Jump to content
leftstam

ΒΕΛΤΙΩΣΗ GOLF IV 1600 16v 105hp

Recommended Posts

Εγω πιστευω αν σε ενδιαφερει σοβαρα η βελτιωση σ αυτο το μοτερ να την κανεις σωστα για να εχεις ενα καλο αποτελεσμα ,αρχικα μετρα μια συμπιεση και κανε εναν ελεγχο τα περιφεριακα (μπεκ,αντλια,λ, κλπ)

αν ολα αυτα ειναι σε τελεια κατασταση ξεκινας 

σκουπα 206 + ενα κολαρο γωνια φ63 =100

χταποδι + καταλυτης 200αρις + μεσαιο + σωληνωσεις + τελικο= 1000

εκκεντρα dbilas =700

μπουζοκαλωδια 5star ή πολλαπλασιαστες r8 αναλογα το μοντελο σου= 100

μπουζι bkr7eix ή ik22 =70

προγραμμα=300

εργατικα = 200

οι τιμες ειναι στο περιπου οποτε υπολογιζε 2.5κ 

μονο με την παραπανω λιστα θα πετυχεις 140+ αλογα  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2020 at 9:49 ΜΜ, johnsam98 said:

Εγω πιστευω αν σε ενδιαφερει σοβαρα η βελτιωση σ αυτο το μοτερ να την κανεις σωστα για να εχεις ενα καλο αποτελεσμα ,αρχικα μετρα μια συμπιεση και κανε εναν ελεγχο τα περιφεριακα (μπεκ,αντλια,λ, κλπ)

αν ολα αυτα ειναι σε τελεια κατασταση ξεκινας 

σκουπα 206 + ενα κολαρο γωνια φ63 =100

χταποδι + καταλυτης 200αρις + μεσαιο + σωληνωσεις + τελικο= 1000

εκκεντρα dbilas =700

μπουζοκαλωδια 5star ή πολλαπλασιαστες r8 αναλογα το μοντελο σου= 100

μπουζι bkr7eix ή ik22 =70

προγραμμα=300

εργατικα = 200

οι τιμες ειναι στο περιπου οποτε υπολογιζε 2.5κ 

μονο με την παραπανω λιστα θα πετυχεις 140+ αλογα  

Φίλε τώρα διάβασα αυτό το θέμα έχω το ίδιο μοτέρ και θέλω να βάλω βαρελάκι και να καταργήσω προ καταλύτη συν πρόγραμμα έχεις να προτείνεις κανέναν για Θεσσαλονίκη για πρόγραμμα ; Με αφαίρεση προ καταλύτη παίρνω κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα διάβασα αυτό το θέμα έχω το ίδιο μοτέρ και θέλω να βάλω βαρελάκι και να καταργήσω προ καταλύτη συν πρόγραμμα έχεις να προτείνεις κανέναν για Θεσσαλονίκη για πρόγραμμα ; Με αφαίρεση προ καταλύτη παίρνω κάτι; 

Ρε φίλε με τόσα λεφτά τουρμπιζεις. Μήπως να το έψαχνες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα διάβασα αυτό το θέμα έχω το ίδιο μοτέρ και θέλω να βάλω βαρελάκι και να καταργήσω προ καταλύτη συν πρόγραμμα έχεις να προτείνεις κανέναν για Θεσσαλονίκη για πρόγραμμα ; Με αφαίρεση προ καταλύτη παίρνω κάτι; 
Χαμένα λεφτά στο ατμοσφαιρικό. Κράτα τα λεφτά για βόλτες και ποταρες το καλοκαίρι.
Το να δώσεις ένα σκασμό λεφτά να πάρεις 5 άλογα και μετά να σε περνάει από πάνω κάνα φιέστα 1000 τουρμπο είναι ότι χειρότερο
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν για καταλύτες κτλπ δεν θα πληρώσω ευρώ τα κάνω μόνος . Μόνο το παρελακή και το πρόγραμμα θα πληρώσω . 250 ευρώ θέλει το πρόγραμμα χωρίς ΦΠΑ και το βαρελάκι 60 μτχ απλά δεν ξέρω αν βγάζοντας τον προ καταλύτη θα κάνει κάποια διαφορά extra

Link to comment
Share on other sites

Οπότε συνολικό κόστος γύρω στα 350 ευρώ με βενζίνες . Θέλω έστω να πάρει λίγο παραπάνω μιας και έχω και αέρο ταυτόχρονα το αυτοκίνητο . Ούτε εκεί θα πληρώσω λεφτά για προγραμματισμό που θέλει ξανά . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.