώ να μην το ξεζουμίζω το αυτοκίνητο και να το πηγαίνω ήρεμα.

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία του λαδιού έως 104 C μόνο;; Τι να πούμε μερικοί με 128 C;

VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 R-Line 7seater



Αυτά ισχύουν μόνο σε πετρέλαιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Αυτά ισχύουν μόνο σε πετρέλαιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και μενα σε πετρέλαιο μου ανέβηκε πέρσι λίγο πάνω από 110 νομίζω αλλά πρώτη φορά έγινε αυτό και δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο ότι έβαλα liqui moly λάδια περσι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.