Jump to content
TMESSOLO

Αμορτισέρ για tailgate (πισω καπο)....

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους...

Καινούριο μέλος για αυτό παρακαλώ αν το θέμα εχει ξανασυζητηθεί ή τίθεται λάθος εδώ, δώστε τόπο στην οργή....

Είμαι κάτοχος ενός touran 1.4 tsi 140αρι...απο το αυτοκίνητο είμαι ικανοποιημένος και λόγω οικογένειας θεωρώ ότι ήταν μια σωστή επιλογή για μένα.

Στο θέμα μας λοιπόν...εδώ και καιρό ειχα προσέξει οτι τα αμορτισερακια που σηκωνουν το πισω καπο δεν δουλευαν σωστα..θα μου πειτε 'καλα πως το καταλαβε;"...το καταλαβα με τον ασχημο τροπο, δηλαδη εβρισκα πανω του καθε φορα που ηταν να φορτωσω κατι, και δεν ηταν λιγες οι φορες.

Αντε λεω λοιπον να τα αλλαξω...ρωταω για τιμες..¨μαγκνετι μαρελι:ζευγαρι 38 ευρω, ζευγαρι μποζερχαμ 70ευρω, αυθεντικα 100 ευρω....λέω μεσα μου είναι τρελλοι αυτοι οι καρενταδες...παραγγελνω τα μαρελι, τελικα μου ηρθαν τοπραν γερμανικα λεει αυτα στην ιδια τιμη με τα μαρελι...ιδιες προδιαγραφες και δυναμη...αφου ειδα καμια 10αρια βιντεακια στο γιου τιουμπ αισθανθηκα πραγματικα expert (:yes:) και τα εβαλα...μεχρι εδω καλα...οταν ανοιξα το καπο παλι καλα που ειχα κατσει κανα μετρο πισω δηλαδη γιατι μαλλον τωρα δεν θα χα δοντια....φοβηθηκα οτι θα σπασουν οι βασεις του καπο...οποτε εχουμε και λεμε....ισως σε τετοια ανταλλακτικα θα ηταν καλυτερο να βαζουμε τα μαμα παρα aftermarket..καταθετω την εμπειρια μου λοιπον σαν παραδειγμα προς αποφυγη,...σας ευχαριστω

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.