Jump to content
Alfisti

Προβολακια LED

Recommended Posts

Παραγγειλα αυτα τα LED για να αντικαταστησω τα εργοστασιακα προβολακια που ειναι κιτρινα και μου χαλανε ολη την εικονα.. 

 

 

Screenshot_20200214_153305_com.ebay.mobile.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα αυτα τα LED για να αντικαταστησω τα εργοστασιακα προβολακια που ειναι κιτρινα και μου χαλανε ολη την εικονα.. 
 
 
Screenshot_20200214_153305_com_ebay.mobile.thumb.jpg.052325d6411836338be64ef5a6a6117a.jpg
Έχει κίτρινα;; Ποια έκδοση έχεις;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, doggy said:

Έχει κίτρινα;; Ποια έκδοση έχεις;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Experience εχω και σε σχεση με τα led ειναι κιτρινα. Βεβαια υπαρχει μια λογικη σε αυτο γιατι ειναι προβολεις ομιχλης, και στην ομιχλη ή το χιονι το κιτρινο βοηθαει πολυ αλλα δε με νοιαζει. Δεν τα γουσταρω καθολου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης ειναι πολυ φθηνα για τη δουλεια που κανουν και το τελικο αποτελεσμα. Ειναι τσεκαρισμενα 100% απο αλλους 20-30 που εχουν βαλει τα συγκεκριμενα. Αυτο το βρηκα απο το αγγλικο φορουμ και το ιταλικο. Επισης ειναι τα μονα δοκιμασμενα ledakia που εχουν ακριβως την ιδια αποχρωση λευκου με τα led που εχει το αυτοκινητο στη μεσαια σκαλα. Γιατι τα περισσοτερα μπλεδιζουν.. αυτα οχι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2020 at 3:34 ΜΜ, Alfisti said:

Παραγγειλα αυτα τα LED για να αντικαταστησω τα εργοστασιακα προβολακια που ειναι κιτρινα και μου χαλανε ολη την εικονα.. 

 

 

Screenshot_20200214_153305_com.ebay.mobile.jpg

Ωραίο upgrade!

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2020 at 4:54 ΜΜ, Alfisti said:

και σχετικα πολυ οικονομικο.. 

Όταν, με το καλό, κουμπώσουν, θα με ενδιέφερε μια φωτογραφία βραδυνή!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lev said:

Όταν, με το καλό, κουμπώσουν, θα με ενδιέφερε μια φωτογραφία βραδυνή!

Κατσε να ρθουν πρωτα αδερφε γιατι εχουν μπλεξει στην Κινα με τον ιο και δεν ερχεται τπτ

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εδω με μεταφραση μπορειτε να δειτε πως ειναι τα led που παραγγειλα γιατι μεχρι να τα στειλει ο κινεζος θα φτασουμε Αυγουστο

 

https://www.t-roc.it/viewtopic.php?f=7&t=4

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago , Alfisti said:

Εδω με μεταφραση μπορειτε να δειτε πως ειναι τα led που παραγγειλα γιατι μεχρι να τα στειλει ο κινεζος θα φτασουμε Αυγουστο

 

https://www.t-roc.it/viewtopic.php?f=7&t=4

Πολύ ωραίο αποτέλεσμα. 

Γιατί σε αργει ο Κινέζος?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yiannis_2 said:

Πολύ ωραίο αποτέλεσμα. 

Γιατί σε αργει ο Κινέζος?

μαλλον λογω του ιου εχουν βγαλει ολοι ανακοινωση ( bangood, aliexpress κτλ) οτι αποστολες απο κινα ενδεχεται να αργησουν.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα, τα παρήγγειλα και εγώ! 

@Alfisti τα παρέλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να πάρεις αυτά με το ανεμιστηρακι πίσω πολύ μεγαλύτερη απόδοση!!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ανεμιστηράκι; link? 

Link to comment
Share on other sites

ανεμιστηράκι; link? 

Yes sir...

https://www.ebay.co.uk/itm/333402530771

 

 

Τα έχω βάλει και στο polo και στο αμαροκ. Εμάς φοράει h8 εσένα δεν ξέρω. Κάνει τη νύχτα μέρα. Στη φώτο έχω αναμμένα μόνο τα προβολακια λεντ και άλλη μία φωτο να δεις το χρώμα τους.8940335738a3de6ae91fc79c28e8d116.jpg&key=7d4e7537e70184ac20728b9f76b6edfcc05b8d6d2d4bee4b74a3246e78556495

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

26a5b8d45d513f511f34a10e22275df9.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wow nice!
Αλλά η αλήθεια είναι πως στο T-Roc τα προβολάκια τα χρησιμοποιεί μόνο για το turn assistance. Δεν περιμένω να μου χρειαστούν στην οδήγηση γενικά. Ελπίζω τα 1600 Lummen να είναι οκ.
Σύμφωνα με όσους τα έχουν βάλει στο αγγλικό T-Roc forum είναι οκ...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wow nice!
Αλλά η αλήθεια είναι πως στο T-Roc τα προβολάκια τα χρησιμοποιεί μόνο για το turn assistance. Δεν περιμένω να μου χρειαστούν στην οδήγηση γενικά. Ελπίζω τα 1600 Lummen να είναι οκ.
Σύμφωνα με όσους τα έχουν βάλει στο αγγλικό T-Roc forum είναι οκ...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Φίλε μου και γω στο turn assistance τα χρησιμοποιώ μόνο και με έχει σώσει! Αν θες δοκίμασε τα μελλοντικά...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν είναι τόσο ακριβά, ίσως πάρω και ένα τέτοιο σετ.
H8 /H11 έχει και το T-Roc.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν είναι τόσο ακριβά, ίσως πάρω και ένα τέτοιο σετ.
H8 /H11 έχει και το T-Roc.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Η8 είχε εμένα το πόλο h11 το αμαροκ ίδιες είναι κάνουν μια χαρά..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2020 at 12:29 PM, doggy said:

Δεν άντεξα, τα παρήγγειλα και εγώ! 

@Alfisti τα παρέλαβες;

Τα παρελαβα εδω και πολυ καιρο και δεν εχω αξιωθει ακομα να τα τοποθετησω. Αμα τα βαλεις ευκολα πες μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι..

Εάν έχει κάποιος διαθέσιμο το Link ας μου το προωθήσει να είμαι σίγουρος ότι παραγγέλνω τα σωστά γιατί και εγώ αφού δεν μπορώ να τα καταργήσω πλέον τουλάχιστον ας τα κάνω όλα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Τα παρελαβα εδω και πολυ καιρο και δεν εχω αξιωθει ακομα να τα τοποθετησω. Αμα τα βαλεις ευκολα πες μου
Από όσο είδα στο αγγλικό trocforums είναι υπόθεση 15-30'. Τα δικά μου έφυγαν για Ολλανδία την Παρασκευή. Ευελπιστώ να φτάσουν γρήγορα.
Μόλις τα βάλω θα βγάλω φωτογραφίες από τα βήματα για να βοηθήσω.
Καλησπέρα κύριοι..
Εάν έχει κάποιος διαθέσιμο το Link ας μου το προωθήσει να είμαι σίγουρος ότι παραγγέλνω τα σωστά γιατί και εγώ αφού δεν μπορώ να τα καταργήσω πλέον τουλάχιστον ας τα κάνω όλα ίδια...
Καλημέρα!
Αυτά πήρα:
#Aliexpress € 12,86 56%OFF | NIGHTEYE H11 Car LED Fog Light Bulb H8 H9 6500K White 160W 1600LM Fog Lamp For Auto CSP LED Chip Driving Fog Lights Bulbs DC 12V
https://a.aliexpress.com/_BS4UjS

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , doggy said:

Από όσο είδα στο αγγλικό trocforums είναι υπόθεση 15-30'. Τα δικά μου έφυγαν για Ολλανδία την Παρασκευή. Ευελπιστώ να φτάσουν γρήγορα.
Μόλις τα βάλω θα βγάλω φωτογραφίες από τα βήματα για να βοηθήσω.Καλημέρα!
Αυτά πήρα:
#Aliexpress € 12,86 56%OFF | NIGHTEYE H11 Car LED Fog Light Bulb H8 H9 6500K White 160W 1600LM Fog Lamp For Auto CSP LED Chip Driving Fog Lights Bulbs DC 12V
https://a.aliexpress.com/_BS4UjS

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Thanks boss.

Είναι όντως τόσος χρόνος; 

Περιμένω το how to...

Λες να θέλει λύσιμο η ποδιά από κάτω; Δεν έπεσα από κάτω να δω..

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Yiannis_2 said:

Thanks boss.

Είναι όντως τόσος χρόνος; 

Περιμένω το how to...

Λες να θέλει λύσιμο η ποδιά από κάτω; Δεν έπεσα από κάτω να δω..

Να'σαι καλά!

Για τον χρόνο ανάλογα. Έχουν υπάρξει φορές που το AliExpress με έχει εκπλήξει και πράγματα ήρθαν σε 2 εβδομάδες (!!!) αλλά συνήθως είναι 6-7 εβδομάδες (μένω Ολλανδία οπότε τα ταχυδρομεία της χώρας εδώ είναι πολύ πιο άμεσα σε σχέση με την Ελλάδα. Ένα πακέτο ή γράμμα εντός της χώρας αν το στείλεις πριν τις 4 το μεσημέρι, φτάνει στον προορισμό του την επόμενη μέρα!).

 

Για το how-to, το μόνο που πρέπει να βγάλεις είναι τα προβολάκια. Το πλαστικό τους πλαίσιο (μαύρο) αν δεις στην μεριά προς το κέντρο του προφυλακτήρα και χαμηλά έχουν μια τρύπα. Εκεί απλά θέλει με ένα χοντρό σύρμα ή ξυλάκι/κατσαβίδι, απλά πίεση και το κάνει να πεταχτεί έξω. Κατόπιν το τραβάς γύρω γύρω σιγά σιγά προς τα έξω και βγαίνει.

Κατόπιν θα δεις πως το προβολάκι πίσω από αυτό είναι δεμένο με 2 βίδες, τις βγάζεις και μπορείς να αποσυνδέσεις και να αλλάξεις τις λάμπες.

Δες εδώ, όπου το βρήκα και εγώ για το πως θα το κάνω:

https://www.trocforums.co.uk/viewtopic.php?f=8&t=630

 

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά!
Για τον χρόνο ανάλογα. Έχουν υπάρξει φορές που το AliExpress με έχει εκπλήξει και πράγματα ήρθαν σε 2 εβδομάδες (!!!) αλλά συνήθως είναι 6-7 εβδομάδες (μένω Ολλανδία οπότε τα ταχυδρομεία της χώρας εδώ είναι πολύ πιο άμεσα σε σχέση με την Ελλάδα. Ένα πακέτο ή γράμμα εντός της χώρας αν το στείλεις πριν τις 4 το μεσημέρι, φτάνει στον προορισμό του την επόμενη μέρα!).
 
Για το how-to, το μόνο που πρέπει να βγάλεις είναι τα προβολάκια. Το πλαστικό τους πλαίσιο (μαύρο) αν δεις στην μεριά προς το κέντρο του προφυλακτήρα και χαμηλά έχουν μια τρύπα. Εκεί απλά θέλει με ένα χοντρό σύρμα ή ξυλάκι/κατσαβίδι, απλά πίεση και το κάνει να πεταχτεί έξω. Κατόπιν το τραβάς γύρω γύρω σιγά σιγά προς τα έξω και βγαίνει.
Κατόπιν θα δεις πως το προβολάκι πίσω από αυτό είναι δεμένο με 2 βίδες, τις βγάζεις και μπορείς να αποσυνδέσεις και να αλλάξεις τις λάμπες.
Δες εδώ, όπου το βρήκα και εγώ για το πως θα το κάνω:
https://www.trocforums.co.uk/viewtopic.php?f=8&t=630

 

Έτσι ήταν και στο αμαροκ και με το συρματάκι δεν έβγαινε με καμία Παναγία αν συνέχιζα δηλαδή θα έσπαγα το πλαστικό, ίσως λόγο του ότι είναι ολοκαίνουργιο... Έτσι έβαλα τα δάχτυλα μου ανάμεσα στο τζάμι του προβολέα προς τα μέσα και κατάφερα να τα ξεκουμπωσω. Μετά είναι πανευκολα..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.