Jump to content
Lev

Κουκούλα

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έχει βρει κανείς κουκούλα στα μετρα του αυτοκινητου; επισημη ή μη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μαγαζιά που μπορεί να φτιάξεις. Αν είσαι Αθήνα  υπάρχει μαγαζί που κάνει με 60-70€

 

Εγώ έφτιαξα για το δικό μου passat b7 σε τέτοιο μαγαζί. Για τι αμάξι ψάχνεις

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν , Lev said:

Για το troc!

Αν είσαι από Αθήνα μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνο του και να πας από εκεί και να σου πει.

 

Εγώ σε αυτόν έχω φτιάξει και παλιότερα σε άλλο αμάξι ξανά κουκούλα.

 

Και τώρα με το passat είναι η δεύτερη κουκούλα που μου κάνει.

 

Και από τιμή όπως σου είπα 70€ (βαριά βαριά)

 

 

Και που είσαι από ποιότητα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΉ. Και πάνω από όλα οικονομικά ούτε καν 100€.

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

Ominus που ειναι αυτος που λες;;;Καλλιθεα;;Με ενδιαφερει και μενα

Όχι είναι στην λεωφόρο Αθηνών Κοντά στο ύψος τον ΤΕΙ.  

 

Για όσους ξέρουν την περιοχή είναι σχεδόν απέναντι απο το συνεργείο vw του Ηλια τσακουλερης

 

 

Όποιος θέλει ας μου πει να του στείλω το τηλέφωνο τού. 

Edited by OMINUS
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση σχεδόν μιας δεκαετίας καθημερινής χρήσης σε 2 οχήματα θα σου έλεγα να την αποφύγεις σαν τον διάολο με το λιβάνι. Προσωπική άποψη πάντα και έχοντας καεί από κουκούλα εγώ και τα βερνίκια του Polo μου!!

Και μιλάμε πάντα για original καταστάσεις, πληρωμένες και με ορθή χρήση ( ξεσκονισμα του οχήματος πριν την εφαρμογή).

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yiannis_2 said:

Μετά από χρήση σχεδόν μιας δεκαετίας καθημερινής χρήσης σε 2 οχήματα θα σου έλεγα να την αποφύγεις σαν τον διάολο με το λιβάνι. Προσωπική άποψη πάντα και έχοντας καεί από κουκούλα εγώ και τα βερνίκια του Polo μου!!

Και μιλάμε πάντα για original καταστάσεις, πληρωμένες και με ορθή χρήση ( ξεσκονισμα του οχήματος πριν την εφαρμογή).

Καλησπερα φιλε μου...Δηλαδη;;

Link to comment
Share on other sites

Με τοσο ηλιο που τρωει ηθελα να προστατευσω τα λαστιχα κ τα inox. Αν κανει αραχνιες στο χρωμα, θα κανω ενα γυαλισμα κ θα ειναι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , Lev said:

Με τοσο ηλιο που τρωει ηθελα να προστατευσω τα λαστιχα κ τα inox. Αν κανει αραχνιες στο χρωμα, θα κανω ενα γυαλισμα κ θα ειναι κομπλε.

 

4 hours ago , crazy bill said:

Προσοχή στις κουκουλες οπως λεει ο φιλος πιο πάνω και τα υλικα τους. 

 

Όπως είπε και ο φίλος crazy bill η ποιότητα παίζει ρόλο. 

 

Η καλή κουκούλα την καταλαβαίνεις από το Βάρος της.

 

Σε 3 αμάξια που είχα κουκούλες,  και η τρείς αυτές ήταν πολύ βαριές σαν υλικό.

 

Η πρώτη που είχα για το polo 6r και εκείνοι μου την χάρισαν,  ήταν αγωρα από τον "παναγιωταρακος" 

 

4 χρόνια δεν είχε πάθει τίποτα, ακόμα και τώρα σκεπάζει άλλο αμάξι.

 

Και 2 κουκούλες έχω κάνει στον μάστορα που ανέφερα ποιο πάνω.

 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

χωρίς να σημαίνει πως είναι σίγουρο ότι θα επαναληφθεί σε κάποιον απλά επειδή συνέβη σε εμένα και χωρίς να γράψω σεντόνι να αναφέρω πως μετά από πολλά σκεπάσματα με καλά πληρωμένες κουκούλες κλπ την πάτησα. Συγκεκριμένα όταν μπήκα φαντάρος άφησα το polo 9Ν που είχα τότε σε πυλωτή χωρίς να έρχεται σε επαφή με ήλιο με καινούργια κουκούλα με 2 αεραγωγούς κλπ. Το αμάξι ανά δύο μήνες περίπου ξεσκεπαζόταν και όταν πλέον επέστρεψα στο αμάξωμα άρπαξε το βερνίκι σε ουρανό και καπό. Δεν διορθώθηκε ποτέ με όσα γυαλίσματα προσπάθησα κλπ και μετά από χρόνια αποφάσισα και έβαψα τα σημεία αυτά για να σωθώ.

Για αυτό εγώ την αποφεύγω πλέον όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγω την αγόρασα απο την Autoplus πηρα την ακριβή δεν μου εχει βγάλει κάποιο πρόβλημα  η τιμη της αν θυμαμαι καλα  ηταν στα 120€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.