Jump to content
George55

μεμβρανη black pearl madico nano

Recommended Posts

Είναι ωραία η αίσθηση των μεμβρανών και όχι για αισθητικούς λόγους, δηλαδή στο δικό μου μάτι βελτιώνει πολύ λίγο την εμφάνιση του αυτοκινήτου. Όσο για λόγους ασφαλείας ότι δηλαδή δεν σπάει εύκολα το τζάμι να μπει κάποιος μέσα, αυτό μπορείς να το δεις και από την άλλη. Αν χρειαστείς εσύ να σπάσεις το τζάμι να βγεις, θα χάσεις πολύτιμο χρόνο ή θα χάσουν πολύτιμο χρόνο να σε βγάλουν. Άρα να το πάρουμε σαν πλεονέκτημα αυτό ή μειονέκτημα, ιδού η απορία. Τέλος πάντων άλλη ιστορία. Η μεγαλύτερη μακράν βελτίωση γίνεται στο εσωτερικό και αφορά τους ζεστούς μήνες. Όλα όσα ισχυρίζονται οι κατασκευαστές αναφορικά με τη συγκράτηση της θερμοκρασίας σε χαμηλότερα επίπεδα, ισχύουν κανονικά, όμως προϋποθέτει την τοποθέτηση σχετικά σκούρου φιλμ, γιατί στόχος δεν είναι η προστασία από την υπεριώδη ακτινοβολία που γίνεται ακόμα και με διάφανο φιλμ, αλλά η σκίαση της καμπίνας. Η σκίαση είναι εκείνη που συγκρατεί τη θερμοκρασία χαμηλότερα και όσο μεγαλύτερη είναι, τόσο καλύτερη δουλειά κάνει. Στο edition δεν έβαλα ποτέ, όπως και τώρα στο νέο μου αμάξι δεν έχω βάλει και ούτε πρόκειται, είχα βάλει όμως στο προηγούμενο από το edition, σε όλα τα παράθυρα μπρος πίσω, μόνο μπροστά στο παρμπρίζ δεν είχα βάλει. Είχα επιλέξει llumar η οποία τότε έβγαζε ένα τύπο με το όνομα alu light και ήταν αν θυμάμαι καλά γιατί μιλάμε για πίσω στο 2003/2004, ο πιό σκούρος. Ο διπλανός οδηγός στο φανάρι σε έβλεπε σαν σκιά. Το καλοκαίρι ήταν υπέροχη η αίσθηση, πρέπει να ήταν αρκετούς βαθμούς κάτω η θερμοκρασία σε σχέση με χωρίς μεμβράνες. Πάρκαρες κάτω από τον ήλιο με 35+ βαθμούς και έμπαινες μέσα μετά από ένα γεμάτο μεσημέρι, άναβες κλίμα και έπιανε τόσο γρήγορα σαν να ήσουν κυριολεκτικά στη σκιά, π.χ. στην πυλωτή. Ούτε καιγόσουν από τον ήλιο στο ταξίδι, αφού καλά καλά δεν ένιωθες καν τη ζέστη. Μεγάλη άνεση. Τη νύχτα, αν ο δρόμος δεν είχε φωτισμό, δεν έβλεπες πολύ καλά, πλην όμως τα φώτα από τον καθρέφτη φαίνονταν κανονικά. Θα μου πεις κι αν δεν είχε φώτα, ε καλά τότε δεν θα τον έβλεπες έτσι κ αλλιώς, εδώ ο μπροστινός αν δεν έχει φώτα σε καμιά ερημιά πρέπει να φτάσεις στα 5 μέτρα για να τον δεις. Όχι γενικά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα κατά τη νυχτερινή οδήγηση. Θα έβαζα μεμβράνες και στο edition όπως και στο καινούργιο, αλλά μου είχε τύχει μια φάση το 2006 νομίζω, ή μπορεί και αρχές 2007, που είπα δεν θα ξαναβάλω, εκτός και αλλάξει ο KOK.

 

Είχα πέσει σε μπλόκο και με είχαν γράψει για μεμβράνες. Μάλιστα θυμάμαι τους είχα ρωτήσει ποιο είναι το πρόβλημα με τις μεμβράνες, ποια η λογική δηλαδή, και μου είχε απαντήσει ο τσακ νόρις ότι δεν θα μπορέσει να δει καλά για να στοχεύσει. Να το λέει ο Αμερικάνος officer να το καταλάβω, αλλά ο Έλληνας τροχαίος που ζήτημα αν έχει ρίξει βολή εκτός της Ακαδημίας μόνο για ανέκδοτο. Καλά ο συγκεκριμένος ήταν και νεούδι, δε νομίζω να είχε καιρό που τέλειωσε, αλλά κατανοώ το νεαρό της ηλικίας. Δεν μου είχαν πάρει άδεια/πινακίδες ούτε δίπλωμα (ίσως γιατί ο ΚΟΚ τότε είχε μόνο πρόστιμο), αλλά ο ανώτερός του που ήταν στο μπλόκο μου είπε ότι εκτός από την πληρωμή του προστίμου ήθελε να ξηλώσω και τις μεμβράνες και να του το δείξω. Τέλος πάντων φεύγω, πληρώνω γρήγορα το πρόστιμο 40 ευρώ και εννοείται ποτέ δεν τις ξήλωσα ούτε πήγα να τις δει :lol:. Ε λίγους μήνες μετά άλλωστε το πούλησα και πήρα το edition. Τι γίνεται τώρα, διαβάζω αρκετές περιπτώσεις που τους πήραν και άδεια/πινακίδες και δίπλωμα και για να τους τα δώσουν πίσω τους ζήτησαν πάλι το ίδιο, να ξηλώσουν τις μεμβράνες και να πάνε να το δουν, αλλιώς δεν έχει ούτε πινακίδες ούτε τίποτα. Λογικά δεν έχουν δικαίωμα να απαιτήσουν κάτι τέτοιο διότι καταρχήν πώς θα πας το αμάξι μέχρι εκεί; Αλλά, εκεί που τελειώνει η λογική, αρχίζει και η τροχαία (εκτός από το στρατό). Πολλές περιπτώσεις παιδιά, ούτε μία ούτε δύο. Ε και τους απαντάνε στα διάφορα φόρουμς πλήρωσε το πρόστιμο και πήγαινε με δικηγόρο στο τμήμα, ή πήγαινε δικαστικά κτλ. Ένας λέει το έκανε και την κέρδισε τη δίκη. Ωραία πλήρωνε το δικηγόρο τώρα, τρέχα στα δικαστήρια αντί να απολαμβάνεις τη βόλτα σου, ή απουσίασε από τη δουλειά σου για τις γαμ.... πινακίδες. Πες την κερδίζεις τη δίκη, αξίζει η ταλαιπωρία; Παίδες, δυστυχώς εκτός από τους σωστούς στη δουλειά τους, υπάρχουν και τα καθίκια και όπως όλοι θα ξέρετε, αν θέλουν να σου κάνουν τη ζωή λίγο πιό δύσκολη, έχουν τους τρόπους να το κάνουν. Έτσι δεν ξαναέβαλα μεμβράνες, ούτε στο edition ούτε και τώρα. Το τωρινό μου αμάξι έχει τουλάχιστον κατράμι τζάμια πίσω και μπροστά θα λεγα ότι είναι όσο μια light μεμβράνη, είναι σίγουρα πιό σκούρα από του edition. Αν όμως ο ΚΟΚ αλλάξει και δεν έχει πινακίδες κτλ, αλλά μόνο πρόστιμο, τότε δεν έχω πρόβλημα να βάλω μία σχετικά light μπροστά (εκτός παρμπρίζ φυσικά), πόσες φορές θα φάω πρόστιμο;

 

Δεν θέλω να τρομάξω κανέναν, αυτά που έγραψα μπορείτε να τα διαβάσετε online. Αν θέλετε να είστε πιό καλυμμένοι, μη βάλετε σκούρες, αλλά θα σας πω το εξής. Ακόμα και αν βάλετε προβλεπόμενη σκουρότητα, και έχετε μαζί σας τα σχετικά έγγραφα, είστε σίγουροι ότι δεν θα σας τρέχουν, αν θέλουν; Έχω ακούσει ιστορίες που δεν θα πιστεύετε στα αυτιά σας, όχι για μεμβράνες συγκεκριμένα, αλλά να πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Και τα λέω αυτά όχι τίποτ' άλλο, αλλά μετά την καραντίνα όπως θα έχετε διαπιστώσει έχουν ξαμολυθεί οι μπλε, δεν υπάρχει αυτό που γίνεται. Κατόπιν όλων αυτών, σίγουρος μπορείς να είσαι μόνο με διάφανη μεμβράνη, τουλάχιστον να κόβεις την υπεριώδη ακτινοβολία που άλλωστε είναι και ο μόνος ουσιαστικός κίνδυνος. Θερμοπληξία δεν θα πάθει κανείς επειδή δεν έχει σκούρες μεμβράνες.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και εδώ αλλά έπεσε καπέλο...

Πέραν της πλάκας όλων των παραπάνω ακούστηκαν και κάποιες αλήθειες αλλά οκ, το θέμα έληξε.

Ως πρώην υπάλληλος σε ΚΤΕΟ ξαναλέω το εξής. Δεν υπάρχει νόμιμη μεμβράνη για τα εμπρός και εάν έρθει πονηρός με κατεβασμένα τα παράθυρα έχω το δικαίωμα να τα κλείσω για να βγάλω φωτογραφίες. 

Ωραία τα μπλα μπλα αλλά άλλο άκουσα είδα φαντάστηκα και άλλο ξέρω και απαντώ. 

Στο μικρό μου c1 είχε το 3 παντού και ήταν τέλειο να το βλέπεις και πανέμορφο αλλά το βράδυ δεν...

Εννοείται τις εμπρός της ξηλωσα με κόστος 30€ και ησύχασα.

Το t rocακι μου έχει τζάμια πίσω σκούρα και μένω εκεί...

Εάν θέλω σκίαση υπάρχουν και άλλοι τρόποι να την βρω. 

Φιλικά προς όλους, καλό μεσημέρι..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Yiannis_2 said:

Το έχω ξαναγράψει και εδώ αλλά έπεσε καπέλο...

Πέραν της πλάκας όλων των παραπάνω ακούστηκαν και κάποιες αλήθειες αλλά οκ, το θέμα έληξε.

Ως πρώην υπάλληλος σε ΚΤΕΟ ξαναλέω το εξής. Δεν υπάρχει νόμιμη μεμβράνη για τα εμπρός και εάν έρθει πονηρός με κατεβασμένα τα παράθυρα έχω το δικαίωμα να τα κλείσω για να βγάλω φωτογραφίες. 

Ωραία τα μπλα μπλα αλλά άλλο άκουσα είδα φαντάστηκα και άλλο ξέρω και απαντώ. 

Καλησπέρα φιλε Γιάννης

 

Για της μεμβράνες μπροστά που αναφέρεσαι στο οτι δεν υπάρχει νόμιμη.

Το χαρτί που δίνουν τότε τα καταστήματα για τα μπροστά παράθυρα , ειναι Δηλαδή παράνομα? 

Γιατι η νομοθεσία αναφέρει για ποσοστό διαπερατότητας (αν δεν κάνω λάθος)

 

Αν ειναι έτσι δεν θα έπρεπε να είχε ξεκαθαριστεί το θεμα τότε Και να έβγαινε ένας νόμος που να της απαγορεύει μια και Καλή? (Για τα μπροστά παράθυρα μιλάω πάντα)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι , εδω υπάρχουν εταιρίες που διαφημίζουν οτι δίνουν πιστοποίηση- χαρτί. 

Για τα μπροστά παράθυρα οτι ειναι νόμιμα, γιατι οπως λένε βάζουν νόμιμες μεμβράνες.

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Στην Ολλανδία υπάρχει νομοθεσία. Τα παράθυρα του οδηγού - συνοδηγού πρέπει να έχουν 85% διαπερατότητα (αν είσαι στο 80% σε αφήνουν), και στα μπλόκα και αντίστοιχα κτεο έχουν οργανάκι που μετράνε το τζάμι. Αν δεν υπάρχει σκούρα μεμβράνη σε κόβουν στο κτέο και σε στέλνουν καπάκια για ξήλωμα.

Πιστεύω πως και στην Ελλάδα αντίστοιχα κάτι τέτοιο πρέπει να ισχύει αλλά πιστεύω πως κανείς δεν ασχολείται ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, OMINUS said:

Αν ειναι ετσι , εδω υπάρχουν εταιρίες που διαφημίζουν οτι δίνουν πιστοποίηση- χαρτί. 

Για τα μπροστά παράθυρα οτι ειναι νόμιμα, γιατι οπως λένε βάζουν νόμιμες μεμβράνες.

 

 

για να το λεει ο μαν που δουλευε και κτεο κατι θα ξερει..τωρα οσο αφορα το χαρτι, καταλαβαινω οτι κλασικα οταν οι εταιριες (lumar, 3m κλπ) βρηκαν τα σκουρα στις πωλησεις τους στις μεμβρανες, εβγαλαν και ενα χαρτι πιστοποιησης και καλα...εσυ πας ψωνιζεις και εισαι και κομπλε ξεροντας οτι εισαι και νομιμος αλλα δεν....και σε αυτους βαζω και τον εαυτο μου μεσα..το θεμα ομως ειναι αλλου..εχει παει κανεις με το προστιμο στο χερι στην εταιρια που εβγαλε την πιστοποιηση να ρωτησει τι και πως...χλωμο το κοβω

Edited by TMESSOLO
Link to comment
Share on other sites

δεν αμφισβητώ το παιδί σε αυτά που λέει.

 

και επειδή ήταν ΚΤΕΟ κάτι παραπάνω ξέρει.

 

αλλά εδώ αν είναι έτσι τα πράγματα.

 

έχουμε να κάνουμε ότι ενώ υπάρχει νομοθεσία. 

στην ουσία και η ίδια είναι παράνομη?

Link to comment
Share on other sites

δεν αμφισβητώ το παιδί σε αυτά που λέει.
 
και επειδή ήταν ΚΤΕΟ κάτι παραπάνω ξέρει.
 
αλλά εδώ αν είναι έτσι τα πράγματα.
 
έχουμε να κάνουμε ότι ενώ υπάρχει νομοθεσία. 
στην ουσία και η ίδια είναι παράνομη?

Πρώτη φορα το βλεπεις αυτό να συμβαινει στο μπ$^~>**{}λο που λεγεται ελλαδα;;εδω ανανεώνουν διπλώματα σε 75χρονους ,την νομοθεσία με τις μεμβράνες δεν θα παρακάμψουν;;


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το χαρτί είναι ακριβώς σαν του φίλου παραπάνω ( το κωλοpaper αναφέρω). Το πήρα και εγώ όταν έβαλα στο  Polo μου και γέλαγα.

Η νομοθεσία αναφέρει πως εκατέρωθεν του οδηγού πρέπει να έχει 70% ορατότητα.

Αυτό σημαίνει πως ούτε το 1 νούμερο της lummar δεν πιάνει αυτό το ποσοστό.

Κοιτάξτε τα έντυπα που έχετε στα χέρια από οποιαδήποτε εταιρεία και δείτε τι συντελεστή φωτεινότητας σας προσφέρει. Θα πάθετε πλάκα!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , teo18480 said:


Πρώτη φορα το βλεπεις αυτό να συμβαινει στο μπ$^~>**{}λο που λεγεται ελλαδα;;εδω ανανεώνουν διπλώματα σε 75χρονους ,την νομοθεσία με τις μεμβράνες δεν θα παρακάμψουν;;


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

 

1 ώρα πριν , Yiannis_2 said:

Ρε παίδες το χαρτί είναι ακριβώς σαν του φίλου παραπάνω ( το κωλοpaper αναφέρω). Το πήρα και εγώ όταν έβαλα στο  Polo μου και γέλαγα.

Η νομοθεσία αναφέρει πως εκατέρωθεν του οδηγού πρέπει να έχει 70% ορατότητα.

Αυτό σημαίνει πως ούτε το 1 νούμερο της lummar δεν πιάνει αυτό το ποσοστό.

Κοιτάξτε τα έντυπα που έχετε στα χέρια από οποιαδήποτε εταιρεία και δείτε τι συντελεστή φωτεινότητας σας προσφέρει. Θα πάθετε πλάκα!

 

1 hour ago , TMESSOLO said:

για να το λεει ο μαν που δουλευε και κτεο κατι θα ξερει..τωρα οσο αφορα το χαρτι, καταλαβαινω οτι κλασικα οταν οι εταιριες (lumar, 3m κλπ) βρηκαν τα σκουρα στις πωλησεις τους στις μεμβρανες, εβγαλαν και ενα χαρτι πιστοποιησης και καλα...εσυ πας ψωνιζεις και εισαι και κομπλε ξεροντας οτι εισαι και νομιμος αλλα δεν....και σε αυτους βαζω και τον εαυτο μου μεσα..το θεμα ομως ειναι αλλου..εχει παει κανεις με το προστιμο στο χερι στην εταιρια που εβγαλε την πιστοποιηση να ρωτησει τι και πως...χλωμο το κοβω

 

άρα εν τέλει.

 

έχουμε νόμο ,αλλά αυτός ο νόμος στην ουσία είναι στον αέρα.

 

γιατί παίζει ο ίδιο νόμος παίζει με της λέξεις.

 

άρα νόμος δεν υπάρχει.

 

εμείς θέλουμε να έχουμε νόμο , αλλά η άλλη δεν θέλουνε και όταν εμείς είπαμε για νόμο μετά εκείνη είπαν ότι δεν θέλουνε εμείς τώρα:hyper::fool::fpc:

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, OMINUS said:

 

 

 

άρα εν τέλει.

 

έχουμε νόμο ,αλλά αυτός ο νόμος στην ουσία είναι στον αέρα.

 

γιατί παίζει ο ίδιο νόμος παίζει με της λέξεις.

 

άρα νόμος δεν υπάρχει.

 

εμείς θέλουμε να έχουμε νόμο , αλλά η άλλη δεν θέλουνε και όταν εμείς είπαμε για νόμο μετά εκείνη είπαν ότι δεν θέλουνε εμείς τώρα:hyper::fool::fpc:

 

 

οχι ρε!!!!!επικο το βιντεακι

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

όλα αυτά. ωραία και καλά. Εγώ βλέπω ολοένα και περισσότερα αυτοκίνητα και μηχανές και φουλ φιμε τζαμάκι στις πινακίδες. Οι οποίοι κυκλοφορούν σαν να μην συμβαίνει τίποτα. 
Έχω δεί πολλές φορές δε να περνάνε από μπλόκα τελείως απαρατήρητοι!

Αυτά στις πινακίδες γιατί τα βάζουνε? Για να μην φαίνονται στα φωτογραφικά ρανταρ?

 

Υ.Γ. Συγνώμη για το οφ τόπικ

Edited by Derv_7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Το κτεο είναι το εύκολο κομμάτι. Οι περισσότεροι που ασχολούνται με τη βελτίωση και λίγο ως πολύ παρανομούν, είτε λόγω decat, είτε λόγω θορύβου πάνω από τα επιτρεπτά όρια, είτε λόγω μεμβρανών, παράνομα led με περίεργες αποχρώσεις και άλλα πολλά, είτε έχουν οι ίδιοι γνωριμία μέσα σε κάποιο κτέο, είτε τους στέλνει συστημένους σε συγκεκριμένο κτέο το συνεργείο που τους βελτιώνει το αμάξι. Μέσω συνεργείου 15 χρόνια αυτή τη δουλειά κάνουμε. Το δύσκολο κομμάτι είναι η τροχαία, γιατί δε μπορείς να έχεις γνωστούς σε όλο το Σώμα να σου σβήνουν τις κλήσεις, εκτός και έχεις γνωριμίες με διοικητικά στελέχη. Γι' αυτό και παραπάνω αναφέρθηκα μόνο στο κομμάτι των μπλόκων. Ναι πράγματι οι περισσότεροι τη σκαπουλάρουν με τις μεμβράνες, αλλά είναι καθαρά πού θα πέσεις. Το όλο θέμα είναι ότι πλέον μπορούν να σου πάρουν πινακίδες/δίπλωμα. Οπότε εκεί αν πετύχεις κανένα μ@λάκα μπορεί να σε τρέχει να τις ξηλώσεις για να στα δώσει πίσω, κι ας μην έχει το δικαίωμα. Θα βρει τρόπο να σε τρέχει, αν του δώσεις την αφορμή. Κάντε ένα κόπο και ψάξτε ποστς από διάφορα φόρουμς και δείτε πόσοι αντιμετώπισαν τέτοια θέματα. Επίσης μιλώντας για αφορμή, οι μεμβράνες είναι ο πλέον ευκολότερος τρόπος για τον μπάτσο να σε γράψει, όταν δεν μπορεί να σου βρει κάτι άλλο. Σαν χθες θυμάμαι το πέσιμο στο Yabanaki κι ας έχουν περάσει 8 χρόνια. Ας πούμε ότι οι μεμβράνες είχαν την τιμητική τους. Προσωπικά πιστεύω ότι η ξενέρα που θα φάω αν πέσω σε κανένα καθίκι και τραβιέμαι, θα είναι τέτοια που θα βλαστημάω την ώρα και τη στιγμή που τις έβαλα. Είναι αυτό που λέμε μία θα σου τύχει... Οπότε καλύτερα χωρίς, εκτός και ο νόμος γίνει μόνο χρηματικό πρόστιμο οπότε όλα καλά. Αυτά από μένα για τις μεμβράνες. Εύχομαι όσοι έχετε ή θα βάλετε να είστε από τους τυχερούς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επιστρεφω ξανα για να σας πω εντυπωσεις τεραστια διαφορα στον ηλιο και με το air condition τεραστια διαφορα στην αποδοση.τελικα πηγα και εβαλα και μπροστα !!αξιζουν τα λεφτα τους μπορω να πω.

οι nanoceramic δεν πανε με την σκουροτητα οποτε αμα φοβαται καποιος για κτεο αστυνομια κτλπ βαζει τις νομιμες και εχει την ιδια αποδοση 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επιστρεφω ξανα για να σας πω εντυπωσεις τεραστια διαφορα στον ηλιο και με το air condition τεραστια διαφορα στην αποδοση.τελικα πηγα και εβαλα και μπροστα !!αξιζουν τα λεφτα τους μπορω να πω.
οι nanoceramic δεν πανε με την σκουροτητα οποτε αμα φοβαται καποιος για κτεο αστυνομια κτλπ βαζει τις νομιμες και εχει την ιδια αποδοση 
 
Πόσο σκούρες έβαλες μπροστά; Έχω εργοστασιακά πίσω και λέω να κάνω ένα τσάκ στα παράθυρα οδηγού-συνοδηγού (στα νόμιμα πλαίσια μιας και μένω εξωτερικό).

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για να εισαι νομιμος πας σε 75 αλλα για να δεις διαφορα στην αποδοση πας αναγκαστικα σε nanoceramic που οπως ειπα και πριν δεν εχει να κανει με τη σκουροτητα εχει την ιδια αποδοση και αξιζει.απλα ειναι λιγο ακριβες σε σχεση με τις υπολοιπες μονο για το μπροστα εμενα μου πηγε 95 ευρω.75 εβαλα μπροστα και στα υπολοιπα 35

 

Edited by George55
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για να εισαι νομιμος πας σε 75 αλλα για να δεις διαφορα στην αποδοση πας αναγκαστικα σε nanoceramic που οπως ειπα και πριν δεν εχει να κανει με τη σκουροτητα εχει την ιδια αποδοση και αξιζει.απλα ειναι λιγο ακριβες σε σχεση με τις υπολοιπες μονο για το μπροστα εμενα μου πηγε 95 ευρω.75 εβαλα μπροστα και στα υπολοιπα 35
 
Σε ευχαριστώ πολύ!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , doggy said:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

να εισαι καλα φιλε μου

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.