Jump to content
gp46047

Εγκατάσταση auto hold

Recommended Posts

Γεια σας , εχω ενα passat 1.8 tsi park assist του 2010 και δεν εχει το κουμπι auto hold στο στο λεβιέ ταχυτήτων. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να ενεργοποιήσω με κάποιον τρόπο αυτή την λειτουργία . Αν όμως δεν γίνετε , υπάρχει κάποιος τρόπος να το εγκαταστήσω εγώ ;, Να σημειωθεί οτι το αυτοκίνητο  δεν εχει τα κουμπιά στο τιμόνι

Link to comment
Share on other sites

μήπως η σηγκεκρημενει επιλογή, αντί για κουμπί την έχει σαν επιλογή στην οθόνη του κοντέρ??

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 λεπτά πριν , OMINUS said:

μήπως η σηγκεκρημενει επιλογή, αντί για κουμπί την έχει σαν επιλογή στην οθόνη του κοντέρ??

 

 

αυτο δεν το εχω κοιτάξει , θα παω να το δω , γιατι μου φαινετε περίεργο να το έχουν τα προηγούμενης χρονολογίας αυτοκίνητα και να μην το εχει αυτο

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , gp46047 said:

αυτο δεν το εχω κοιτάξει , θα παω να το δω , γιατι μου φαινετε περίεργο να το έχουν τα προηγούμενης χρονολογίας αυτοκίνητα και να μην το εχει αυτο

το Passat Β6 έχεις σωστά?

Link to comment
Share on other sites

το b6 απο το εως το 2009 ναι, αλλα εμενα το δικο μου ειναι ακριβως πριν την αλλαγη που το εξωτερικο ειναι σαν το passat b6 και το εσωτερικο (σαλονι , τιμονη , κονσολα κα) ειναi απο το passat b7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στο Β7 που έχω εγώ , υπάρχει κανονικά πάντως.

 

ρίξε μια ματιά μπας και είναι στην οθόνη του κοντέρ η επιλογή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2021 at 7:50 ΜΜ, OMINUS said:

στο Β7 που έχω εγώ , υπάρχει κανονικά πάντως.

 

ρίξε μια ματιά μπας και είναι στην οθόνη του κοντέρ η επιλογή αυτή.

τελικα στην οθονη δεν εχει τιποτα για το auto hold , επίσης εχω αλλο ενα θεμα οταν βαζω πρώτη να ξεκινήσω ή οταν βαζω όπισθεν το ηλεκτρικο χειρόφρενο δεν λυνει αυτοματα, ξερεις κανεις τπιποτα

 

Edited by gp46047
Link to comment
Share on other sites

τελικα στην οθονη δεν εχει τιποτα για το auto hold , επίσης εχω αλλο ενα θεμα οταν βαζω πρώτη να ξεκινήσω ή οταν βαζω όπισθεν το ηλεκτρικο χειρόφρενο δεν λυνει αυτοματα, ξερεις κανεις τπιποτα
 
Μα δε λύνει όταν βάζεις ταχύτητα.
Όταν ξεκινάς λυνει
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , takpanos said:

Μα δε λύνει όταν βάζεις ταχύτητα.
Όταν ξεκινάς λυνει

αυτο εννοω οτι οταν βαζω ταχύτητα και παω να ξεκινησω δεν λυνει καθολουν οσο και να δωσω γκαζι, λες και ειναι κανονικο χειρόφρενο και δεν το εχω κατεβάσει , κανονικα δεν θα επρεπε να λυνει με το γκαζι;

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , Aramis said:

Ζωνη φορας?

ναι ζωνη φοραω , αλλα μηπως πρεπει πρωτα να βαζω ζωνη και μετα βαζω εμπρος το αμαξι ή δεν παιζει ρολο

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Aramis said:

Ζωνη φορας?

τελικα εχεις δικιο πρεπει να φορας ζωνη για να λυνει οταν πας να ξεκινήσεις , τελικα για το  auto hold δεν βρηκα κατι στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.