Jump to content
spiros6

Επισκευη μηχνης

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους!!!!

Θα ηθελα τα φωτα σας γιατι σκεφτομαι να κανω επισκευη μηχανης αν και δεν τη χρειαζεται, το Golfaki,Ομως ταξιδευω κανω χιλιομετρα  και θελω να ειμαι ησυχος οσν αφορα το κινητηρα.Εχει 320.000 χιλιομετρα οχταβαλβιδο 1600 cc και παει τελεια.Τσιμπαει ομως μισο κιλο λαδι στα 4.000 χιλιομετρα,αρα στα 8.000 παμε στο κιλο.

Η ερωτηση μου ειναι,αν ξερει καποιος ενα καλο συνεργειο Αττικη οπου και αν ειναι δεν εχω θεμα,αρκει να ειναι πολυ καλο στις επισκευες κινητηρων και να βαζει γνησια ανταλλακτικα.

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν , spiros6 said:

Καλημερα σε ολους!!!!

Θα ηθελα τα φωτα σας γιατι σκεφτομαι να κανω επισκευη μηχανης αν και δεν τη χρειαζεται, το Golfaki,Ομως ταξιδευω κανω χιλιομετρα  και θελω να ειμαι ησυχος οσν αφορα το κινητηρα.Εχει 320.000 χιλιομετρα οχταβαλβιδο 1600 cc και παει τελεια.Τσιμπαει ομως μισο κιλο λαδι στα 4.000 χιλιομετρα,αρα στα 8.000 παμε στο κιλο.

Η ερωτηση μου ειναι,αν ξερει καποιος ενα καλο συνεργειο Αττικη οπου και αν ειναι δεν εχω θεμα,αρκει να ειναι πολυ καλο στις επισκευες κινητηρων και να βαζει γνησια ανταλλακτικα.

Σας ευχαριστω

Δεν ξερω αν εξυπηρετεί σαν περιοχή?

 

http://www.expertservice.gr/

 

 

Καλο συνεργείο (εγω εχω εμπειρία μόνο απο servise ) αν θέλεις Κάνε μια βόλτα απο εκεί,  να τους δεις να δουν το αμάξι σου και να δεις τι θα σου πούνε..

 

Εχω πετύχει αυτοκίνητα του VWCLUB  εκεί,  

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν , OMINUS said:

Δεν ξερω αν εξυπηρετεί σαν περιοχή?

 

http://www.expertservice.gr/

 

 

Καλο συνεργείο (εγω εχω εμπειρία μόνο απο servise ) αν θέλεις Κάνε μια βόλτα απο εκεί,  να τους δεις να δουν το αμάξι σου και να δεις τι θα σου πούνε..

 

Εχω πετύχει αυτοκίνητα του VWCLUB  εκεί,  

Σε ευχαριστω πολυ,οκ θα παω να τους δω,ετσι κι αλλιως ψαχνω αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει...

Δεν εχω προβλημα περιοχης,αρκει να ειναι καλο σθνεργειο γενικα...

Link to comment
Share on other sites

Σε τρώει η τσέπη σου;

 

1/2 κιλό στα 4000κμ είναι 125ml στα 1000κμ δηλαδή το φυσιολογικό. Στη θέση σου σε καμία περίπτωση δε θα έμπαινα σε διαδικασία επισκευής, πρώτον γιατί κοστίζει πολλά λεφτά (χωρίς λόγο κατά την άποψή μου) και δεύτερον γιατί δεν ξέρεις αν το αυτοκίνητο που θα παραλάβεις από τον "μάστορα" θα είναι καλύτερο ή χειρότερο από ότι πριν...

 

Μη μπαίνεις χωρίς λόγο σε περιπέτειες...

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2020 at 12:29 ΜΜ, stavrouliasp said:

Σε τρώει η τσέπη σου;

 

1/2 κιλό στα 4000κμ είναι 125ml στα 1000κμ δηλαδή το φυσιολογικό. Στη θέση σου σε καμία περίπτωση δε θα έμπαινα σε διαδικασία επισκευής, πρώτον γιατί κοστίζει πολλά λεφτά (χωρίς λόγο κατά την άποψή μου) και δεύτερον γιατί δεν ξέρεις αν το αυτοκίνητο που θα παραλάβεις από τον "μάστορα" θα είναι καλύτερο ή χειρότερο από ότι πριν...

 

Μη μπαίνεις χωρίς λόγο σε περιπέτειες...

 

 

Xαχαχαχα!!!!Εισαι απιστευτος γελασα με το (σε τρωει η τσεπη σου!!!!!!)

Ειδες οτι εγεραψα πριν οτι δεν το χρειαζεται το golfaki...

Εχεις απολυτο δικιο ειδικα στις εποχες που ζουμε,και φυσικα το εχω σκεφτει οσον αφορα τι αυτοκινητο θα παρω μετα απο το μαστορα,για αυτο και ρωτουσα τις αποψεις εδω των φιλων....

Ειναι φυσιολογικο αυτο το λαδι που καιει οντως?Δεν το ξερω γιατι πριν απο αυτο το αμαξι ειχα Ιαπωνεζικα αλλη φιλοσοφια δηλαδη....

 

Κια πριν 55.000 χιλιομετρα ειχα κανει βαλβιδες τσιμουχακια ολα καινουργια

Edited by activious
merge
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ καλά σε κατανάλωση.

Όταν πήρα απόφαση να επισκευάσω το μοτέρ στο polo 9N έκαιγα αυτά που περιγράφεις σε κάτω από 1000 χλμ...

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , Yiannis_2 said:

Είσαι πολύ καλά σε κατανάλωση.

Όταν πήρα απόφαση να επισκευάσω το μοτέρ στο polo 9N έκαιγα αυτά που περιγράφεις σε κάτω από 1000 χλμ...

Καταλαβα...Ωραιο το polaki 9n 

Παντως σε ευχαριστω ηταν πολυ καλη η αποψη σου!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην πειράξεις τίποτα.

Έχω δει στην Π. Ράλλη Opel Insignia 1.6 turbo 200hp να βγάζει λευκό καπνό από την εξάτμιση.

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , tsikis007 said:

Μην πειράξεις τίποτα.

Έχω δει στην Π. Ράλλη Opel Insignia 1.6 turbo 200hp να βγάζει λευκό καπνό από την εξάτμιση.

Λευκος καπνος???

Οι ποιο συνθισμενες αιτιεςτου  προβληματος ειναι η καμενη φλατζα της κεφαλης καποιο ρηγμα στη κεφαλη η τα κατεστραμενα χιτωνια κυλινδρων προφανως...Η μπορει να μπαινει νερο απο καποιο σημειο στο χωρο καυσης...Τα εχω δει αυτα στο δρομο και να σου πω...Κυκλοφορουν ετσι δεν τους νοιαζει τιποτα....

Στο polo εκανες επισκευη που ελεγες?

 

Link to comment
Share on other sites

1. Λευκός καπνός από το λάδι που κατεβαίνει από τα τσιμουχάκια βαλβίδων στο χώρο καύσης.

2. Δεν είχα ποτέ αυτοκίνητο VAG.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.