Jump to content
NikosDeli

Golf 7 1.5 Tsi EVO - Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου [Turbo,Εξατμίσεις,Βελτιώσεις]

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Έχω ένα golf mk7 του 2019 το οποίο φοράει τον 1.5 tsi evo act κινητήρα με τα 150hp. Σκέφτομαι την αύξηση ιπποδύναμης σε αυτόν τον κινητήρα. Απο ότι έψαξα αυτός ο κινητήρας δεν έχει παραπάνω απο 3 χρόνια που έχει βγει. Είναι ασφαλής η βελτίωσή του η κρύβει κινδύνους γιατί δεν έχει μελετηθεί αρκετά από τους βελτιωτές?

Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα μέρη του αυτοκινήτου, όπως φρένα κλπ, ποιον οίκο βελτιώσεων προτείνετε (για το αυτοκίνητο που αναφέρθηκε παραπάνω) για την περιοχή της Θεσσαλονίκης καθότι δεν υπάρχει η επιλογή για ταξίδι σε Αθήνα?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έγινε Pinned, αφορά στο νέο και αξιόλογο μοτεράκι της Vw!

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μοτερ φοραει κ το TRoc μου. Εψαχνα κ εγω αλλα προγράμματα δεν υπηρχαν ετοιμα κ δεν ηθελα να ασχοληθω παραπανω με custom.Δεν ξερω γιατι οι μεγαλοι οικοι ακομη κ σημερα δεν εχουν βγαλει κατι... 

Εβαλα ενα box ετσι να παρει λιγο τα πανω του κ το αφησα ετσι. Ενα χρονο τωρα δεν εχει βγαλει καποιο θεμα... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω να προτείνω άριστο βελτιωτη στη Θεσσαλονίκη, αν θες στείλε μου πμ.

Υ.Γ: δεν ξέρω εάν μπορεί το συγκεκριμένο μοτέρ αλλά είναι αυθεντία στα VAG, δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδακια κοψτε τα πμ και γραψτε στα θεματα γιατι θα εχει μπανακια.

Αντε μπραβο


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι εργοστασιακοί τούρμπο κινητήρες έχουν πρώτα σαν βελτίωση επαναπρογραμματισμό για να σηκώνουν λίγο πίεση παραπάνω. Εύκολα και πολλά άλογα. Αν δε σου φτάνουν τα 200 που θεωρητικά μπορεί να πάει, μετά πάμε σε πιο μεγάλη τουρμπίνα, εξάτμιση, κλπ.

Sent from my A80Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βαλει τοσες δικλειδες ασφαλειες που νομιζω οτι πρεπει να βγαλεις εγκεφαλο για να βαλεις προγραμμα. Γιαυτο κ revo, apr κτλ δεν εχουν βγαλει ετοιμο προγραμμα. Εκτος κ αν παιζει κατι αλλο. Το μοτερακι πραγματικα πεταει. Ειδικα μετα κ το τελευταιο update που βγαλανε η vw. Εγω πλεον το απολαμβανω κ με το box. Σιγουρα με προγραμμα θα ηταν πιο τελειοποιημενο. Custom βεβαια υπαρχουν καμποσα. Βλεπε revlimit, πορφυρης, etuners, ace motosport. 

Μπορεις να αρχισεις να παιρνεις τηλ κ να τους ρωτας. 

Αν εισαι απο Θεσσαλονίκη τον μονο που γνωριζω ειναι Πορφυρη κ δεν ξερω αν εχει καποιον dealer ο revlimit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα.

Πάρε τηλέφωνο εδώ και κάνε μία ερώτηση για το αμάξι σου.

https://www.sptunes.gr/

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2021 at 1:57 ΜΜ, Athan88 said:

Τι ειναι το box που αναφερατε;

 

Παραλληλος εγκεφαλος ειναι που παιρνει γραμμη απο χρονισμο, πιεση μαπ, πιεση βενζινης. Σαν προγραμμα λειτουργει αλλα σιγουρα δεν φτανει την τελειοτητα ενος προγραμματος εγκεφάλου. Εγω το εβαλα γιατι οταν εψαχνα δεν υπηρχε κατι. Μεχρι στιγμης αυτο το μπαμ στις προσπερασεις που ηθελα μου το εδωσε καθως κ στα ψιλα ανοιγει πιο ευκολα το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει κανείς εάν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το σύστημα απενεργοποίησης των κυλίνδρων;

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.