Jump to content
Geokorolis

Σβήνει στο ρελαντί!

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

Εχώ το Passat 1.8 160hp tsi cda του 2012 και θέλω να αναφέρω το παρακάτω πρόβλημα που με βασανίζει χρόνια και κανένας μηχανικός δεν έχει βγάλει άκρη.

Μου σβήνει όταν είμαι σταματημένος!! Είτε σε φανάρι είτε παρκαρισμένος ξαφνίκα μου σβήνει! Νομίζω ότι με τον κλιματισμό ανοιχτό είναι πιο συχνό το φαινόμενο, Γενικά τους καλοκαιρινούς μήνες νόμιζω ότι είναι πιο έντονο.

Να σημειώσω ότι έρχομαι από ανακατασκευή κινητήρα διότι τον πήρα στο χέρι τα Χριστούγεννα! Έχω 97.000 χλμ.

Ανεβάζω και φώτο από το τι αλλάχτηκε για να έχετε εικόνα.

20191212084703395(4).pdf

Edited by Geokorolis
Link to comment
Share on other sites

Ελεγχο υποπιεσεων για διαρροη
Ελεγχο pcv
Ελεγχο σκαστρας


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikdev said:

Ελεγχο υποπιεσεων για διαρροη
Ελεγχο pcv
Ελεγχο σκαστρας


Sent from my iPhone using Tapatalk

To PCV το έχω αλλάξει γιατί μου το έβγαλε στο διαγνωστικό. Θα ελεγξω και τα άλλα 2 που μου αναφέρεις. Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται και σε αντλία βενζίνης η τα ignition wires?

Edited by Geokorolis
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ένας φίλος μου είχε το ίδιο πρόβλημα με 1.8 tsi arline και του είπανε διαφορετικά πράγματα, αλλά στο τέλος είχε τον εγκέφαλο της αντλίας βενζίνης

 

 

κάντε μια διάγνωση για να το δείτε

Edited by eduart
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, eduart said:

καλησπέρα, ένας φίλος μου είχε το ίδιο πρόβλημα με 1.8 tsi arline και του είπανε διαφορετικά πράγματα, αλλά στο τέλος είχε τον εγκέφαλο της αντλίας βενζίνης

 

 

κάντε μια διάγνωση για να το δείτε

Καλησπέρα, Θα το κοιτάξω κι αυτό! Απορώ πάντως γιατί όταν αναφέρουμε το πρόβλημα στο συνεργείο δεν τα κοιτάνε όλα αυτά και πρέπει να πηγαίνουμε κάθε φορά με ραβασάκι!! Στο κάτω κάτω πληρώνονται δεν το κάνουν τζάμπα! Είναι πρόβλημα 3 χρόνων και κάνεις δεν βρίσκει λύση, μάλλον κανείς δεν ασχολείται για να βρεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.