Jump to content
GEORGE PASSAT

Vw passat 1.6 fsi 2005

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλα τα μέλη, έχω ένα passat 1.6 fsi 2005 και το τελευταίο μήνα έχω παρατήρηση αρκετη υγρασία στο πατακι του οδηγού και μόνο στη θέση του οδηγού.Αυτό συμβαίνει μόνο όταν βρέχει όχι συνέχεια. Εχετε καμία λύση πάνω στο πρόβλημα μου τι μπορω να ελέγξω.. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

μπορεί μια περίπτωση να είναι ίσως και από το A/C.

που είναι μέσα στην καμπίνα??

 

η ίσως και να είναι καμιά τάπα που είναι στο κάτω μέρος από το σασί του αμαξιού σου?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα από το a/c μπορώ κάπως να το ελέγξω, όσο αναφορά την τάπα εάν δεν κάνω λάθος πρέπει να σηκώσω το αυτοκίνητο Α το δω από κάτω, σωστά η κάνω λάθος? 

Link to comment
Share on other sites

για την τάπα από κάτω Ναι θα πρέπει να το σηκώσης.

 

για το Α/C έχει ένα κύκλωμα που αν τρυπήσει τα νερά πέφτουν μέσα στην καμπίνα κάτω από το χαλί

 

 

επίσης για να πάρεις μια ιδέα 

 

δες αυτό το video, μπορεί να είναι από την πλευρά του συνοδηγού.

 

αλλά ισχύει το ίδιο για το δικό σου αμάξι από την μεριά οδηγού

 

 

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μια διόρθωση.

 

Καλοριφέρ εννοούσα

 

το ψυγείο του καλοριφέρ που είναι μέσα στην καμπίνα.

 

 

ρίξε μια ματιά εδώ στο πώς είναι ναι το ψυγείο αυτό και το σημείο που βρίσκετε.

 

https://forum.vwpassat.nl/index.php?/topic/42687-3c-verwarming-bijrijders-zijde-wordt-niet-warm/

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, υπάρχει καμία περίπτωση να φτάει και ότι τώρα τελευταία βγάζει ζέστη μόνο από την μία μεριά και του οχήματος. Βγάζει ζεστό αέρα μόνο από την μεριά του συνοδηγού.. 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, GEORGE PASSAT said:

Ευχαριστώ, υπάρχει καμία περίπτωση να φτάει και ότι τώρα τελευταία βγάζει ζέστη μόνο από την μία μεριά και του οχήματος. Βγάζει ζεστό αέρα μόνο από την μεριά του συνοδηγού.. 

 

δεν το ξέρω αυτό??

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, GEORGE PASSAT said:

Καλησπερα σε όλα τα μέλη, έχω ένα passat 1.6 fsi 2005 και το τελευταίο μήνα έχω παρατήρηση αρκετη υγρασία στο πατακι του οδηγού και μόνο στη θέση του οδηγού.Αυτό συμβαίνει μόνο όταν βρέχει όχι συνέχεια. Εχετε καμία λύση πάνω στο πρόβλημα μου τι μπορω να ελέγξω.. Ευχαριστώ 

δες αν έχουν πετσικάρει η υπάρχει κενο εκεί που είναι το πλαστικό που ενώνεται με το τζάμι του παρμπρίζ. Επίσης έλεγξε αν έχουν βουλώσει τα λούκια και οι νεροχύτες γενικά και ειδικα από έξω στην μεριά του παρμπριζ σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να στείλεις κανένα βίντεο που βρίσκονται οι νεροχύτες, γενικά τα κρατάω καθαρά, δεν είδα φύλλα η κάτι εμφανή με το μάτι όταν σηκώνω το καπο της μηχανής. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites



Άλλαξε φίλτρο καμπίνας
Και ξεβούλωσε τις υδρορροές


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από τα απλά ... Ξεβούλωσε τις υδρορροές .

 

Εαν παρκάρεις κάτω από δέντρα δεν μπορείς να φανταστείς τι  μπορεί να βρείς !!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.