Jump to content
vastil

Υποψήφιος αγοραστής για Polo

Recommended Posts

Σκέφτομαι μετά τον Οκτώβρη να δω για Vw Polo. Κάνω 16.000 km το χρόνο. Είμαι κάτοχος του up αλλά μαρτύρησα επειδή είναι τρίθυρο. Σκέφτομαι είτε για το Tdi είτε για το tsi το 6ταχυτο.  Σίγουρα πεντάθυρο. Τι θα με συμβολευατε; Σκεφτόμουν και για το T roc πετρέλαιο που έχει ο πατέρας μου επειδή ξεκινάω τώρα με οικογένεια αλλά μου φαίνεται ογκώδες. Όποτε σκέφτηκα το polo. Τι θα με συμβουλεύατε Tdi or tsi? Έχει χώρο στο πορτμπαγκάζ; Μωρό ακόμα δεν έχουμε αλλά είναι στα πλάνα και αυτό. Το up είναι μικρό πλέον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το polo ειναι μικρο, προχωρα για μεγαλυτερο και tdi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ θα πήγαινα σε πετρέλαιο και T-Roc. Σαφώς το T-Roc είναι λίγο μεγαλύτερο από το  Polo αλλά είναι και άλλη κατηγορία αυτοκινήτου. Και σε περίπτωση παιδιού νομίζω θα σε βολέψει καλύτερα το T-Roc..

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν προτείνεται και το γκόλφ? είναι πολύ πιο ακριβό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε ενδιαφέρει σε sedan η sw σε κατηγορία? 

 

Αλλα Επειδή αναφέρεις και την υπάρξει παιδιου στο μέλλον, μπορεις να δεις σε passat και σε jetta.

 

Έχουνε φοβερό πορτ μπαγκαζ που βάζεις μπόλικα πράγματα :wink:

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Φυσικό αέριο? Το πιο οικονομικό από όλα αφού κάνεις Χιλιόμετρα... Πολύ καλή επιλογή το scoda karoq

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ότι αντέχει η τσέπη σού και ότι φτιάχνεται το μάτι σου.

Ερχόμενος από Polo με 2 παιδιά και μπαγκαζιερα 360 lt προσπέρασα το golf γιατί ήταν παρηγοριά στον άρρωστο, προσπέρασα τα Passat κλπ για πρακτικούς λόγους ( παρκάρισμα όγκος άχρηστος) και κατέληξα στο t roc χωρίς να μετανιώνω. Σε τρελές καταστάσεις αφαιρεις την εταζερα και μπαίνετε όλοι Πορτ μπαγκαζ...

Edited by Yiannis_2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το polo Tdi με λίγα πράγματα βγαίνει στα 20.000 ευρώ. Εάν είναι να δώσω τόσα δίνω 23.000 και πάω στην πιο απλή έκδοση troc πετρέλαιο. Το μόνο που με φοβίζει είναι οι διαστάσεις του αλλά και με τη μινιατούρα που έχω δεν γίνεται. Μια Χαλκιδική πάμε και η βαλίτσα πίσω δεν χωράει. Μάλλον για το troc με βλέπω προς τον Οκτώβρη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , vastil said:

Πάντως το polo Tdi με λίγα πράγματα βγαίνει στα 20.000 ευρώ. Εάν είναι να δώσω τόσα δίνω 23.000 και πάω στην πιο απλή έκδοση troc πετρέλαιο. Το μόνο που με φοβίζει είναι οι διαστάσεις του αλλά και με τη μινιατούρα που έχω δεν γίνεται. Μια Χαλκιδική πάμε και η βαλίτσα πίσω δεν χωράει. Μάλλον για το troc με βλέπω προς τον Οκτώβρη.

Εάν δεν είσαι φανατισμένος με τις εταιρείες κοίταξε και το skoda kamig..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yiannis_2 said:

Εάν δεν είσαι φανατισμένος με τις εταιρείες κοίταξε και το skoda kamig..

το kamig ειναι οντως εξαιρετικο...το πηρε φιλος 1.5 tsi dsg...επαθα πλακα ειδικα με το σαλονι του...ενα μειον μονο βρηκα: η λαμαρινα του..στο πισω φτερο που ακουμπησα για λιγο, μπηκε μεσα λες και ηταν πολυ λεπτη να το πω;;εννοειται οτι επανηλθε κατευθειαν και τρομαξα λιγο η αληθεια ειναι..καινουριο αμαξι του φιλου, παει το ασημωσαμε ωραια λεω μεσα μου..

Edited by TMESSOLO
Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

το kamig ειναι οντως εξαιρετικο...το πηρε φιλος 1.5 tsi dsg...επαθα πλακα ειδικα με το σαλονι του...ενα μειον μονο βρηκα: η λαμαρινα του..στο πισω φτερο που ακουμπησα για λιγο, μπηκε μεσα λες και ηταν πολυ λεπτη να το πω;;εννοειται οτι επανηλθε κατευθειαν και τρομαξα λιγο η αληθεια ειναι..καινουριο αμαξι του φιλου, παει το ασημωσαμε ωραια λεω μεσα μου..

Είναι όντως πολύ καλό. Εγώ τραβήχτηκα γιατί το 1500 βγαίνει ΜΌΝΟ DSG και δεν με ενδιέφερε.

Link to comment
Share on other sites

Σε καλή τιμή πάντως βγαίνει και το Qashqai με τον 1.500-άρη diesel και με αρκετά έξτρα (Όπως και το Renault Kadjar sport με τον 1.500-άρη diesel). Ωστόσο από όσο είχα διαβάσει το Qashqai σε λίγο καιρό αλλάζει μοντέλο.
Δεν ξέρω βέβαια αν ενδιαφέρεσαι μόνο για Group Vag?
Επίσης καλό θα ήταν να περιμένεις μέχρι να ψηφιστούν τα καινούρια μέτρα για τα αυτοκίνητα, μιας και από όσο έχω διαβάσει θα πέσουν λίγο οι τιμές..

Edited by nikolakis
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , nikolakis said:

Σε καλή τιμή πάντως βγαίνει και το Qashqai με τον 1.500-άρη diesel και με αρκετά έξτρα (Όπως και το Renault Kadjar sport με τον 1.500-άρη diesel). Ωστόσο από όσο είχα διαβάσει το Qashqai σε λίγο καιρό αλλάζει μοντέλο.
Δεν ξέρω βέβαια αν ενδιαφέρεσαι μόνο για Group Vag?
Επίσης καλό θα ήταν να περιμένεις μέχρι να ψηφιστούν τα καινούρια μέτρα για τα αυτοκίνητα, μιας και από όσο έχω διαβάσει θα πέσουν λίγο οι τιμές..

Το Qashqai το συζητώ. Είχε πολιτισμένο κινητηρα

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν , vastil said:

Το Qashqai το συζητώ. Είχε πολιτισμένο κινητηρα

 

Ο κινητήρας είναι της RENAULT , και όντως ειναι πολυ καλός σαν μοτέρ.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πας μία βόλτα απο τις εκάστοτε αντιπροσωπείες να δεις από κοντά τα αυτοκίνητα που σου αρέσουν και να κάνεις ένα test drive έτσι ώστε να δεις τα "πατήματα" τους, όγκο τους κτλ.
Επίσης ότι test drive κάνεις να προσπαθήσεις να το κάνεις με τον κινητήρα/κιβώτιο που έχεις κατά νου να αγοράσεις.

Edited by nikolakis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikolakis said:

Θα σου πρότεινα να πας μία βόλτα απο τις εκάστοτε αντιπροσωπείες να δεις από κοντά τα αυτοκίνητα που σου αρέσουν και να κάνεις ένα test drive έτσι ώστε να δεις τα "πατήματα" τους, όγκο τους κτλ.
Επίσης ότι test drive κάνεις να προσπαθήσεις να το κάνεις με τον κινητήρα/κιβώτιο που έχεις κατά νου να αγοράσεις.

...και στο τελος να καταληξεις σε vag...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.