Jump to content
Alfisti

Προβολακια LED

Recommended Posts

2 minutes ago, gianniskar said:

Έτσι ήταν και στο αμαροκ και με το συρματάκι δεν έβγαινε με καμία Παναγία αν συνέχιζα δηλαδή θα έσπαγα το πλαστικό, ίσως λόγο του ότι είναι ολοκαίνουργιο... Έτσι έβαλα τα δάχτυλα μου ανάμεσα στο τζάμι του προβολέα προς τα μέσα και κατάφερα να τα ξεκουμπωσω. Μετά είναι πανευκολα..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Thanks for the tip Γιάννη!

Αν δεν μπορέσω με το συρματάκι, θα του βάλω χέρι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Thanks for the tip Γιάννη!
Αν δεν μπορέσω με το συρματάκι, θα του βάλω χέρι 
Ίσως τις επόμενες μέρες να πάω χωριό αν πάω θα στείλω φωτό. Τίποτα δεν έκανα κάτι!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα κύριοι. Ολοκλήρωσε κανένας την εγκατάσταση να πάρουμε μάτι και απόφαση και εμείς οι υπόλοιποι;

Link to comment
Share on other sites

Φτάνουν σήμερα τα δικά μου, μου ήρθε ενημέρωση εχθές από το Post.nl πως θα παραδόσουν σήμερα!

Θα κοιτάξω ποια μέρα θα μπορέσω να ξεκλέψω καμιά ώρα (ή 2) για να τα βάλω. Θα ενημερώσω ανάλογα!

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2020 at 9:36 ΜΜ, gianniskar said:

Yes sir...

https://www.ebay.co.uk/itm/333402530771

 

 

Τα έχω βάλει και στο polo και στο αμαροκ. Εμάς φοράει h8 εσένα δεν ξέρω. Κάνει τη νύχτα μέρα. Στη φώτο έχω αναμμένα μόνο τα προβολακια λεντ και άλλη μία φωτο να δεις το χρώμα τους.8940335738a3de6ae91fc79c28e8d116.jpg&key=7d4e7537e70184ac20728b9f76b6edfcc05b8d6d2d4bee4b74a3246e78556495

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

26a5b8d45d513f511f34a10e22275df9.jpg

Ρε συ καθαρά για να συγκρίνω τιμές μήπως και τα έβαζα από μαγαζί και γλύτωνα τη τοποθέτηση από εμένα ρώτησα και το πρώτο που μου είπαν είναι να μην βάλω με ανεμιστήρα και καούν εύκολα από λάσπες νερά κλπ.

Είναι τόσο απροκάλυπτος ο ανεμιστήρας εκεί κάτω;

Άσχετο μεν αλλά ο τύπος μου έδωσε προσφορά 100€. Νταξ... Παραγγέλνω 10σετ από τον Ali!

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2020 at 11:23 ΠΜ, doggy said:

Από όσο είδα στο αγγλικό trocforums είναι υπόθεση 15-30'. Τα δικά μου έφυγαν για Ολλανδία την Παρασκευή. Ευελπιστώ να φτάσουν γρήγορα.
Μόλις τα βάλω θα βγάλω φωτογραφίες από τα βήματα για να βοηθήσω.Καλημέρα!
Αυτά πήρα:
#Aliexpress € 12,86 56%OFF | NIGHTEYE H11 Car LED Fog Light Bulb H8 H9 6500K White 160W 1600LM Fog Lamp For Auto CSP LED Chip Driving Fog Lights Bulbs DC 12V
https://a.aliexpress.com/_BS4UjS

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Καθότι άσχετος με το όλο θέμα, ότι χρειάζομαι τα παραγγέλνει συνήθως ένας συνάδελφος, άρα παραγγέλνω από το Link που μου έστειλες αυτούσιο ή επιλέγω τύπο λάμπας; Είναι αυτό το H11 H8 H9;

Link to comment
Share on other sites

Καθότι άσχετος με το όλο θέμα, ότι χρειάζομαι τα παραγγέλνει συνήθως ένας συνάδελφος, άρα παραγγέλνω από το Link που μου έστειλες αυτούσιο ή επιλέγω τύπο λάμπας; Είναι αυτό το H11 H8 H9;
Ακριβώς!
Ακόμη δεν έκατσα να τα βάλω εν τω μεταξύ

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , doggy said:

Ακριβώς!
Ακόμη δεν έκατσα να τα βάλω εν τω μεταξύ

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Μην αγχώνεσαι εάν έρθουν γρήγορα θα ανεβάσω εγώ :yahoo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2020 at 10:58 ΠΜ, doggy said:

Φτάνουν σήμερα τα δικά μου, μου ήρθε ενημέρωση εχθές από το Post.nl πως θα παραδόσουν σήμερα!

Θα κοιτάξω ποια μέρα θα μπορέσω να ξεκλέψω καμιά ώρα (ή 2) για να τα βάλω. Θα ενημερώσω ανάλογα!

Ρε σεις σαν κάτοχοι ερώτηση. Σαν τύπο ο τύπος δίνει H8 H9 H11 χωρίς δυνατότητα επιλογής. Έχει αντάπτορες μέσα στη συσκευασία του που κάνει και για τις 3. Επίσης δεν αναφέρει κάπου να είναι can bus. Δεν θα έπρεπε;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Yiannis_2 said:

Ρε σεις σαν κάτοχοι ερώτηση. Σαν τύπο ο τύπος δίνει H8 H9 H11 χωρίς δυνατότητα επιλογής. Έχει αντάπτορες μέσα στη συσκευασία του που κάνει και για τις 3. Επίσης δεν αναφέρει κάπου να είναι can bus. Δεν θα έπρεπε;

είναι ακριβώς το ίδιο και για τα 3 το φυσάκι τους. Απλά αλλάζει αν θυμάμαι καλά το αν είναι οριζόντιο ή υπό γωνία.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , doggy said:

είναι ακριβώς το ίδιο και για τα 3 το φυσάκι τους. Απλά αλλάζει αν θυμάμαι καλά το αν είναι οριζόντιο ή υπό γωνία.

οκ.

Can bus δεν αναφέρει πουθενά πως είναι όμως

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαράνε καθόλου, δεν θα δεις errors or anything. Αρκετοί στο Αγγλικό trocforums.co.uk έχουν βάλει τα ίδια (από εκεί βρήκα και εγώ το link).

Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν , doggy said:

Δεν βαράνε καθόλου, δεν θα δεις errors or anything. Αρκετοί στο Αγγλικό trocforums.co.uk έχουν βάλει τα ίδια (από εκεί βρήκα και εγώ το link).

Χμ.

Κανονικά όμως δεν θα έπρεπε να βγάζει fault ?

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Yiannis_2 said:

Χμ.

Κανονικά όμως δεν θα έπρεπε να βγάζει fault ?

 

apparently not. :)
Άμα τα βάλω και το δω να ανάβει σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν , doggy said:

apparently not. :)
Άμα τα βάλω και το δω να ανάβει σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο θα σου πω.

Εντυπωσιακό όμως να συμβαίνει.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Friends.

Σήμερα παρέλαβα τα προβολάκια και εγώ και ήδη τα τοποθέτησα.

Χρόνος του project 18λεπτά.

Εργαλεία: Τόρξ Τ25, σιδεράκι αφαίρεσης διακοσμητικών ταπών για τα μπουλόνια.

Φωτεινότητα λόγω μέρας δεν μπορώ να κρίνω αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. Αυτό που με ενδιέφερε ήταν η ομοιομορφία στη μούρη σε όλες τις φάσεις και για αυτό είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Θα πρότεινα τοποθέτηση ένα ένα για να μπορείς να δεις πως κουμπώνει και πάλι το πλαστικό από αυτό που δεν έχεις λύσει ακόμη ως οδηγό κουμπώματος..

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Friends.
Σήμερα παρέλαβα τα προβολάκια και εγώ και ήδη τα τοποθέτησα.
Χρόνος του project 18λεπτά.
Εργαλεία: Τόρξ Τ25, σιδεράκι αφαίρεσης διακοσμητικών ταπών για τα μπουλόνια.
Φωτεινότητα λόγω μέρας δεν μπορώ να κρίνω αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. Αυτό που με ενδιέφερε ήταν η ομοιομορφία στη μούρη σε όλες τις φάσεις και για αυτό είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Θα πρότεινα τοποθέτηση ένα ένα για να μπορείς να δεις πως κουμπώνει και πάλι το πλαστικό από αυτό που δεν έχεις λύσει ακόμη ως οδηγό κουμπώματος..
 
Ωραίος!!! Δεν έχω αξιωθεί ακόμη να τα βάλω. Για βάλε και καμιά φωτό με το αποτέλεσμα αν μπορείς.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2020 at 9:18 ΠΜ, doggy said:

Ωραίος!!! Δεν έχω αξιωθεί ακόμη να τα βάλω. Για βάλε και καμιά φωτό με το αποτέλεσμα αν μπορείς.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Το αποτέλεσμα για τα δικά μου θέλω είναι άκρως εντυπωσιακό. Υπάρχει πλέον η ομοιομορφία που ζητούσα.

IMG_20200820_231727.jpg

IMG_20200820_231651.jpg

IMG_20200820_224111.jpg

IMG_20200820_224054.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Gianni$ πανέμορφα!!!!!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το να μπουν ειναι ενα εικοσαλεπτο υποθεση κ αυτο γιατι στην αρχη πας σιγα σιγα να μην κανεις καμια ζημια στο πλαστικο που βγαινει... Μετα δυο βιδες ειναι κ τα εβαλες... Εγω τα εχω κανενα 6μηνο κ οντως ειναι εντυπωσιακα κ κανουν κ καλη δουλεια το βραδυ. Φαινεται δηλαδη οταν αναβουν στο στριψιμο του τιμονιου. Δεν ξερω βεβαια αν βοηθανε σε ομιχλη μιας κ ειναι ασπρο το φως... 

Edited by Christt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.