Jump to content
Χρήστος Ζ.

Επέκταση εγγύησης

Recommended Posts

Καλησπέρα,

2 χρόνια συμπληρώνω απο την αγορά του T roc 1.5 exp. manual στις 18 Ιουλίου κι έχοντας 17.200km επικοινωνησα σημερα για να κλεισω ραντεβου για το 2ο σερβις...το πρώτο είχε γίνει πέρυσι τετοιον καιρό περίπου. Ζήτησα ενημέρωση προκειμενου να κάνω επέκταση εγγύησης για άλλα δυο χρόνια. Όταν παραλάμβανα το αυτοκινητο μου ειχε ειπωθεί ότι μπορώ να κανω ανα πάσα στιγμη εντός διετίας (18/7/2018 ως 17/7/2020) επέκταση εγγύησης με κοστος 395 ευρώ. Δεν το ζήτησα αυτο εγγράφως, απλά έμεινε για να γινει καποια στιγμή. Σήμερα λοιπόν με ενημέρωσαν οτι η προθεσμία για την επέκταση εγγύησης έληγε στις 16/6/2020 και εν πάσει περιπτώσει θα εζητείτο απο τακεντρικά ενημέρωση και θα ενημέρωναν κι εμενα εν συνεχεία. Με ενημέρωσαν λοιπόν, οτι κατ εξαίρεση θα το κανουν...και το κόστος ειναι 563 ευρω....όταν αντεδρασα και ανεφερα ξανα το τί μου είχε ειπωθεί προ διετίας η κοπέλα που με ενημερωνε δεν μπορουσε να μου πει τπτ επ αυτυ παρα μόνο ότι αυτο το φιντμπακ έλαβε απο τα κεντρικα. Έχει τύχει σε κανεναν να ζητησει με το πέρας του 2ου ετους επέκταση εγγύησης;..πόσο πλήρωσε;...μπορω να κανω κατι επ αυτου , αφου θεωρω το ποσο ως υπερβολικό....ακόμα κι αν δεν μου ειχε ειπωθει οτι κοστιζει 395 ευρώ.....

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , Χρήστος Ζ. said:

Όταν παραλάμβανα το αυτοκινητο μου ειχε ειπωθεί ότι μπορώ να κανω ανα πάσα στιγμη εντός διετίας

Αλαλούμ...Εμένα, όταν το παρέλαβα τον 12/2019, μου είχαν πει "τώρα με την παραλαβή προχωράς σε επέκταση, διότι μετά δεν γίνεται"...και το έκανα !  Η δε τιμή, ίδια μέχρι και τώρα : 395 €....Είναι οι κλασικές 'μαγκιές' για να σε βάλουν στο λούκι στα σίγουρα και από την αρχή...Όπως και το ότι εσύ τους το  ζητάς 2 χρόνια μετά και δήθεν στο προσφέρουν κατ' εξαίρεση (παπαριές!), αλλά πάρε και το πεναλτάκι σου (+168 €) για τη δήθεν εξυπηρέτηση που σου κάνουμε (ξαναπαπαριές!)...Κοινώς : κοροϊδία + εκμετάλλευση εν ψυχρώ.

Προσωπικά, και ειδικά εάν το αμάξι τσουλάει νορμάλ μέχρι στιγμής, εγώ δεν θα επιχειρούσα πρόσθετη εγγύηση με τέτοιο κόστος και με κάτι ψιλογράμματα (ψιλοπεριοριστικούς όρους) που περιέχει η συγκεκριμένη επέκταση (ζήτησε να διαβάσεις πρώτα τους όρους της). Είναι όμως καθαρά δική σου απόφαση, κυρίως αν αυτό σε κάνει να νοιώσεις ψυχολογικά πιο ήσυχος.

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.....επαυξάνω μέχρι κεραίας....ευτυχώς δεν εχω κανενα απολύτως πρόβλημα....δεν εχω DSG που είναι επιρρεπές και ακριβό....μενει η τουρμπίνα που δεν την ξεζουμίζω.....ειναι θέμα ψυχολογικό περισσότερο παρά ουσιαστικό....θα το σκεφτω.....θα τους την πω κιολας λίγο....θα δουμε.....

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν , Χρήστος Ζ. said:

δεν εχω DSG που είναι επιρρεπές και ακριβό....μενει η τουρμπίνα που δεν την ξεζουμίζω

1) Το δικό μου είναι με DSG7 και αυτό ήταν ο κύριος λόγος - κίνητρο που πλήρωσα εξ αρχής για την επέκταση...Ωστόσο, εκ των υστέρων διαπίστωσα απο συζητήσεις ότι ούτε μαστόρι για να το φτιάξει δεν έχουν, εαν συμβεί κάτι !

2) με ληγμένη τη 2ετια και εαν τελικά δεν προβείς σε επέκταση, όχι μόνο θα "τους την πείς"...άλλαξε τους τον αδόξαστο στο μπινελίκι !

Edited by pafsi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες την έκανα τον Μάιο κατά την παραλαβή και πλήρωσα 340€. Όπως μου είπαν άλλο το κόστος και οι καλύψεις πριν την παραλαβή και άλλο όταν πατήσεις στο δρόμο. 

Προσωπικά δεν το μετάνιωσα ακόμη και εάν πρέπει για 4 χρόνια να πηγαίνω πάντα εκτός της πόλης που κατοικώ μιας και εδώ δεν υπάρχει αντιπροσωπεία.

ΥΓ. Αφού η εταιρεία αναφέρει 2 χρόνια ή 30000χλμ πως πας σε δεύτερο έτσι εύκολα. Στο λέω γιατί εγώ άλλαξα λάδια και αναλώσιμα τη περασμένη εβδομάδα στα 2800χλμ και μου τα έκαναν καμπάνες στην εταιρεία.

Edited by Yiannis_2
Link to comment
Share on other sites

εγώ την έκανα 3 μήνες μετά την παραλαβή και πλήρωσα 433 euro. Η ασφάλεια είναι της Allianz.

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Yiannis_2 said:

Εγώ παίδες την έκανα τον Μάιο κατά την παραλαβή και πλήρωσα 340€. Όπως μου είπαν άλλο το κόστος και οι καλύψεις πριν την παραλαβή και άλλο όταν πατήσεις στο δρόμο. 

Προσωπικά δεν το μετάνιωσα ακόμη και εάν πρέπει για 4 χρόνια να πηγαίνω πάντα εκτός της πόλης που κατοικώ μιας και εδώ δεν υπάρχει αντιπροσωπεία.

ΥΓ. Αφού η εταιρεία αναφέρει 2 χρόνια ή 30000χλμ πως πας σε δεύτερο έτσι εύκολα. Στο λέω γιατί εγώ άλλαξα λάδια και αναλώσιμα τη περασμένη εβδομάδα στα 2800χλμ και μου τα έκαναν καμπάνες στην εταιρεία.

πάνω κάτω τι καλύψεις έχεις? έχεις στα χέρια το συμβόλαιο με τις καλύψεις? Η επέκταση είναι απο κάποια ασφαλιστική εταιρεία ή την VW?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από το εξωτερικό, έχει 2 εργοστασιακή + 3 επέκταση (πάλι εργοστασιακή) = 5 έτη.

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 240HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε εναφερθει λεπτομερως με τον πωλητή και με ειχε διαβεβαιώσει οτι δεν αλλάζει τίποτα όσον αφορά στην επέκταση της εγγύησης, εφ όσον αυτη γίνει πριν την εκπνοή της διετίας...ό,τι βλάβη κι αν έχει βγάλει το αυτοκίνητο ενδεχομένως κατά τη διετία....το δυστύχημα είναι ότι ο συγκεκριμένος πωλητής δεν είναι πλέον στο υπαλληλικό δυναμικό της εταιρείας. Και το κόστος ήταν 395 ευρω αν την έκανα άμα τη παραδόση....395 ευρω αν την έκανα την μέρα που η διετία θα εξέπνεε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χρήστος Ζ. said:

Ειχαμε εναφερθει λεπτομερως με τον πωλητή και με ειχε διαβεβαιώσει οτι δεν αλλάζει τίποτα όσον αφορά στην επέκταση της εγγύησης, εφ όσον αυτη γίνει πριν την εκπνοή της διετίας...ό,τι βλάβη κι αν έχει βγάλει το αυτοκίνητο ενδεχομένως κατά τη διετία....το δυστύχημα είναι ότι ο συγκεκριμένος πωλητής δεν είναι πλέον στο υπαλληλικό δυναμικό της εταιρείας. Και το κόστος ήταν 395 ευρω αν την έκανα άμα τη παραδόση....395 ευρω αν την έκανα την μέρα που η διετία θα εξέπνεε.

απλά να ξέρεις οτι υπάρχουν όροι και όριο χιλιομέτρων. Σε κάθε περίπτωση πριν προβείς σε ασφάλεια επέκτασης ζήτα πρώτα να σου δώσουν γραπτούς τους όρους.Στην περίπτωση που ήδη έχω κάνει απόσβεση μιας και μου αλλάξανε τουρμπίνα μέσα στην επέκταση...

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 10:29 ΜΜ, Derv_7 said:

πάνω κάτω τι καλύψεις έχεις? έχεις στα χέρια το συμβόλαιο με τις καλύψεις? Η επέκταση είναι απο κάποια ασφαλιστική εταιρεία ή την VW?

 

IMG_20200704_185048.jpg

IMG_20200704_185053.jpg

IMG_20200704_185117.jpg

IMG_20200704_185122.jpg

IMG_20200704_185128.jpg

IMG_20200704_185136.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι μέχρι τα 2 χρόνια ή 150000 χλμ εκτός από τις αναρτήσεις που είναι 50000χλμ και φρένα 80000χλμ.

Στην δική μου περίπτωση είναι ασφαλιστήριο συμβόλαιο με την Allianz και όχι με την καρέντα. Παρόλο οτι μου το έκανε η καρεντα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H VW πλασάρει την εγγύηση σαν δικιά της (όπως και ασφάλεια αν θες) αλλά ουσιαστικά είναι μέσω της Allianz. Στο δικό μου μου έκαναν δώρο την επέκταση της εγγύησης (αγορασμένο όμως από Ολλανδία). 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου από την ΚΑΡΕΝΤΑ και την επέκταση εγγύησης.

Θα παρακαλέσω τους admin να μην σβήσουν το ποστ γιατί το θέμα μας αφορά όλους.

Όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενα ποστ έχω κάνει επέκταση εγγύησης μέσω της Allianz.

Δυστυχώς την χρειάστηκα. Έχω αλλάξει τούρμπο και όλα τα παρελκόμενα καθώς και διακόπτη του πάρκινγκ του αυτόματου κιβωτίου.

Από την πρώτη στιγμή ζήτησα με καθαρά φιλική διάθεση και χωρίς καχυποψία τα παραστατικά των ανταλλακτικών.

Εφόσον το συνεργείο δεν σου δίνει την δυνατότητα να είσαι μπροστά κατά την επισκευή ήθελα να είμαι ήσυχος οτι έχουν μπει τα ανταλλακτικά που πρέπει στο αυτοκίνητο.

Το service της Καρέντα έβρισκε χίλιες δυο δικαιολογίες. Μετά από πάρα πολύ καιρό (1 χρόνο) και αφού είχα εξαντλήσει όλη μου την διπλωματία, απαίτησα να μου στείλουν τα παραστατικά ή έστω μια απόδειξη οτι μπήκαν ανταλλακτικά καινούργια. 
Το μόνο που μου έστειλαν ήταν μια βεβαίωση οτι έκαναν της τάδε εργασίες και οτι για αυτές έχω 2 χρόνια εγγύηση.

Επειδή έχω εμπειρία και από άλλες αντιπροσωπίες και άλλες μάρκες, πάλι με επέκταση εγγύησης (bmw spanos).

Όποτε άλλαζαν κάποιο ανταλακτικό μου έδιναν απόδειξη.Αν ήταν μέσω εγγύησης μου έδιναν απόδειξη με τον αριθμό του ανταλλακτικού και μηδενική αξία. Όλα ξεκάθαρα. 

Σε περίπτωση που η απόδειξη δεν ήταν στο όνομα μου, μου έδιναν φωτοτυπία την απόδειξη ή τιμολόγιο πιστωτικό με σβησμένο το όνομα του παραλήπτη ασφαλιστικής εταιρείας (λόγω προσωπικών δεδομένων).

ΑΛΛΑ γνώριζα τον αριθμό παραστατικού και ήμουν 100% σίγουρος οτι το ανταλλακτικό που μπήκε στο αυτοκίνητο μου βγήκε από την αποθήκη του Σπανού και ήταν γνήσιο και καινούργιο.

Στην ουσία η Καρεντα δεν μπορεί να μου αποδείξει τα αυτονόητα. Πολύ χάλια κουλτούρα. Κανένας σεβασμός στα χρήματα του πελάτη.

Πραγματικά έχω πλέον σοβαρές αμφιβολίες για την προέλευση των ανταλλακτικών που μπήκαν κατά την επισκευή του αυτοκινήτου μου. 

Αλλά εκτός αυτού πιο πολύ με έχει πειράξει η αντιμετώπιση μου σαν πελάτης.
Η κουλτούρα της εξαπάτησης της μαμάς VW ζει και βασιλεύει. 


 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

update! νέο fault για το κιβώτιο 10632 no communication with gear selector module.

 

 

sorry για την γκρίνια και που ποστάρω όλο προβλήματα

Edited by Derv_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Και εμένα μου άλλαξε ένα μαύρο κουτί κάτω από το λεβιέ η καρεντα αλλά δεν μου έδωσαν κανένα χαρτί που να περιγράφει την εργασία και το ανταλλακτικό. Ξέρετε τι είναι αυτό το μαύρο κουτί παραλληλόγραμμο με μεταλλική βέργα που επάνω κουμπώνει ο λεβιες του αυτόματου;
Για την ακρίβεια ζήτησα χαρτί και μου έδωσαν το χαρτί της εντολής εισαγωγής που δεν αναφέρει ανταλλακτικό και αιτία.
Σημαντικό είναι όμως ότι εγώ το πήγα γιατί είχα δει ένα μήνυμα ότι παρκάρετε το αμάξι και πηγαίνετε συνεργείο το οποίο έσβησε αφού άναψε δυο φορες αλλά μόνο αυτό και όλα ήταν μια χαρά. Το έβαλαν στο διαγνωστικό και μου ειπαν ότι δεν έχει κάτι εκτός από ένα μικρό θέμα η σκανδάλη αλλά για σιγουριά θα άλλαζαν το λεβιέ εφόσον υπάρχει εγγύηση (από επέκταση η οποία λήγει σε 4 μήνες). Τελικά όταν έγινε η αλλαγή ζήτησα να δω το παλιό λεβιέ και μου έφεραν το μαύρο κουτί..μπερδεμένα πράγματα δηλαδή όχι καθαρά. Άλλο μου είχαν κει ότι θα κάνουν και άλλο έκαναν. Τι να πω καλόπιστα σκέφτηκα από μέσα μου ότι έχω καινούργιο σύστημα οπότε πάρε το και φύγε.
Γνωρίζετε αν αυτό έχει εγγύηση εκ νέου ή λήγει με τη τετραετία.

Τέλος για το φίλο που λέει ότι του είχαν πει πως όποτε θέλει κάνει επέκταση εντός διετίας είμαι σίγουρος ότι ισχύει γιατί το θυμάμαι πως και εμένα μου το είχαν πει και για ίδιο κόστος αλλά την έκανα εξ αρχης να μην το έχω για μετά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Και εμένα μου άλλαξε ένα μαύρο κουτί κάτω από το λεβιέ η καρεντα αλλά δεν μου έδωσαν κανένα χαρτί που να περιγράφει την εργασία και το ανταλλακτικό. Ξέρετε τι είναι αυτό το μαύρο κουτί παραλληλόγραμμο με μεταλλική βέργα που επάνω κουμπώνει ο λεβιες του αυτόματου;
Για την ακρίβεια ζήτησα χαρτί και μου έδωσαν το χαρτί της εντολής εισαγωγής που δεν αναφέρει ανταλλακτικό και αιτία.
Σημαντικό είναι όμως ότι εγώ το πήγα γιατί είχα δει ένα μήνυμα ότι παρκάρετε το αμάξι και πηγαίνετε συνεργείο το οποίο έσβησε αφού άναψε δυο φορες αλλά μόνο αυτό και όλα ήταν μια χαρά. Το έβαλαν στο διαγνωστικό και μου ειπαν ότι δεν έχει κάτι εκτός από ένα μικρό θέμα η σκανδάλη αλλά για σιγουριά θα άλλαζαν το λεβιέ εφόσον υπάρχει εγγύηση (από επέκταση η οποία λήγει σε 4 μήνες). Τελικά όταν έγινε η αλλαγή ζήτησα να δω το παλιό λεβιέ και μου έφεραν το μαύρο κουτί..μπερδεμένα πράγματα δηλαδή όχι καθαρά. Άλλο μου είχαν κει ότι θα κάνουν και άλλο έκαναν. Τι να πω καλόπιστα σκέφτηκα από μέσα μου ότι έχω καινούργιο σύστημα οπότε πάρε το και φύγε.
Γνωρίζετε αν αυτό έχει εγγύηση εκ νέου ή λήγει με τη τετραετία.

Τέλος για το φίλο που λέει ότι του είχαν πει πως όποτε θέλει κάνει επέκταση εντός διετίας είμαι σίγουρος ότι ισχύει γιατί το θυμάμαι πως και εμένα μου το είχαν πει και για ίδιο κόστος αλλά την έκανα εξ αρχης να μην το έχω για μετά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νεα Εγγυηση 2ετιας ανταλλακτικου μονο με το πληρες παραστατικο της αντιπροσωπειας.




Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


Νεα Εγγυηση 2ετιας ανταλλακτικου μονο με το πληρες παραστατικο της αντιπροσωπειας.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ. Θα πάω να το ζητήσω. Ξέρεις τι είναι αυτό που άλλαξαν από την περιγραφή;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Stelios1 said:


Σε ευχαριστώ. Θα πάω να το ζητήσω. Ξέρεις τι είναι αυτό που άλλαξαν από την περιγραφή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

φίλε αν στο δώσουν ενημέρωσε. Εμένα δεν μου δίνουν τίποτα. Μου λένε οτι εφόσον η δαπάνη καλύφθηκε από εγγύηση δεν είναι υποχρεωμένοι να μου δώσουν παραστατικά. Το είπα στον δικηγόρο μου και γέλαγε.

Από Δευτέρα θα κάνω καταγγελία στο ΣΔΟΕ και συγχρόνως άλλα πραγματάκια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2020 at 10:42 ΜΜ, Derv_7 said:

φίλε αν στο δώσουν ενημέρωσε. Εμένα δεν μου δίνουν τίποτα. Μου λένε οτι εφόσον η δαπάνη καλύφθηκε από εγγύηση δεν είναι υποχρεωμένοι να μου δώσουν παραστατικά. Το είπα στον δικηγόρο μου και γέλαγε.

Από Δευτέρα θα κάνω καταγγελία στο ΣΔΟΕ και συγχρόνως άλλα πραγματάκια...

Φίλε προχωρά μν το αφήσεις να ξέρεις η καταγγελίες ψάχνονται. Εγώ πήγα στην καρεντα δν έμεινα ευχαριστημένος με την εξυπηρέτηση ήθελα να βάλω έξτρα στο αμάξι και ο πωλητής επέμενε ότι αυτός είναι κατά του έξτρα λες και θα το αγοραζε αυτό ξενέρωσα και το παραγγελία από αλλού με πολύ καλύτερη προσφορά και εξυπηρέτηση. Από την αντιπροσωπεία που αγόρασα ενημερώθηκα ότι αν κάνω την επέκταση εγγύησης με την αγορά η επέκταση εγγύησης είναι εργοστασιακή αν την κάνω μετα την αγορά την επέκταση είναι μέσω τις allinaz και ο πωλητής μ προτεινε να την κάνω με την αγορά και τελικά μ την κάναν δώρο 

Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2020 at 12:51 PM, Geox7 said:

Φίλε προχωρά μν το αφήσεις να ξέρεις η καταγγελίες ψάχνονται. Εγώ πήγα στην καρεντα δν έμεινα ευχαριστημένος με την εξυπηρέτηση ήθελα να βάλω έξτρα στο αμάξι και ο πωλητής επέμενε ότι αυτός είναι κατά του έξτρα λες και θα το αγοραζε αυτό ξενέρωσα και το παραγγελία από αλλού με πολύ καλύτερη προσφορά και εξυπηρέτηση. Από την αντιπροσωπεία που αγόρασα ενημερώθηκα ότι αν κάνω την επέκταση εγγύησης με την αγορά η επέκταση εγγύησης είναι εργοστασιακή αν την κάνω μετα την αγορά την επέκταση είναι μέσω τις allinaz και ο πωλητής μ προτεινε να την κάνω με την αγορά και τελικά μ την κάναν δώρο 

Από ποια αντιπροσωπεία το αγόρασες;

 

Καλό είναι να λέγονται και τα θετικά πέραν των αρνητικών για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι και ποιους να προτιμούμε πέραν από το ποιους να αποφεύγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Η αλήθεια ειναι πως καθότι κοπελα δεν γνωρίζω πολλα απο αυτα. Όμως θα ήθελα μια άποψη. Ειναι απαραίτητο να κανει κανεις επέκταση εγγύησης;

Εγω έκλεισα 2 χρόνια απο τοτε που πήρα το tiguan και σκέφτομαι να πάω αλλου για σέρβις οχι στην αντιπροσωπεία πλέον...

Ολες οι απόψεις δέκτες, ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Sandra said:

Καλησπέρα, 

Η αλήθεια ειναι πως καθότι κοπελα δεν γνωρίζω πολλα απο αυτα. Όμως θα ήθελα μια άποψη. Ειναι απαραίτητο να κανει κανεις επέκταση εγγύησης;

Εγω έκλεισα 2 χρόνια απο τοτε που πήρα το tiguan και σκέφτομαι να πάω αλλου για σέρβις οχι στην αντιπροσωπεία πλέον...

Ολες οι απόψεις δέκτες, ευχαριστώ 

Και τι ανταλλακτικά θα σας βάλουν μέσα; Γνωρίζετε αν είναι τα αυθεντικά; Εγώ σας λέω πως είναι τα αυθεντικά, θα είναι όμως; Ένα αυτοκίνητο δεν είναι μόνο λάδια φίλτρα μπουζί. Όταν είχαμε το Tiguan 5N Όταν έγραψε oil engine pressure Ένα εξωτερικό συνεργείο μας είπε ότι μάλλον κάποια τάπα λαδιού ήταν. Ίσως ήθελε κάποιο ρεκτιφιέ η μηχανή. Οι απαντήσεις του μου φάνηκαν οι γελοίες οπότε ξανάκινηθηκα προς την αντιπροσωπεία . Όταν το πήγαμε στην αντιπροσωπεία βρήκανε ότι το πρόβλημα ήταν η καδένα κόστος δυόμιση χιλιάρικα Έμεινε το αυτοκίνητο 15 μέρες μέσα και ευτυχώς επιδιορθώθηκε. Εάν το πηγαίναμε σε κάποιον έξω θα κάναμε ρεκτιφιέ τη μηχανή και θα την παίρναμε τη μηχανή στο χέρι.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vastil said:

Και τι ανταλλακτικά θα σας βάλουν μέσα; Γνωρίζετε αν είναι τα αυθεντικά; Εγώ σας λέω πως είναι τα αυθεντικά, θα είναι όμως; Ένα αυτοκίνητο δεν είναι μόνο λάδια φίλτρα μπουζί. Όταν είχαμε το Tiguan 5N Όταν έγραψε oil engine pressure Ένα εξωτερικό συνεργείο μας είπε ότι μάλλον κάποια τάπα λαδιού ήταν. Ίσως ήθελε κάποιο ρεκτιφιέ η μηχανή. Οι απαντήσεις του μου φάνηκαν οι γελοίες οπότε ξανάκινηθηκα προς την αντιπροσωπεία . Όταν το πήγαμε στην αντιπροσωπεία βρήκανε ότι το πρόβλημα ήταν η καδένα κόστος δυόμιση χιλιάρικα Έμεινε το αυτοκίνητο 15 μέρες μέσα και ευτυχώς επιδιορθώθηκε. Εάν το πηγαίναμε σε κάποιον έξω θα κάναμε ρεκτιφιέ τη μηχανή και θα την παίρναμε τη μηχανή στο χέρι.

καλά κάνεις και τα λες. Τελικά ήταν εκτός εγγύησης η ζημιά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.