Jump to content
thanasis7

ξαφνικά σβήσιμο golf v 1.4 fsi

Recommended Posts

γεια χαρά!

εδώ και κάποιο διάστημα το αμάξι σβήνει ετσι ξαφνικά. είτε οταν ειναι στα ρελαντί ειτε οταν παω πορεία στο δρόμο. εν τω μεταξύ οταν δώσω πάλι μίζα παίρνει αμέσως. πριν κανα 2 χρονια μου έκανε το ίδιο πρόβλημα και είχα αλλάξει εγκέφαλο αντλίας (μεταχειρισμένο). οταν το ειχα παει σε συνεργείο το vag com έδειχνε οτι είχαν πρόβλημα , η αντλία , η υψηλής και η πεταλούδα. Μου είπε ένας μάστορας να του το αφήσω εκει να βάλει μπαρομετρο για να δει τι πίεση στέλνει η αντλία , αλλά το θέμα είναι ότι το πρόβλημα δε το κάνει συνέχεια, πχ μπορεί να το κάνει σήμερα 4 φορές και μετά να το ξανακάνει σε 3 βδομάδες και μου ειναι δύσκολο να το αφήσω μεχρι να του κανει το πρόβλημα. Ήθελα να ρωτήσω το διαγνωστικό της αντιπροσωπείας είναι άλλο απο αυτο που εχουν τα μαστορια? γιατί η αντιπροσωπεία θέλει 45 ευρώ για να το βάλει στον εγκέφαλο και αν ειναι το ίδιο δεν υπάρχει λόγος να το πάω. επίσης, αν το παω στην αντιπροσωπεία θα βρουν το πρόβλημα ή θα πληρώσω 10 ανταλλακτικά μέχρι να βρουν που είναι το πρόβλημα. αυτα οποιος μπορεί ας βοηθήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Μετρηση αντλιων χαμηλης (Μπαρομετρο) και υψηλης (vagcon) πιεσης


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Το πήγα σήμερα σε μάστορα, ο εγκέφαλος έδειξε πρόβλημα στο καύσιμο (δε ξέρω τι κωδικό έβγαλε ), το μπαρομετρο έδειχνε 6 μπαρ και σε κάποια φάση έπεφτε στο 1 μπαρ και μετά το αμάξι έσβησε. Ο μηχανικός μου είπε ότι θέλει ψάξιμο γιατί μπορεί να μη φταίει η αντλία καυσίμου. δυστυχώς λόγω των ημερών δε μπορεί να το αναλάβει και θα το δούμε πάλι μετα τις 20 του μήνα. ελπίζω να τη γλιτώσω με κάτω από 400 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! άλλαξα τον εγκέφαλο της αντλίας και σταμάτησε το σβήσιμο , αλλά ο μηχανικός μου είπε οτι θέλει και αντλία βενζίνης γιατί κάνει κάτι ρεταρισματα. επίσης μου είπε οτι η αντλία και το φίλτρο βενζίνης είχαν χώμα μέσα. βρήκα μια αντλία της bosch στα 100 ευρώ , και την pierburg στα 160. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια άλλη ή μια απ τις δυο;

Link to comment
Share on other sites

εγω προσφατος εβαλα bosch 100 ευρω μια χαρα ειναι δεν εχω προβληματα και την VDO αυτη ειναι η γνησια την βρηκα 150 ευρω

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.