Jump to content
George55

μεμβρανη black pearl madico nano

Recommended Posts

Καλησπερα , αποφασισα να βαλω στο Polaki μου φιμε και εχω καταληξει στη madico black pearl nano.Σκεφτομαι να βαλω 35 οδηγο συνοδηγο και 20 στα πισω (ειμαι σε διλλημα ακομη). .Υπαρχει καποιος που να εχει βαλει παρομοια να μου πει τη γνωμη του.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

35 διαπερατότητα ή 35 tinting? :)

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ασχετος απο αυτα.απο 35 που θελω να βαλω το 70 ειναι το νομιμο για οδηγο συνοδηγο

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Πριν 7 σχεδόν χρόνια είχα βάλει μεμβράνες της madico στην c@rgl@ss που δούλευε εκεί ένας καλός φίλος. 

Για τα 2 μπροστινά μου είχαν βάλει wincos 70 με συντελεστή μετάδοσης φωτός 75% και για τα πίσω desert 30 με συντελεστή 34%. Μου το είχαν ονομάσει πρώτη σκάλα για τα μπροστά, τρίτη για τα πίσω.

Το καλό με τις συγκεκριμένες ήταν ότι είχε αυτό το ελαφρύ πρασινωπό αποτέλεσμα που είναι σχεδόν ίδιο με τα εργοστασιακά φιμέ. 

Σαν αποτέλεσμα εμφανησιακά για μένα είναι σούπερ. Σαν απόδοση από τη στιγμή που δεν έχω τίποτα στο μπροστινό παρμπρίζ δεν ξετρελάθηκα. Δουλειά κάνει αλλά όχι μέρα με τη νύχτα.

Γνωρίζεις το νόμιμο για τα μπροστινά από Κ.Ο.Κ. Ό,τι βεβαίωση και να σου δώσει κάποιος εγκαταστάτης από τη στιγμή που ο ΚΟΚ λέει συγκεκριμένα πράγματα αυτοί που θα σε σταματήσουν για έλεγχο αν θέλουν να σε γράψουν θα ακολουθήσουν αυτό που γράφει η νομοθεσία. 

Σου επισυνάπτω τη βεβαίωση που πήρα και το αποτέλεσμα στο δικό μου.

Καλή επιλογή

 

20200330_102038.jpg

20200616_192614.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου ειμαι σε διλλημα να το κανω σαν το δικο σου για να ειμαι νομιμος η οχι.σαν αποδοση δεν θα εχω προβλημα γιατι ειναι οι καινουργιες οι νανο οποτε οποια και να βαλεις εχουν την ιδια αποδοση.

σαν εμφανιση εχω το διλλημα να το βαλω 75 με 35 η 35 με 20.το ξερω  οτι θα ειμαι παρανομος για κληση για το κτεο ειναι ο προβληματισμος μου ποιο πολυ .παντως εσενα με το χρωμα εχει δεσει πολυ ωραια σε μενα που ειναι λευκο να δω μηπως βρω καμια αποχρωση κι εγω πραγματικα δεν ξερω.την τριτη εχω ραντεβου για να τις βαλω αλλα ακομα σκεφτομαι τον συνδιασμο

 

Υπέρυθρη ακτινοβολία --> Ποσοστό συνολικής αποβαλλόμενης.............…..………………..….……..87%

Υπεριώδης ακτινοβολία--> Ποσοστό συνολικής αποβαλλόμενης…...........…..………………..….……99%

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα κόπο να πάρεις τηλ σε ένα από τα κτεο που υπάρχουν να σου πουν πώς διαχειρίζονται όσα αμάξια έχουν μεμβράνες και άν γράφουν τίποτα παρατηρήσεις.

 

Όσον αφορά το ποσοστό, αν θές εργοστασιακό αποτέλεσμα δές σε φωτο από google τα εργοστασιακά φιμέ στο δικό σου μοντέλο. Προσωπικά έχω δει στο δρόμο με μπλέ απόχρωση φιμέ στο δικό μου μοντέλο, το δικό μου αποτέλεσμα το προτιμώ αλλά γούστα είναι αυτά. Το 35 που σκέφτεσαι θα είναι σαν το δικό μου το πίσω στα μπροστινά σου, και αντίστοιχα πιο σκούρα τα πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα τις μεμβρανες , τελικα εβαλα 35 .

 

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!

 

 

IMG_20200623_143601.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι εχει και την 20αρα ποιο σκουρα αλλα η 35 για μπροστα και για κτεο εισαι στα ορια , δεν ειχε κανενας προβλημα με 35 μου ειπε 

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην νομίζεις οτι κάθονται να ασχοληθούν στα ΚΤΕΟ.

 

Αν εχει καποιος φόβο, οταν πας στο κτεο κατέβασε τα παράθυρα οδηγού συνοδηγού και μετα δώσε να πάρουν το αμάξι.

 

Ειναι μια τακτική που την κανουν πολλά ΚΤΕΟ να κατεβάζουν τα μπροστά παράθυρα..

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

δεν προκειται να ασχοληθουν και μαυρα να τα βαψεις

Edited by TMESSOLO
Link to comment
Share on other sites

Στα VW τα εργοστασιακα κρύσταλλα, ειναι ψημένο γυαλί και δεν εχουν ουδεμία σχέση με μεμβράνες.

 

Επίσης τα κρύσταλλα της VW ειναι σε απόχρωση που ειναι πράσινη.

 

Μια εταιρία που εχει σε Μεμβράνη την ιδια απόχρωση της VW ειναι η LLumar

 

Με ονομασία llumar light green 35

 

1080388824_unnamed(3).jpg.c3b7c885445a97fe7463d944598d8963.jpg

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω βάλει παντού 35% της aswf  και στα δύο αυτοκίνητα και δεν είχα ποτέ θέμα.με ΚΤΕΟ ή μπλόκα βέβαια μπορεί να πέσεις σε περίεργο και να σε γραψει...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

γι αυτο εβαλα κι εγω το 35% για να μην εχω θεμα και δινω και στοχο , σωστος φιλε μου κι εμενα αυτο μου ειπανε με τα παραθυρα κατεβασμενα στο κτεο :)

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago , thodoris91 said:

Εγώ πάντως έχω βάλει παντού 35% της aswf  και στα δύο αυτοκίνητα και δεν είχα ποτέ θέμα.με ΚΤΕΟ ή μπλόκα βέβαια μπορεί να πέσεις σε περίεργο και να σε γραψει...

 

10 hours ago , George55 said:

γι αυτο εβαλα κι εγω το 35% για να μην εχω θεμα και δινω και στοχο , σωστος φιλε μου κι εμενα αυτο μου ειπανε με τα παραθυρα κατεβασμενα στο κτεο :)

 

 

Πάντα Υπάρχει μια πιθανότατα σε Όλα τα πράγματα.

 

Αρκει όμως να μην είμαστε προκλητική και εμείς η ίδιοι Όμως  βέβαια.

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην περίπτωση της Carglass,  ούτος η άλλος στα συγκεκριμένα καταστήματα ΘΈΛΕΙΣ δεν ΘΈΛΕΙΣ θα σου περάσουν της Νόμιμες μεμβράνες στα μπροστά παράθυρα...

Link to comment
Share on other sites

ποιος θελει σπορια?  

Χωρίς αλάτι έχουμε μάστορα;


Λοιπον, ας το αφήσουμε εδω και ας πάμε παρακάτω προς όλα τα μέλη η παράκληση.
ευχαριστώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Και επί πλέον θα καθαρίσω το θέμα τις επόμενες ημέρες.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.