Jump to content
EliasP

Golf 7.5 (facelift) halogen to Led lights

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Έχω ένα Golf 1.5 TSI, μοντέλο του 2019 και έκδοση Bluemotion.

Όταν το αγόρασα είχε Led φώτα ημέρας, αλλά πορείας είχε αλογόνου. Θα ήθελα λοιπόν να αλλάξω εντελώς τα εμπρός φανάρια και να βάλω Led ημέρας και πορείας (επισυνάπτω σχετική εικόνα με τα φώτα που θα ήθελα να εγκαταστήσω). Γνωρίζει κανείς αν γίνεται;
Όταν ήταν να το αγοράσω, στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι αν τα αλλάξω εκ των υστέρων μπορεί να μην τα αναγνωρίσει ο εγκέφαλος. Για να είμαι ειλικρινής μου φαίνεται περίεργο, αλλά είπα να το θέσω ως θέμα μήπως κάποιος άλλος είχε αντίστοιχη εμπειρία.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. Ελπίζω να μην ανοίγω topic που έχει δημιουργηθεί ξανά.

golf led..jpg

Edited by EliasP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Κάτοχος Golf 7,5 bluemotion 1,5L 130PS (2019). 

Γίνεται κανονικά η αλλαγή. Απλά με τα την τοποθέτηση γίνεται προγραμματισμός των φώτων  στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου. (Μέσω VCDS). 
 
 

04230C48-77B9-44BA-9FBD-237ADA966671.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις απαντήσεις.

DubbeR_ChRoniS, τα αυθεντικά, τα "μαμά" :D
Γνωρίζετε μήπως που μπορώ να απευθυνθώ;
Υποθέτω στην αντιπροσωπεία, σωστά; ή μπορώ κι αλλού;

Και τα αγοράζω εγώ ως ιδιώτης και τα πάω εκεί ή το αναλαμβάνουν αυτοί για μένα κι εγώ απλά τους πληρώνω;

Edited by EliasP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά να έχουμε!

Μια σχετική ενημέρωση στο θέμα:

Η μία αντιπροσωπεία μου λέει ότι δεν γίνεται, καθώς υπάρχει μεγάλή πιθανότητα να μην τα αναγνωρίσει ο εγκέφαλος. Με παροτρύνουν να μην κάνω την αλλαγή.

 

Η άλλη αντιπροσωπεία, από όπου το αγόρασα, μου λέει ότι γίνεται η αλλαγή, ότι κοστίζουν περίπου 1000 ευρώ. Ενδέχεται να χρειαστεί αν αλλαχθεί και ο εγκέφαλος (+1000 ευρώ). 

Άρα στη 2η περίπτωση μιλάμε για κόστος ~2000 + τα εργατικά.

 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε φίλε μου από AliExpress θα πάθεις πλάκα με τον φωτισμό. Διάλεξε αποθήκη από Ευρώπη και ούτε τελωνείο δεν θα πληρώσεις.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να τα αναγνωρίζει, να είναι συμβατά. Μην μπω σε άλλες περιπέτειες μετά‼

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να τα αναγνωρίζει, να είναι συμβατά. Μην μπω σε άλλες περιπέτειες μετά
Αυτά φίλε έπρεπε να τα έβαζες όταν το αγόρασες.
Τώρα αν θες θα το πληρωσεις
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να τα αναγνωρίζει, να είναι συμβατά. Μην μπω σε άλλες περιπέτειες μετά
Μια χαρά συμβατά είναι και δε θα έχεις κανένα θέμα..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.