Jump to content
gianniskar

Polo aw led aftermarket

Recommended Posts

3 hours ago , balander said:

 

Δεν καταλαβα. Ρυθμισμενα ειναι με μηχανημα. Μια χαρα ειναι. Μην σε ξεγελαει η φωτογραφια... ουτε η γωνια ληψης. Και τα γνησια το ιδιο ηταν.

Μακάρι να είναι όπως τα λες..

Προφανώς και δεν αναφέρω την ρύθμιση ύψους της δέσμης αλλά την ένταση της δέσμης για την οποία λόγω της παλιάς δουλειάς μου ξέρω ότι τα περισσότερα αν όχι όλα aftermarket προϊόντα χτυπούν με φοβερή ένταση.

Εξού και η απορία για τούς απέναντι

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι όπως τα λες..
Προφανώς και δεν αναφέρω την ρύθμιση ύψους της δέσμης αλλά την ένταση της δέσμης για την οποία λόγω της παλιάς δουλειάς μου ξέρω ότι τα περισσότερα αν όχι όλα aftermarket προϊόντα χτυπούν με φοβερή ένταση.
Εξού και η απορία για τούς απέναντι
Ρε παιδιά μια ερώτηση να κάνω. Πέρασα φώτα led εργοστασιακά (εκτός αντιπροσωπείας λόγω κόστους ) σε Audi A1 το καινούργιο (μοντέλο 2020). Επειδή βλέπω τη φωτογραφία του φίλου τώρα μπαίνω σε σκέψεις. Τα δικά μου τα φώτα είναι σίγουρα λευκά σε σχέση με το παλιό κίτρινο αλλά σε καμία περίπτωση δεν βλέπω αυτό που δείχνει στην φωτογραφία ο φίλος με τη μικρή σκάλα...
Είναι απλά λίγο πιο φωτεινά.. Και σε καμία περίπτωση τόσο μακρινά... Υπάρχει περίπτωση να μην έγινε σωστή ρυθμιση από αυτόν που μου έκανε την κωδικοποίηση;
Αυτός βέβαια λέει ότι όλα πήγαν καλά αλλά ... Πως μπορώ να το ελέγξω να είμαι σίγουρος;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και θέμα φωτογραφίας , που έβαλε ο φίλος ποίο πάνω και για αυτό να φαίνεται έτσι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , zbutlr said:

Ρε παιδιά μια ερώτηση να κάνω. Πέρασα φώτα led εργοστασιακά (εκτός αντιπροσωπείας λόγω κόστους ) σε Audi A1 το καινούργιο (μοντέλο 2020). Επειδή βλέπω τη φωτογραφία του φίλου τώρα μπαίνω σε σκέψεις. Τα δικά μου τα φώτα είναι σίγουρα λευκά σε σχέση με το παλιό κίτρινο αλλά σε καμία περίπτωση δεν βλέπω αυτό που δείχνει στην φωτογραφία ο φίλος με τη μικρή σκάλα...
Είναι απλά λίγο πιο φωτεινά.. Και σε καμία περίπτωση τόσο μακρινά... Υπάρχει περίπτωση να μην έγινε σωστή ρυθμιση από αυτόν που μου έκανε την κωδικοποίηση;
Αυτός βέβαια λέει ότι όλα πήγαν καλά αλλά ... Πως μπορώ να το ελέγξω να είμαι σίγουρος;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

Ο ποίο σωστός τρόπος για την ρύθμιση στα φώτα είναι με μηχάνημα (φωτόμετρο) 

 

Ενδεικτικά σου βάζω ένα τυχαίο.

https://methenitis-team.gr/επαναφορα-και-ρυθμιση-φωτων-μετα-απο-σ/ 

 

Καλώ θα είναι να βρείτε μάστορα με σιγουριά.

 

 

ΥΓ 

 

Βέβαια να πούμε και του στραβου το δίκιο.

 

Τα φώτα στα φανάρια κανονικά θέλουν ρύθμιση ακόμα και όταν κάνουμε χαμήλωμα στο αμάξι.

 

Αλλά δυστυχώς κανενός το αυτή δεν ιδρώνει....

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λεντ που έχει ο φίλος και εγώ είναι πολύ καλύτερα σε φωτισμό από του αμαροκ που έχω άμεση σύγκριση και είναι από το εργοστάσιο! Στέλνω πρόχειρη φωτό.
e5fc172ca3632f55f423bf0624eda09e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago , gianniskar said:

Αυτά τα λεντ που έχει ο φίλος και εγώ είναι πολύ καλύτερα σε φωτισμό από του αμαροκ που έχω άμεση σύγκριση και είναι από το εργοστάσιο! Στέλνω πρόχειρη φωτό.
e5fc172ca3632f55f423bf0624eda09e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για αυτό ακριβώς τον λόγο αναφέρθηκα. Μπορεί η δέσμη να είναι σωστή στο φωτόμετρο αλλά η ένταση να είναι διπλάσια...

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το δοκίμασα να οδηγώ άλλο αυτοκίνητο και δεν με ενοχλούσε έτσι θεώρησα ότι είναι άρτιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει τα φανάρια κομπλέ με εγκεφάλους φύσες κτλ αισθητήρες στο ψαλίδι μπρος και πίσω εγκέφαλο μέσα στη καμπίνα και προγραμματισμό.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα και εγώ να αλλάξω τα φανάρια μπορείτε να μου στείλετε που τα αλλάξατε Συνεργείο για να πάρω και εγώ κάποιες τιμές και προσφορές

εχω polo 2021 

Edited by Gpap1989
Link to comment
Share on other sites

Ποσό καιρό τα έχεις ; Είναι αξιόπιστα ; Έχεις κάποιο παράπονο ; 

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ένα χρόνο είναι απίστευτα! Καλα για τα λεφτα τους δεν το συζητώ! Παράπονο είναι ότι η μεγάλη σκάλα χτυπάει λγ ψηλά αλλά ακόμα δεν τα έχω ρυθμίσει όποτε δε μπορώ να σου πω σγρ…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.