Jump to content
kostikasdrift

Διακοπές/Μπουκωματα golf 4

Recommended Posts

Καλημέρα στην ομάδα..! Έχω ένα golf MK4 1.6 16ν και τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει ότι όταν η βενζίνη πηγαίνει λίγο πριν την ρεζέρβα το αμάξι κάνει κάτι διακοπές/Μπουκωματα σε σημείο που πατάς γκάζι και δεν ανεβαίνουν οι στροφές και με ένα καλό κατέβασμα ταχύτητας ξεκολλάει.. μόλις ξαναβάλεις πχ 10€ τότε σταματάει να το κανει.. Να προσθέσω ότι έχω αλλάξει πολλαπλασιαστή μπουζί και μπουζοκαλοδια.. πριν λίγες μέρες άλλαξα πάλι το μπουζοκαλοδιο του τέταρτου κυλίνδρου λόγο σφάλματος check engine και καθάρισα και τον μετρητή αέρα λόγο σφάλματος EPC (ήταν μαύρος από λαδια που καίει το μοτέρ).. ο μηχανικός μου λέει θέλει λογικά αλλαγή τρομπας βενζίνης.. τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δίκιο φαίνεται να έχει δεν σκευτομαι κάτι αλλο.
Οταν το τεποζιτο φτάνει στο πάτο η αντλία δουλεύει πιο έντονα και αν έχει φάει τα λισακα της τόσα χρόνια με τη χρήση και αν είσαι και τύπος που οδηγάει συχνά με ρεζέρβα είναι αναποφεκτη ζημιά.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dj mitsos said:

Δυστυχώς δίκιο φαίνεται να έχει δεν σκευτομαι κάτι αλλο.
Οταν το τεποζιτο φτάνει στο πάτο η αντλία δουλεύει πιο έντονα και αν έχει φάει τα λισακα της τόσα χρόνια με τη χρήση και αν είσαι και τύπος που οδηγάει συχνά με ρεζέρβα είναι αναποφεκτη ζημιά.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τουλάχιστον να μην πετάω τσάμπα λεφτα γι'αυτό ήθελα γνώμες.. Σευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να μην πετάω τσάμπα λεφτα γι'αυτό ήθελα γνώμες.. Σευχαριστω πολυ!
Για να δεις αν φταίει η όχι μπορείς να κάνεις και μια μέτρηση πίεσης ο μηχανικός σου θα σου πει


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2020 at 9:49 PM, Dj mitsos said:

Για να δεις αν φταίει η όχι μπορείς να κάνεις και μια μέτρηση πίεσης ο μηχανικός σου θα σου πει


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα.. Εχθές έγινε μέτρηση στον μηχανικό και έβγαζε 2,3 πίεση στο ρελαντί και το πολύ 3 πίεση στις απότομες γκαζιες.. Μου είπε ότι πρέπει να αλλαχτεί και μια καλή κοστίζει 160€.. Το άφησα έτσι και έφυγα για να το σκεφτώ.. Πρέπει όντως να αλλαχτεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Εχθές έγινε μέτρηση στον μηχανικό και έβγαζε 2,3 πίεση στο ρελαντί και το πολύ 3 πίεση στις απότομες γκαζιες.. Μου είπε ότι πρέπει να αλλαχτεί και μια καλή κοστίζει 160€.. Το άφησα έτσι και έφυγα για να το σκεφτώ.. Πρέπει όντως να αλλαχτεί?
Για ρελαντί 2.5 δεν είναι και τόσο άσχημο αλλά μόνο 3 στις γκαζιες είναι λίγο.
Πάντως σου έχει δώσει καλή τιμή για μένα πρέπει να την αλλάξεις.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dj mitsos said:

Για ρελαντί 2.5 δεν είναι και τόσο άσχημο αλλά μόνο 3 στις γκαζιες είναι λίγο.
Πάντως σου έχει δώσει καλή τιμή για μένα πρέπει να την αλλάξεις.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ξέρουμε καμιά καλή μαρκα? Άμα είναι να πάω να την αγοράσω και να την αλλάξω μόνος μου..

Link to comment
Share on other sites

Hitachi, Topran,Hepu

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.