Jump to content
Alfisti

Δεν αντεξα

Recommended Posts

αυτο το σαμπουαν της meguiars πραγματικα το φερνει σε κατασταση βιτρινας.. Δε μπορω να καταλαβω τι εχει μεσα αλλα ειναι απιστευτο

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοταξιδο!

Το αλλο Σάββατο θα το παω και γω αλλα στην Αμφιθέας εχω βρει ενα, δεν ξερω αν ειναι ίδιο

. Το ζητας το κερομα ή απλα το ψεκαζεις και το έχει μέσα? Επισης το στεγνομα το περναει απο αερα η απλα χειροκινητα με δερμα?

Edited by Chrisantz
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alfisti said:

αυτο το σαμπουαν της meguiars πραγματικα το φερνει σε κατασταση βιτρινας.. Δε μπορω να καταλαβω τι εχει μεσα αλλα ειναι απιστευτο

Εαν μιλας για αυτο το σαμπουαν εχει τα παρακατω :

 

https://www.meguiars.com/sites/default/files/pdf/G177%20SDS.pdf

 

https://www.meguiars.com/ingredients/1532

 

Αφου ρωτησες , ειπα να απαντησω .....:lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yiannis_2 said:

Ωραίο αποτέλεσμα. Μόνο χημικά ή δούλεψε και χέρι;

Μονο χερι.. παω στα παιδια βαζω κερμα να τρεχει χρονος και το κανω με σφουγγαρι φιλε μου.. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Μαστορας said:

Εαν μιλας για αυτο το σαμπουαν εχει τα παρακατω :

 

https://www.meguiars.com/sites/default/files/pdf/G177 SDS.pdf

 

https://www.meguiars.com/ingredients/1532

 

Αφου ρωτησες , ειπα να απαντησω .....:lol:

Αυτο ειναι.. Μαστορα δε φανταζεσαι τι αποτελεσμα δινει.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrisantz said:

Καλορίζικο και καλοταξιδο!

Το αλλο Σάββατο θα το παω και γω αλλα στην Αμφιθέας εχω βρει ενα, δεν ξερω αν ειναι ίδιο

. Το ζητας το κερομα ή απλα το ψεκαζεις και το έχει μέσα? Επισης το στεγνομα το περναει απο αερα η απλα χειροκινητα με δερμα?

Θα πας σε ενα τετοιο μαγαζι θα ζητησεις ενα κουβα θα βαλεις νερο και το σαμπουαν σου και θα πιασεις ουρα. Βρεχεις με το πιστολι τους και σαπουνιζεις απλα οση ωρα σαπουνιζεις πρεπει να τρεχει ο χρονος αλλιως θα σου βαλουν χερι και με το δικιο τους. Οσο τρεχει ο χρονος αρα εχεις βαλει λεφτα κανεις οτι γουσταρεις και τσιγαρο ακομα. Μετα στεγνωνεις μονος σου με πανι στην ακρη.. ολα μονος σου τα κανεις απλανχρησιμοποιεις το πιεστικο τους, τον αερα, τη σκουπα οτι θες.. 

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , Alfisti said:

Θα πας σε ενα τετοιο μαγαζι θα ζητησεις ενα κουβα θα βαλεις νερο και το σαμπουαν σου και θα πιασεις ουρα. Βρεχεις με το πιστολι τους και σαπουνιζεις απλα οση ωρα σαπουνιζεις πρεπει να τρεχει ο χρονος αλλιως θα σου βαλουν χερι και με το δικιο τους. Οσο τρεχει ο χρονος αρα εχεις βαλει λεφτα κανεις οτι γουσταρεις και τσιγαρο ακομα. Μετα στεγνωνεις μονος σου με πανι στην ακρη.. ολα μονος σου τα κανεις απλανχρησιμοποιεις το πιεστικο τους, τον αερα, τη σκουπα οτι θες.. 

Αυτό με τα ουρα μέχρι να διαβάσεις παρακάτω χωρίς τόνο την χάνεις την μπάλα :)

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το off topic αλλά πόσοι είναι υπέρ στο σφουγγάρι και πόσοι μόνο χημικά;

Για την ιστορία εγώ 30 χρόνια που πλένω τα δικά μου πάντα χρησιμοποιώ σφουγγάρι και εκτός από 4 μετρημένες φορές τα πλένω μόνος μου κάθε Σάββατο σχεδόν.

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Σόρρυ για το off topic αλλά πόσοι είναι υπέρ στο σφουγγάρι και πόσοι μόνο χημικά;

Σαν το σφουγγάρι δεν έχει,  αλλά και το γάντι κάνει δουλειά,  βέβαια σε τέτοια πλυντήρια δεν βάζουμε ποτέ της βούρτσες που έχουν. 

 

https://www.autoshine.gr/product/γουνινο-γαντι-πλυσιματοσ/

 

https://4myride.gr/προϊόντα/καθαρισμός-and-περιποίηση/αξεσουάρ-καθαρισμού-294/chemical-guys-acc144-γαντι-πλυσιματοσ.html

 

 

 

Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει και αυτό εδώ για το πιεστικό μου

 

 

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, OMINUS said:

Σαν το σφουγγάρι δεν έχει,  αλλά και το γάντι κάνει δουλειά,  βέβαια σε τέτοια πλυντήρια δεν βάζουμε ποτέ της βούρτσες που έχουν. 

 

https://www.autoshine.gr/product/γουνινο-γαντι-πλυσιματοσ/

 

https://4myride.gr/προϊόντα/καθαρισμός-and-περιποίηση/αξεσουάρ-καθαρισμού-294/chemical-guys-acc144-γαντι-πλυσιματοσ.html

 

 

 

Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει και αυτό εδώ για το πιεστικό μου

 

 

 

 

ρε ominus να βαζω τους καφεδες να κερνας πλυσιμο? Εισαι στα ορια του detailer

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν , Alfisti said:

ρε ominus να βαζω τους καφεδες να κερνας πλυσιμο? Εισαι στα ορια του detailer

 

Εεε είδες; :thumbsup2:

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

ωραια διαδικασια το πλυσιμο..μου εχει λειψει η αληθεια ειναι..συνηθως το παω και μου το πλενουν στο χερι..δυστυχως δεν εχω χωρο ή πιλοτη για να μπορεσω να κανω την διαδικασια σωστα..ξερετε..καδεδακι κλπ...εχω παρει και εγω εναν αφροποιητη για το πιεστικο απο ebay και ενα παχυρευστο για μεσα στο δοχειο του...οταν παω εξοχικο που εχω χωρο ειναι η αγαπημενη μου ασχολια..χρησιμοποιω και πιεστικο-αφρο και μετα χερατο με σφουγγαρι...το 2ωρακι το χω οπως και την παντοφλα μετα απο τη γυναικα...

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, χωρίς διαθέσιμο χώρο δεν μπορείς. Και εγώ βέβαια δεν είχα αυλή ποτέ αλλά πάντα έμενα σε ήσυχη γειτονιά. Όταν έχω χρόνο εκτός παιδιών ρίχνω και ένα κερωμα ερασιτεχνικό έτσι για την ιστορία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ωραια διαδικασια το πλυσιμο..μου εχει λειψει η αληθεια ειναι..συνηθως το παω και μου το πλενουν στο χερι..δυστυχως δεν εχω χωρο ή πιλοτη για να μπορεσω να κανω την διαδικασια σωστα..ξερετε..καδεδακι κλπ...εχω παρει και εγω εναν αφροποιητη για το πιεστικο απο ebay και ενα παχυρευστο για μεσα στο δοχειο του...οταν παω εξοχικο που εχω χωρο ειναι η αγαπημενη μου ασχολια..χρησιμοποιω και πιεστικο-αφρο και μετα χερατο με σφουγγαρι...το 2ωρακι το χω οπως και την παντοφλα μετα απο τη γυναικα...


Δηλαδη σε δερνει επειδη το πλενεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nikdev said:

 


Δηλαδη σε δερνει επειδη το πλενεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν τον δέρνει επειδή το πλένει, αλλά επειδή το χαϊδεύει για 2 ώρες :lol:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas_Tr said:

Δεν τον δέρνει επειδή το πλένει, αλλά επειδή το χαϊδεύει για 2 ώρες :lol:

σωστος...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TMESSOLO said:

σωστος...

και επειδη δινεις μεγαλη σημασια στο αυτοκινητο και οχι σε εκεινη.. Γυναικες φιλε.. ου μπλεξεις

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Alfisti said:

και επειδη δινεις μεγαλη σημασια στο αυτοκινητο και οχι σε εκεινη.. Γυναικες φιλε.. ου μπλεξεις

τι α κανσ; α κατσ α μαλόεισ;....που λενε και φιλοι μας απο την εξοχη...οχι ενταξει εχει και 1 δικιο...γιατι το 2ωρακι που πλενω εγω παρεα με καφεδακι, αυτη εχει να κανει με 2 ταλιμπαν...μια 7χρονη και μια 3χρονη...

Edited by TMESSOLO
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, TMESSOLO said:

τι α κανσ; α κατσ α μαλόεισ;....που λενε και φιλοι μας απο την εξοχη...οχι ενταξει εχει και 1 δικιο...γιατι το 2ωρακι που πλενω εγω παρεα με καφεδακι, αυτη εχει να κανει με 2 ταλιμπαν...μια 7χρονη και μια 3χρονη...

Η λύση λοιπόν είναι τ αμάξι να το πλένουν και οι κόρες παρέα, να κάνουν τις λεπτομέρειες στις ζάντες. Για να μάθουν από μικρή ηλικία ότι τα vag τ αγαπάμε και τα προσέχουμε :p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

στην ουσια ειναι κατανοητο οτι το κραξιμο δεν το γλιτωνεις...στην πρωτη περιπτωση που πας σε αυτα τα μαγαζια για πλυσιμο που το κανεις μονος μεν αλλα ο χρονος μετραει οποτε δεν μπορεις να το απολαυσεις οπως καναμε παλια....στη δικια μου περιπτωση το τραβαω λιγο σε χρονο να το απολαυσω αλλα τον χρονο δεν τον αγοραζω, τον κραταει η γυναικα μου...οποτε κυριοι η σωστη συνταγη για 1 σωστο πλυσιμο αυτοκινητου ποια ειναι???στελνεισ γυναικα και παιδια στη γιαγια και κανεις τα κουμαντα σου με το πλυσιμο με τον παλιο παραδοσιακο τροπο...λεπτομερεια: οταν πας να τις παρεισ απο γιαγια να φαινεσαι ταλαιπωρημενος και καλα...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.