Jump to content
doggy

Συνάντηση - εκδρομή: Κυριακή 26/09/2021, Volkstyle Base, Weeze Airport Γερμανία

Recommended Posts

 
Καλησπέρα σε όλους!
 
Τα τελευταία χρόνια μένω στην Ολλανδία και παρακολουθώ την σκηνή της Βορειοδυτικής Ευρώπης στο θέμα των car events, και η αλήθεια είναι πως στη Γερμανία και στην Ολλανδία ακόμη καλά κρατεί.
 
Πέρσι απέκτησα ένα VW εδώ στην Ολλανδία και φέτος έφερα και την Polάρα εδώ και αποφάσισα να αρχίσω να συμμετέχω σε τυχόν events που μπορούμε να πάμε με τα οχήματα μας.
 
Έτσι είπα να πάω στο Volkstyle Base, που θα γίνει την Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021 στο Weeze Airport της Γερμανίας. Πρόκειται για ένα μονοήμερο event όπου μπορεί ο καθένας να αγοράσει ένα εισιτήριο και να πάει με το αυτοκίνητο του για να το δείξει. Αλλά έχουν και "πιο καλά" σημεία για να πάνε οργανωμένα car clubs όπως είμαστε και εμείς σαν VWClub.gr.
 
Δείτε εδώ για το event: https://www.volkstylebase.com/
 
Από όσο γνωρίζω είμαστε κάμποσα μέλη του VWClub που μένουμε Ολλανδία και Γερμανία.

Έκανα εγγραφή το VWCLUB GREECE και έχω λάβει κωδικό έκπτωσης για εισιτήρια και έχω κλείσει και 5 θέσεις για οχήματα για να παρκάρουμε όλοι μαζί στο club area.
Μπορώ αν χρειαστεί να ζητήσω παραπάνω θέσεις για να βάλουμε τις αμαξάρες μας δίπλα δίπλα και να περάσουμε μια ωραία Κυριακή παρέα διαφημίζοντας και το VWClub.
 
Έχω αυτοκόλλητα για όλους όσους έρθουν και έχω και μερικά μπλουζάκια κλπ ώστε να είμαστε δύναμη!
 
Η πρόταση μου απευθύνεται κυρίως στα μέλη που μένουν Ολλανδία / Γερμανία / Βέλγιο / Βόρεια Γαλλία / Λουξεμβούργο, αλλά φυσικά είναι ανοικτή και προς όλα τα μέλη που γουστάρουν ταξιδάκι Γερμανία με τα αυτοκίνητα τους.
 
Τι λέτε; Ψήνεστε;
Ενημερώστε εδώ αν είναι άμεσα για να έρθω σε επικοινωνία μαζί σας και να υπολογίσω τα αυτοκίνητα που θα μπουν στον χώρο του VWClub!
 
 
EDIT: το event ήταν να γίνει τον Οκτώβριο του 2020 και μεταφέρθηκε το 2021. Ενημερώθηκε το δημοσίευμα με τις τελευταίες πληροφορίες.


 
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
 
 
 
 

Link to comment
Share on other sites

Το επαναφέρω στο προσκήνιο.

 

Το VWClub είναι πλέον στην λίστα με τα εγγεγραμμένα club που θα συμμετάσχουν στο Volkstyle Base!!!!

 

Κυρίως για τα μέλη μας από την Β. Ευρώπη, αλλά και φυσικά για όποιον άλλο επιθυμεί να έρθει μαζί μας στο Αεροδρόμιο του Weeze στην Γερμανία, στείλτε μου μήνυμα ή απαντήστε εδώ άμεσα για να σας στείλω πληροφορίες για την συμμετοχή στον χώρο του club area!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μέχρι στιγμής 2 συμμετοχές επιβεβαιωμένες.

 

- μέλος από την facebook σελίδα μας

- @doggy + @Cimry

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, TMESSOLO said:

ζηλευω...μεγαλη υποθεση για το club να εχει παρουσια εκει..

Μιας και το Worthersee 2020 δεν έγινε φέτος είναι κρίμα να χάσουμε άλλη μια ευκαιρία για λίγη προβολή και χαβαλέ. Και από όσο είδα το Volkstyle Base φαίνεται να έχει αρκετή προβολή.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σχεδόν έτοιμη για την συνάντηση!! Ανυπομονωω
Έλα ρε συνονόματε!! Πάμε να δείξουμε τι εστί VWClub.gr!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ήδη πάρει εισιτήρια, μας έχει έρθει email εδώ και καμία εβδομάδα πως το event λόγω της κατάστασης με τον Covid-19, θα αναβληθεί.

Κανείς δεν έχει χάσει τα εισιτήρια του όμως. Τα εισιτήρια μας μεταφέρονται για το επόμενο event.
Θα έχουμε συμμετοχή στο επόμενο VolkStyle Base που θα γίνει από όσο φαίνεται την Κυριακή 15 Αυγούστου του 2021.

Το VWClub θα έχει και πάλι περίπτερο στο club area και ελπίζουμε σε μεγάλη συμμετοχή από μέλη (ειδικά αν η κατάσταση με τον Covid-19 έχει βελτιωθεί σημαντικά)!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω νεότερα.
26 Σεπτεμβρίου 2021, το Volksstyle Base θα γίνει κανονικά στο Weeze!!!!
Τα εισιτήρια που είχαμε πάρει και η συμμετοχή μας σαν VWCLUB GREECE ισχύει για 5 οχήματα!
Ενημερώνω το αρχικό ποστ και στέλνω μαζική αλληλογραφία.
Όσοι είναι να έρθετε γράψτε το εδώ για να υπολογίσουμε τα οχήματα

Εγώ θα είμαι εκεί με την πολάρα από Ελλάδα (έχει ήδη έρθει Ολλανδία το παιδί)!!!!

Sent from my KB2003 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα ωραία, Κωστή


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να ενημερώνουμε.

Έχουμε συμμετοχές:

doggy - Polo 6N

Facebook members: 3x Golf V/VI, 1x Tiguan

Link to comment
Share on other sites

Κοντοζυγώνει η ώρα.
Θα περάσουμε καλά!!!!!

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε ΓΑ ΜΑ ΤΑ! 

 

Πάρτε μερικές φώτο από το event εδώ!

 

Είχαμε τον Κώστα και τον Παναγιώτη από την Γερμανία με τα Golf GTD & R αντίστοιχα, την Polάρα από Ελλάδα (που ήρθε μέσω Ολλανδίας :) ) και εκεί γνωρίσαμε επίσης και τον 3ο Κώστα που μένει επίσης Ολλανδία! 

Ήταν γαμάτη εμπειρία, μου θύμισε εποχές των tuning shows στην Ελλάδα εν έτη 2006-2007. 

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία, μοναδική! Γνώρισα τον Κώστα από κοντά και τον Παναγιώτη επίσης εκείνη την μέρα! Μετά που κατάλαβα τι άτομο είναι ο Κώστας όταν αρχίσαμε να μιλαμε λέω 420 χλμ χαλάλι τους! Πήγαμε, βρεθήκαμε, γνωριστήκαμε, καναμε τις τρελές μας και περάσαμε υπέροχα! Ευχαριστούμε πολύ Κώστα για όλη την οργάνωση! Αναμένουμε το επόμενο event που θα παρεβρεθουμε πάλι σαν club! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://images.app.goo.gl/C7EyeqQmn1JhZ8n97


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.