Jump to content
dimikon70

ΑΛΛΑΓΉ ΑΕΡΑΓΩΓΏΝ

Recommended Posts

Καλησπέρα έχει αλλάξει κανείς του αεραγωγούς. Από απλούς με αυτούς που έχουν την φωτιζόμενη ροδέλα? Αν ναι ρεύμα πως πήρατε? Ο δικός μου ο διακόπτης έχει και auto. Γίνεται να ανάβει και από την θέση auto και χειροκίνητα? Ευχαριστώ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , dimikon70 said:

Passat cc 2009 μοντέλο

Καλα Cc και δεν εχει φωτιζομενους αεραγωγούς??

 

Αν θυμάμαι καλά (καπου εδω πρέπει να το ειχα διαβάσει),  θα χρειαστείς αεραγωγούς απο το passat B7 (εκείνα εχουν φωτισμό)

 

Ριξε και μια ματιά εδω για να παρεις μια ιδέα 

 

https://www.ebay.com/itm/LHD-VW-Passat-B6-CC-Chrome-Black-Chrome-Air-VenT-Air-Outlet-Vent-Housing-Plug/184292863846?epid=1378869674&hash=item2ae8b5ef66:g:zDYAAOSwARZXkurL&redirect=mobile

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει  ρίξε  μια ματια εδω στο Ρωσικό passatclub,

 

Πρόσεξε ομως ! Αυτος έκανε τους ίδιους αεραγωγούς να έχουν φως ,

Μπορείς να αγοράσεις ομως ΑΠΟ Passat B7 που εχει εχουν φως(για αυτο και σε ρώτησα τι μοντέλο έχεις.

 

https://passatworld.ru/showthread.php/225044-Ustanovka-podsvetki-vozduhovodov-na-VW-Passat-B7-Fotootchet?p=5273784#post5273784

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν αλουμίνιο γύρω γυρω απο τους αεραγωγους εγω του εβαλα. Αυτα τα εχω δει στην συνδεσμολογια δεν ξερω αν γινεται. Και αν μου βγαλει σφαλμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , dimikon70 said:

Ούτε καν αλουμίνιο γύρω γυρω απο τους αεραγωγους εγω του εβαλα. Αυτα τα εχω δει στην συνδεσμολογια δεν ξερω αν γινεται. Και αν μου βγαλει σφαλμα

Για ριξε μια και εδω.

 

https://passatworld.ru/showthread.php/225737-Ustanovka-vozduhovodov-s-podsvetkoj-ot-Passat-B7-na-Passat-B6?p=5296094#post5296094

 

Λογικά τροφοδοσία για τους αεραγωγούς,  θα μπορείς να πάρεις απο τον διακόπτη :huh:

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Με το auto και το χειροκίνητο με μπερδεύει λίγο είναι το ίδιο καλώδιο ή θα πρέπει να τραβήξω και δεύτερο καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , dimikon70 said:

Με το auto και το χειροκίνητο με μπερδεύει λίγο είναι το ίδιο καλώδιο ή θα πρέπει να τραβήξω και δεύτερο καλώδιο

Εκεί πρέπει να βρούμε ενα σχέδιο του διακόπτη για το πως ειναι η επαφές του 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ρώσος πήρε ρεύμα από το ντιμερ των φώτων που ανάβει και με το auto και χειροκίνητα και όλα κομπλέ. Μάλλον είναι καλύτερα από εκεί αντί να μπλέξω με τον διακόπτη.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , dimikon70 said:

Ο Ρώσος πήρε ρεύμα από το ντιμερ των φώτων που ανάβει και με το auto και χειροκίνητα και όλα κομπλέ. Μάλλον είναι καλύτερα από εκεί αντί να μπλέξω με τον διακόπτη.

ίσως:unsure:

 

θέλει λίγο ψάξιμο , και κανέναν ηλεκτρολόγο που να το ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.