Jump to content
Gianni$

Σύντομες ερωτήσεις - απαντήσεις

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα και εφόσον εγκριθεί και από τους διαχειριστές προτείνω σύντομες ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με το όχημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λοιπόν ρωτάω μιας και δεν έχω παραλάβει ακόμα. Οι θύρες USB που έχει το αυτοκίνητο έχει καμία δυνατότητα αναπαραγωγής μουσικής μέσω stick;

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω αυτό το θέμα και εφόσον εγκριθεί και από τους διαχειριστές προτείνω σύντομες ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με το όχημα.
Φυσικά και εγκρίνεται!
Έτσι λοιπόν ρωτάω μιας και δεν έχω παραλάβει ακόμα. Οι θύρες USB που έχει το αυτοκίνητο έχει καμία δυνατότητα αναπαραγωγής μουσικής μέσω stick;
Λογικά ναι! Είναι μέρος του infotainment? Ποιο πακέτο έχεις παραγγείλει;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , doggy said:

Φυσικά και εγκρίνεται!Λογικά ναι! Είναι μέρος του infotainment? Ποιο πακέτο έχεις παραγγείλει;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Experience εάν αυτό ρωτάς!

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2020 at 8:35 PM, Yiannis_2 said:

Experience εάν αυτό ρωτάς!

Μόλις μπήκα στο Ελληνικό site για να δω τι έχει το experience. Η κάθε χώρα έχει διαφορετικά set ups και εσένα είναι αυτό με το καλό infotainment + car net etc.

Οπότε ναι οι USB πρέπει να παίζουν για media reading και ίσως και για upgrades του συστήματος αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , doggy said:

Μόλις μπήκα στο Ελληνικό site για να δω τι έχει το experience. Η κάθε χώρα έχει διαφορετικά set ups και εσένα είναι αυτό με το καλό infotainment + car net etc.

Οπότε ναι οι USB πρέπει να παίζουν για media reading και ίσως και για upgrades του συστήματος αν χρειαστεί.

Ευχαριστώ. Παρέλαβες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Nope, σύμφωνα με το tracking της A-Point (dealer/ importer) το αυτοκίνητο από τις 29/1 είναι καθοδόν από το εργοστάσιο για Ολλανδία. 

Ακόμη αναμένω.

Έχω κανονίσει για ασφάλεια ήδη, θα το πάρω μέσω της VW (allianz ουσιαστικά) γιατί μου δώσανε κάτι πολύ δυνατό που δεν το έχω δει αλλού... για 5 χρόνια πλήρη κάλυψη σε περίπτωση κλοπής ή ολικής καταστροφής, κάλυψη της αρχικής αξίας πληρωμής / αντικατάσταση με ακριβώς το ίδιο αυτοκίνητο δίχως ποσοστό απαξίωσης λόγω παλαιότητας.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , doggy said:

Nope, σύμφωνα με το tracking της A-Point (dealer/ importer) το αυτοκίνητο από τις 29/1 είναι καθοδόν από το εργοστάσιο για Ολλανδία. 

Ακόμη αναμένω.

Έχω κανονίσει για ασφάλεια ήδη, θα το πάρω μέσω της VW (allianz ουσιαστικά) γιατί μου δώσανε κάτι πολύ δυνατό που δεν το έχω δει αλλού... για 5 χρόνια πλήρη κάλυψη σε περίπτωση κλοπής ή ολικής καταστροφής, κάλυψη της αρχικής αξίας πληρωμής / αντικατάσταση με ακριβώς το ίδιο αυτοκίνητο δίχως ποσοστό απαξίωσης λόγω παλαιότητας.

 

Άντε με το καλό..

Πορτογαλία κατασκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Setubal factory.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάμε καλύτερα εδώ. 

Επειδή θίχτηκε το θέμα ασφάλειες για πείτε το πρόγραμμα, την αξία και την εταιρεία που έχετε. Εγώ όλα τα χρόνια επέλεγα το ίντερνετ και στα δύο οχήματα αλλά τώρα σκέφτομαι το troc να τα πάω σε πρακτορείο εδώ στη περιοχή μου. Η μεικτή στο internet ξεκινά στα 450€ και σκέφτομαι τη λύση πυρός κλοπή σε σχέση με την απλή που έχει καιρικά φαινόμενα, κλοπή ολική και τρομοκρατικές και δεν ξεπερνά τα 250€. Οι τιμές που αναφέρω είναι από insurance market για ετήσιο συμβόλαιο.

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις ? Κοίτα και Hellas direct για μεικτή αν βάλεις τον κωδικό praktiker έχεις 15% για το πρώτο χρόνο οπότε βγαινει αρκετά οικονομική και είναι και αξιόπιστη.

Edited by lakiskir
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν , lakiskir said:

Ποια έκδοση έχεις ? Κοίτα και Hellas direct για μεικτή αν βάλεις τον κωδικό praktiker έχεις 15% για το πρώτο χρόνο οπότε βγαινει αρκετά οικονομική και είναι και αξιόπιστη.

Θα έχω προσεχώς...

Αναμένω το Μάρτη την experience manual.

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Πάμε καλύτερα εδώ. 

Επειδή θίχτηκε το θέμα ασφαλείες για πείτε το πρόγραμμα, την αξία και την εταιρεία που έχετε. Εγώ όλα τα χρόνια επέλεγα το ίντερνετ και στα δύο οχήματα αλλά τώρα σκέφτομαι το troc να τα πάω σε πρακτορείο εδώ στη περιοχή μου. Η μεικτή στο internet ξεκινά στα 450€ και σκέφτομαι τη λύση πυρός κλοπή σε σχέση με την απλή που έχει καιρικά φαινόμενα, κλοπή ολική και τρομοκρατικές και δεν ξεπερνά τα 250€. Οι τιμές που αναφέρω είναι από insurance market για ετήσιο συμβόλαιο.

 Μπορώ να κάνω  μια πρόταση επειδή άνοιξες μια ωραία συζήτηση και επειδή θα μαζευτούν ΠΟΛΛΈΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ. 

Γύρω από το θέμα ασφαλιστικές εταιρείες και γενικά την αντιμετώπιση που υπάρχει.

 

Και επειδή εδώ μέσα θα χαθεί , θα πρότεινα να ανοιχτή ένα ΝΕΟ ΘΈΜΑ που θα αφορά καθαρά και μόνο της ασφάλειας αυτοκινήτου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , OMINUS said:

 Μπορώ να κάνω  μια πρόταση επειδή άνοιξες μια ωραία συζήτηση και επειδή θα μαζευτούν ΠΟΛΛΈΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ. 

Γύρω από το θέμα ασφαλιστικές εταιρείες και γενικά την αντιμετώπιση που υπάρχει.

 

Και επειδή εδώ μέσα θα χαθεί , θα πρότεινα να ανοιχτή ένα ΝΕΟ ΘΈΜΑ που θα αφορά καθαρά και μόνο της ασφάλειας αυτοκινήτου.

 

 

Μπορεί να έχεις δίκιο αλλά κάτσε πρώτα να μαζευτεί εδώ το θέμα γιατί κολλήσαμε στο άλλο και μετά το μεταφέρει και κάποιος admin πιο εύκολα πιστεύω.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση προς τους νέους σχετικά κατόχους.

Με ποιας εταιρείας ελαστικά παραλάβατε το όχημα σας;

 

Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Παίδες ερώτηση προς τους νέους σχετικά κατόχους.

Με ποιας εταιρείας ελαστικά παραλάβατε το όχημα σας;

 

Παρέλαβα 17.12.2019, με 17'' ελαστικά HANKOOK Ventus Prime 3

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, θα ήθελα την γνώμη σας για το 1.0 κινητήρα δηλαδή αν αξίζει η αγορά του, δεν με ενδιαφέρει τόσο η ταχύτητα απλά να μπορώ να κάνω ένα ταξίδι άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, θα ήθελα την γνώμη σας για το 1.0 κινητήρα δηλαδή αν αξίζει η αγορά του, δεν με ενδιαφέρει τόσο η ταχύτητα απλά να μπορώ να κάνω ένα ταξίδι άνετα!
Κοίτα τα νέα μοτέρ είναι "δυνατά", ταξίδι άνετο θα κάνεις αλλά προσπεράσεις, επιταχύνσεις κλπ θα είναι δύσκολα λόγω βάρους του αυτοκινήτου.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nikostro said:

Καλησπερα σας, θα ήθελα την γνώμη σας για το 1.0 κινητήρα δηλαδή αν αξίζει η αγορά του, δεν με ενδιαφέρει τόσο η ταχύτητα απλά να μπορώ να κάνω ένα ταξίδι άνετα!

μια χαρά πάει..έχεις περίπου 200NM ροπή που είναι σαν δίλιτρο ατμοσφαιρικό.

Αν μπορείς συνδύασε το με 6αρι κιβώτιο ή αυτόματο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , Derv_7 said:

μια χαρά πάει..έχεις περίπου 200NM ροπή που είναι σαν δίλιτρο ατμοσφαιρικό.

Αν μπορείς συνδύασε το με 6αρι κιβώτιο ή αυτόματο

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω για αυτό ρωτάω ! 1.0 6αρι κιβώτιο 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nikostro said:

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω για αυτό ρωτάω ! 1.0 6αρι κιβώτιο 

ποιο μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω θα είσαι οκ. εγω έχω το πόλο το 1.0 95 ps και στο ταξίδι είμαι υπέρ ευχαριστημένος! Είναι μια χαρά οι ρεμπρίζ του.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , Nikostro said:

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω για αυτό ρωτάω ! 1.0 6αρι κιβώτιο 

 

To μικρό ότι και να κάνεις μεγάλο δεν γίνεται.

 Άλλο σκάφος το ένα,  άλλο το άλλο, πάρε τον αμέσως επόμενο μεγαλο κινητήρα  για να εισαι και ξεγνιαστος στο μέλλον.

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.