Jump to content
Dimitroulis

Αεραγωγοί οδηγού/συνοδηγού

Recommended Posts

Καλημέρα

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα με αεραγωγούς οδηγού/συνοδηγού;

Και τι εννοώ με αυτό: έχουν σπάσει τα εσωτερικά πλαστικά που με το χέρι κατευθύνουν την φορά του αέρα κατά διεύθυνση (δεξιά-αριστερά) και καθ’ύψος (πάνω-κάτω).

Χωρίς να βάλω δύναμη, αρχικά μου έμεινε στο χέρι αυτό (το πλαστικό) του οδηγού και μετά από λίγο καιρό και του συνοδηγού στα χέρια της συζύγου.

Σε ερώτηση που έκανα σε αντιπροσωπεία της Βορείου Ελλάδος, μου είπαν πως πρέπει να ξηλωθεί όλο το ταμπλό για να περαστούν νέοι!

Μάλιστα μου είπαν πως δεν αξίζει τόση δουλειά και κόστος για να το κάνουν και καλύτερα να το άφηνα όπως είναι

Tiguan Mk2 TDI 1.6

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και σε άλλη αντιπροσωπεία φιλε. Κουφό μου φαίνεται. Χωρίς να το έχω δει πιστεύω βγαίνει με κλιπ

Κάτι παρόμοιο είδα κι εγώ σε video από το προηγούμενο Tiguan όμως


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και σε κάνα φανοποιό, αφού είναι συνήθως αυτοί που κάνουν το ράβε-ξήλωνε σε αμάξια...

Πάντως κι εμένα κουφό μου φαίνεται...

Εκτός κι αν εννοούν τις σωλήνες παροχής αέρα από πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επικοινώνησα με άλλη αντιπροσωπεία και μου είπαν πως του συνοδηγού βγαίνει τοπικά, ενώ του οδηγού πρέπει αρχικά να αφαιρεθεί το πλαστικό που υπάρχει γύρω του. Κόστος 60€ έκαστος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2021 at 9:32 AM, Dimitroulis said:

 

Καλημέρα

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα με αεραγωγούς οδηγού/συνοδηγού;

Και τι εννοώ με αυτό: έχουν σπάσει τα εσωτερικά πλαστικά που με το χέρι κατευθύνουν την φορά του αέρα κατά διεύθυνση (δεξιά-αριστερά) και καθ’ύψος (πάνω-κάτω).

Χωρίς να βάλω δύναμη, αρχικά μου έμεινε στο χέρι αυτό (το πλαστικό) του οδηγού και μετά από λίγο καιρό και του συνοδηγού στα χέρια της συζύγου.

Σε ερώτηση που έκανα σε αντιπροσωπεία της Βορείου Ελλάδος, μου είπαν πως πρέπει να ξηλωθεί όλο το ταμπλό για να περαστούν νέοι!

Μάλιστα μου είπαν πως δεν αξίζει τόση δουλειά και κόστος για να το κάνουν και καλύτερα να το άφηνα όπως είναι

Tiguan Mk2 TDI 1.6

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

πολυ γρηγορα (και με λιγοστη χρηση) μου εσπασαν αυτα που λες και εσυ, οδηγου και συνοδηγου. Τα κεντρικα δε φαινεται να εχουν θεμα, αλλα πλεον ειμαι φειδωλος στις αλλαγες.

Τα αλλαξες τελικα?

 

Οπως επισης χαλασε για πλακα το master switch του οδηγου για τα παραθυρα οπως και το κοκκινο τριγωνακι στο κουμπι για τα αλαρμ το οποιο απλα επεσε "μεσα"!

Ποιοτητα...

Edited by gaig
Link to comment
Share on other sites

 
πολυ γρηγορα (και με λιγοστη χρηση) μου εσπασαν αυτα που λες και εσυ, οδηγου και συνοδηγου. Τα κεντρικα δε φαινεται να εχουν θεμα, αλλα πλεον ειμαι φειδωλος στις αλλαγες.
Τα αλλαξες τελικα?
 
Οπως επισης χαλασε για πλακα το master switch του οδηγου για τα παραθυρα οπως και το κοκκινο τριγωνακι στο κουμπι για τα αλαρμ το οποιο απλα επεσε "μεσα"!
Ποιοτητα...

Όχι δεν τα άλλαξα ακόμη!
Να σου πω την αλήθεια 120€ για δυο μικρές γρίλιες με το πλαστικό που αλλάζει φορά (πάνω/κάτω, δεξιά/αριστερά) μου φάνηκαν αρκετά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

εψαξες για imitation/after market?

 

το εντυπωσιακο παντως ειναι οτι εσπασαν με ελαχιστη χρηση, χωρις δυναμη, χωρις κανενα λογο που να το δικαιολογει. Ειδικα του συνοδηγου που δεν το πειραζει σχεδον ποτε κανεις. Λες και ηρθαν ραγισμενα απο το εργοστασιο

Edited by gaig
Link to comment
Share on other sites

εψαξες για imitation/after market?
 
το εντυπωσιακο παντως ειναι οτι εσπασαν με ελαχιστη χρηση, χωρις δυναμη, χωρις κανενα λογο που να το δικαιολογει. Ειδικα του συνοδηγου που δεν το πειραζει σχεδον ποτε κανεις. Λες και ηρθαν ραγισμενα απο το εργοστασιο

Έχω βρει με ένα 50αρικο και τα δυο μαζί
Απλά κολλάω μήπως είναι λάθος και πως θα τα αλλάξω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

εψαξες για imitation/after market?
 
το εντυπωσιακο παντως ειναι οτι εσπασαν με ελαχιστη χρηση, χωρις δυναμη, χωρις κανενα λογο που να το δικαιολογει. Ειδικα του συνοδηγου που δεν το πειραζει σχεδον ποτε κανεις. Λες και ηρθαν ραγισμενα απο το εργοστασιο

Για την ακρίβεια μου έμεινε το πλαστικό στα δάχτυλα!
Να πω πως το αυτοκίνητο είναι πολλών ετών και τα πλαστικά «κάηκαν» από τον ήλιο να έλεγα ναι.
Επιπλέον να πω πως από τις 360 μέρες του έτους, μόλις τις 60 και αν, είναι εκτεθειμένο στον ήλιο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα μου έμειναν στα χέρια η δεξια κεντρική γρίλια...δεν ξέρω εάν η επέκταση εγγύησης με καλύπτει. 2437c0231252f596702cb50cdbbfbfd9.jpg

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπήκαν στην εγγύηση ...οπότε όλα μια χαρά και χωρίς καμία επιπλέον χρέωση

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.