Jump to content
levendisv

Εκτροπεας Νερού ? Polo 6n2 16V 101 , 2000

Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδιά,

Είμαι νέος κάτοχός μεταχειρισμενου Polo 6n2 16V 101 , 2000. 

Ξεκίνησα σιγα σιγα  να μαζεύω τις εργασίες που πρέπει να κάνω στο όχημα και τα έχω βρει μπαστουνιά σε μερικά σημεία.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω είναι σχετικά με ένα ανταλλακτικό πλαστικό που βρίσκετε πάνω απο το καπάκι τροπετου εκεί που τελειώνει το μπροστινό τζάμι του αυτ/του και που προστατευει τη μηχανη και τον εγκεφαλο από νερά.

Δείτε σας παρακαλώ τη φώτο και συμβουλέψτε με που μπορώ να το αλλάξω καθως ολες οι προσπαθιες για εντοπισμό και αγορά έπεσαν στο κενό.

Επίσης δεν εχω το Manual Κατασκευαστή για να δω τις ασφάλειες του οχηματος , ο προηγούμενος ιδιοκτητης  ειχε συναγερμό επανω με αυτόματο κλειδωμα ο οποίος δεν λειτουργεί καθως και κάποια εσωτερικά φώτα/ενδείξεις  στα μπουτον των ηλεκτρικών παράθυρων δεν λειτουργούν επίσης.

Δηλαδή ψάχνω και για ηλεκτρολογο που να μπορεσει να δει ολα τα ηλεκτρολογικα από την αρχή.

Ευχαριστω για το χρονο σας  :)

 

IMG_20200620_192055.jpg

Edited by levendisv
Link to comment
Share on other sites

Υδρορροη η νεροχυτης

Οι μαντραδες το λενε καλυμμα τροπετου

 

Γνησια ανταλλακτικα με την αδεια μπορεις να βρεις τα παντα σε αντιπροσωπεια η σοβαρο καταστημα ανταλλακτικων.

 

Αν και υπαρχουν αγγελιες με μεταχειρισμενα παρε ενα καινουργιο ξεραίνονται με τον καιρο δεν αξιζει

 

 

https://www.ebay.com/itm/303516463387

Για δες αυτο σε σχεση με το δικο σου

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση,

 

αυτο που ψαχνω ειναι μια μεβρανη /τσιμουχα που καθετε πανω απο τον εκροπεα νερου και ειναι το λαστιχο εκτροπεα νερου.Ο κωδικος του ειναι 6N1854341E

Αν το βρεις και αυτο εισαι τρομερος

Link to comment
Share on other sites

ah το ίδιο θα έβαζα με τον @Aramis μόλις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.