Jump to content
Kostas Up!

Μυρωδιά φυσικού αερίου

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, δεν ξέρω αν γράφω στο κατάλληλο μέρος έχω ένα θεματάκι που με ανησυχεί. Το πρωί όταν μπαίνω στο αμάξι νιώθω μια μυρωδιά αερίου και φοβάμαι μην έχει κάποια διαρροή.

 

Έχω αγοράσει πρόσφατα το αμάξι και έχει σχετικά λίγα χιλιόμετρα 93.400 και μου βγάζει 300-330 χιλιόμετρα με ένα γέμισμα, οπότε μου φαίνεται λίγο παράλογο να έχει διαρροή. Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν , Kostas Up! said:

Καλησπέρα σε όλους, δεν ξέρω αν γράφω στο κατάλληλο μέρος έχω ένα θεματάκι που με ανησυχεί. Το πρωί όταν μπαίνω στο αμάξι νιώθω μια μυρωδιά αερίου και φοβάμαι μην έχει κάποια διαρροή.

 

Έχω αγοράσει πρόσφατα το αμάξι και έχει σχετικά λίγα χιλιόμετρα 93.400 και μου βγάζει 300-330 χιλιόμετρα με ένα γέμισμα, οπότε μου φαίνεται λίγο παράλογο να έχει διαρροή. Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο?

 

Μην το κουνάς καθόλου! 

 

Και για έλεγχο ΑΜΕΣΑ σε αντιπροσωπία, δεν παίζουμε με αυτά έπρεπε είδη να το είχες πάει από το πρώτο λεπτό 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάει όταν το αγόρασα είπαν ότι είναι πεντακάθαρο με όλα τα σέρβις στην αντιπροσωπεία κτλ.

 

Απλά σκέφτηκα ότι αν είχε κάποια διαρροή θα άναβε κάποια ένδειξη...

 

Αλλά μάλλον Δευτέρα θα πρέπει να περάσω πάλι από αντιπροσωπεία. Κατά τα άλλα είναι εκπληκτικό από άποψη οικονομίας.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago , Kostas Up! said:

Το είχα πάει όταν το αγόρασα είπαν ότι είναι πεντακάθαρο με όλα τα σέρβις στην αντιπροσωπεία κτλ.

 

Απλά σκέφτηκα ότι αν είχε κάποια διαρροή θα άναβε κάποια ένδειξη...

 

Αλλά μάλλον Δευτέρα θα πρέπει να περάσω πάλι από αντιπροσωπεία. Κατά τα άλλα είναι εκπληκτικό από άποψη οικονομίας.

Βοήθεια παιδιά κακά τα νέα από την αντιπροσωπεία αλλαγή ρυθμιστή πίεσης καθώς από εκεί είναι η διαρροή...

 

Κόστος 1.000 ευρώ στο περίπου, έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι ανάλογο???

IMG_20200209_135525.jpg

IMG_20200209_135507.jpg

IMG_20200209_135449.jpg

IMG_20200209_135432.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Kostas Up! said:

Βοήθεια παιδιά κακά τα νέα από την αντιπροσωπεία αλλαγή ρυθμιστή πίεσης καθώς από εκεί είναι η διαρροή...

 

Κόστος 1.000 ευρώ στο περίπου, έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι ανάλογο???

IMG_20200209_135525.jpg

IMG_20200209_135507.jpg

IMG_20200209_135449.jpg

IMG_20200209_135432.jpg

Άλλες επιλογές πλην του μαμά έψαξες;

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , OMINUS said:

Αν κατάλαβα σωστά πρόκειται για μεταχειρισμένα εξαρτήματα, πιστεύετε αξίζει το ρίσκο βρήκα ένα site στην Ουκρανία που θεωρητικά λέει ότι είναι καινούργιο και βγαίνει περίπου 350 ευρώ.

 

http://m.caddy-zapchasti.com.ua/ru/catalog/item?itmid=16449&model=golf&model-year=2013-2019

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago , Kostas Up! said:

Αν κατάλαβα σωστά πρόκειται για μεταχειρισμένα εξαρτήματα, πιστεύετε αξίζει το ρίσκο βρήκα ένα site στην Ουκρανία που θεωρητικά λέει ότι είναι καινούργιο και βγαίνει περίπου 350 ευρώ.

 

http://m.caddy-zapchasti.com.ua/ru/catalog/item?itmid=16449&model=golf&model-year=2013-2019

1 στις 10.000 να μην ταιριάζει θα πετάξεις 350euro και δεν θα ξέρεις τι να το κανεις μετά και θα θες άλλα 1000 για το αυθεντικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά πρόκειται για μεταχειρισμένα εξαρτήματα, πιστεύετε αξίζει το ρίσκο βρήκα ένα site στην Ουκρανία που θεωρητικά λέει ότι είναι καινούργιο και βγαίνει περίπου 350 ευρώ.
 
http://m.caddy-zapchasti.com.ua/ru/catalog/item?itmid=16449&model=golf&model-year=2013-2019

bosch ειναι ο ρυθμιστης.

100Ε εχει στο ebay μεταχειρισμενος με λιγα χλμ.

Παρε εναν απο την αγορα αν δεν θες ebay και ξεμπερδεψες ασε την αντιπροσωπεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά πρόκειται για μεταχειρισμένα εξαρτήματα, πιστεύετε αξίζει το ρίσκο βρήκα ένα site στην Ουκρανία που θεωρητικά λέει ότι είναι καινούργιο και βγαίνει περίπου 350 ευρώ.

 

http://m.caddy-zapchasti.com.ua/ru/catalog/item?itmid=16449&model=golf&model-year=2013-2019

Στειλτου τον δικο σου κωδικο αυτος δεν ειναι ιδιος, αν εχει αποθεμα και εχει διαφορα τιμης απο την εδω αγορα σαν bosch παρτον.

 

Απλα ειναι τα πραγματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , nikdev said:

Στειλτου τον δικο σου κωδικο αυτος δεν ειναι ιδιος, αν εχει αποθεμα και εχει διαφορα τιμης απο την εδω αγορα σαν bosch παρτον.

 

Απλα ειναι τα πραγματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελικά παιδιά θα με τρελανουν στην αντιπροσωπεία...τρεις φορές το πήγα μια το ένα μια το άλλο...

 

Τελικά έσφιξαν κάτι σωληνάκια και τάχα μου δεν μυρίζει και δίνουν εγγύηση καλής λειτουργίας...

 

Βέβαια κάθε φορά που γεμίζω έχει έντονη μυρωδιά και πλέον το ντεπόζιτο βγάζει 250-270 χιλιόμετρα με τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πας σε μια αλλη αντιπροσωπεια να το δουν;
Παρε και μια γνωμη ακομα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.