Jump to content
jiovani7

Αντιηλιακές μεμβράνες-Θόρυβος αέρα απο τα μπροστινά παράθυρα.

Recommended Posts

Κάλησπέρα σας.Είμαι κάτοχος ενός Polo 1.0 2020 και σήμερα έβαλα αντηλιακές μεμβράνες Llumar σε ένα από τα κεντρικά καταστήματα.Λοιπόν καθώς επέστρεφα προς το σπίτι διαπίστωσα ότι μετά τα 80km να ακούγεται  αέρας απο τα μπροστά παράθυρα πράγμα πόλυ ενοχλητικό για εμένα μιας και το αυτοκίνητο το έχω αρκέτο καιρό  και το έχω ταξιδέψει σχεδόν με όλές τις καιρικές συνθήκες και ποτέ είχα θέμα με θόρυβο από αέρα μέχρι τα 130 και ειδικά από τα παράθυρα.Με το που το αντιλαμβάνομαι επιστρέφω στο κατάστημα να τους πω το πρόβλημα και η απάντηση τους ήταν οτί ρε φίλε δεν σου αφαιρέσαμε το παράθυρο για να κάνει τον θόρυβο που λες.Τους απαντάω ότι το αμάξι δεν το έκανε ποτέ αυτό και να ελέγξουν  μήπως κάτα την τοποθέτηση των μεμβρανών δεν έβαλαν σωστά τις γλίστρες η τα λάστιχα.Τελικά ο υπεύθυνος το μόνο που έκανε ήταν να κατεβάσει τα λίγο τα  παράθυρα  και μετά τα ανέβασε μήπως και δεν είχαν κλείσει καλά  και μου λέει να το κάνω μια βόλτα να δω αν σταμάτησε.Φεύγω και δοκιμάζω να επιταχύνω και εννοείται ότι συνέχιζε να ακούγεται ο αέρας.Για πέιτε μου την γνώμη σας.Έχει τύχει σε κανέναν αυτό το πρόβλημα?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκαταστήσει μεμβράνες σε 3 αυτοκίνητα συμπεριλαμβανομένου και του πόλο που αναφέρεις ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα. Μήπως είχες πλευρικό αέρα και ήταν ιδέα σου? Μήπως το αμάξι είχε κάποιο θέμα από πριν γτ εγώ και με 150 δεν ακούω αέρα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όχι δεν είναι ιδέα μου ούτε είχε πλευρικούς ανέμους.Ουτε καν αέρα δεν είχε χθες που το δοκίμασα.Υπάρχει περίπτωση να μην έβαλαν καλά τα λάστιχα η με το κοπιδι να έκαναν καμιά χαρακία και να περνάει ο αέρας?Το αμάξι όπως είπα του έχω κάνει πάρα πολλά ταξιδια και μέχρι τα 130 δεν ακουγόταν τίποτα είτε είχε άνεμο είτε όχι.Και όταν ακουγόταν μετά τα χιλιόμετρα αυτά ο θόρυβος του αέρα  ερχόταν  από τις κολώνες και όχι απο τα τζάμια λες και τα έχω αφήσει λίγο ανοιχτά.Το χείροτερο για εμένα είναι ότι ο εγκαταστάτης δεν ήταν πρόθυμος να με ακούσει ούτε καν να ελέγξει τα λάστιχα πράγμα που μου δημιουργεί μεγάλη εντυπωση και ανησυχία αν θα βρώ το δίκιο μου.Το πολύ πολύ να το πάω σε άλλον εγκαταστάτη να το δει και να μου πει την γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2020 at 11:01 AM, jiovani7 said:

Καλημέρα.Όχι δεν είναι ιδέα μου ούτε είχε πλευρικούς ανέμους.Ουτε καν αέρα δεν είχε χθες που το δοκίμασα.Υπάρχει περίπτωση να μην έβαλαν καλά τα λάστιχα η με το κοπιδι να έκαναν καμιά χαρακία και να περνάει ο αέρας?Το αμάξι όπως είπα του έχω κάνει πάρα πολλά ταξιδια και μέχρι τα 130 δεν ακουγόταν τίποτα είτε είχε άνεμο είτε όχι.Και όταν ακουγόταν μετά τα χιλιόμετρα αυτά ο θόρυβος του αέρα  ερχόταν  από τις κολώνες και όχι απο τα τζάμια λες και τα έχω αφήσει λίγο ανοιχτά.Το χείροτερο για εμένα είναι ότι ο εγκαταστάτης δεν ήταν πρόθυμος να με ακούσει ούτε καν να ελέγξει τα λάστιχα πράγμα που μου δημιουργεί μεγάλη εντυπωση και ανησυχία αν θα βρώ το δίκιο μου.Το πολύ πολύ να το πάω σε άλλον εγκαταστάτη να το δει και να μου πει την γνώμη του.

με κοπίδι να κάνανε ζημιά μου φαίνεται πολύ δύσκολο, δεδομένου ότι για να μπει η μεμβράνη βγαίνει το κάτω λάστιχο και το παράθυρο είναι λίγο κατεβασμένο.

Εγώ θα έλεγα να ξαναπάς μια βόλτα από αυτούς και να επιμείνεις για να το βολτάρουν και να το ακούσουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.