Jump to content
GiorgioPap - GTI

Αγορά Passat 1.8 Tsi 2009' από ένα Παλιό Μελος

Recommended Posts

Καλησπέρα μετά από 6 κ πλέον χρόνια :thumbsu:

Μετά από οταν πούλησα το polo gti που ειχα αγοράσει απο καινούριο.

Ήρθα ξανά λοιπόν αν και ποτέ δεν πςριμενα να ειμαι παλι τοσο κοντα σε vw.:lol: 

Πλέον νέες αναγκες και υποχρεώσεις μιας προς το παρον 4μελης οικογένειας με τις γνωστές ανάγκες χωρων .

Τυχαία ειδα το παρακάτω Πασατ που ειναι γείτονα αγορασμένο απο Θεσσαλονίκη.

 

https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/34031073?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

 

Λέτε αξίζει ? 

Υ.Γ. Συνεργείο που το ειδε δεν ειδε κατι άσχημο η αποτρεπτεο .

Οπτικα μεσα και εξω δεν εχει το παραμικρό

Οταν το φυσωσαν ειδα σφαλματα αε παραθυρα και αλλα εντος καμπινας πλην κινητηρα.

Φοραει υγρου ψεκασμου υγραεριο vialle με αλλαγμένη δεξαμενή περυσι.

Δευτέρα μεθαυριο θα το οδηγησω και εγω

test drive αρκςτη ωρα μαζι με τον τωρινο κάτοχο.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά & :hi:

Edited by GiorgioPap - GTI
Link to comment
Share on other sites

TSI γκαζιέρα;;;;

Στα πόσα χλμ έκανε την μετατροπή;

Υποτίθεται ότι κάποιος μετατρέπει  το αυτοκίνητο του σε γκαζιέρα για λόγους οικονομίας καυσίμου.

Γιατί το πουλάει;;;

Αυτοκίνητο του 2009 με μόνο 85Κ χλμ;;;;;

Η τηλεδιάγνωση μου είναι ότι υπάρχει λάκος στην φάβα.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιο σερβις δειχνει ολα να εχουν γινει σε ενα συνεργειο. 

Για τα χλμ. Το σαλόνι π.χ. δεν δείχνει πεσμενο η πολυχρησιμοποιημενο οπως και ολη η κατασταση του.

Για το υγραεριο τωρα γνωριζω οτι ειναι το ακριβοτερο της αγορας και υγρου τυπου.

Θα το παω και σε 2ο ελεγχο σε γνώστη vw εντος εβδομάδας. 

Edited by GiorgioPap - GTI
Link to comment
Share on other sites

το αμάξι φαίνεται και δείχνει προσεγμένο από της φωτογραφίες. :cool:

 

και με λίγα χιλιόμετρα καλό μου φαίνεται εμένα...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα το παω απο Τριτη σε Vw εξειδικευμένο συνεργείο για 2ο ελεγχο και πιο αναλυτικό

Αν τα χλμ ειναινοριτζιναλ και δεν βρεθεί παλι καποιο προβλημα λεω να προχωρησω

Link to comment
Share on other sites

καλά τόσο χάλια ήταν η στεφάνη του τιμονιού στα 85000 χλμ που έβαλε νέο κάλυμμα? 

Το αμάξι είναι πρώτο χέρι? Αν ναι ζήτα του να σου δώσει χαρτί των κτεο που έχει περάσει. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Derv_7 said:

καλά τόσο χάλια ήταν η στεφάνη του τιμονιού στα 85000 χλμ που έβαλε νέο κάλυμμα? 

Το αμάξι είναι πρώτο χέρι? Αν ναι ζήτα του να σου δώσει χαρτί των κτεο που έχει περάσει. 

 

 

προς αποφυγήν τυχών παρεξηγήσεων και μπερδεματον

 

δυστυχώς στα Passat το σηγκεκρημενο δέρμα που βάζουν στο τιμόνι χαλάει πολλή γρήγορα. 

 

δεν έχει να κάνει με τα χιλιόμετρα έχει αναφερθεί από πολλούς κατόχους Passat το σηγκεκρημενο θέμα....

 

και δυστυχώς αν οδηγάς με την παλάμη τον χεριών , χειροτερεύει πολύ ποιο γρήγορα

 

 

Και Βέβαια για να είμαστε και δίκαιοι το ότι ο άνθρωπος το έντυσε με το αυτό το κάλυμμα δεν σημαίνει ότι έχει χαλάσει το δέρμα.. μπορεί το δέρμα το εργοστασιακό να είναι εντάξει και να έβαλε αυτό το δέρμα για έξτρα προστασία

Edited by OMINUS
  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2021 at 9:52 ΠΜ, tsikis007 said:

TSI γκαζιέρα;;;;

Στα πόσα χλμ έκανε την μετατροπή;

Υποτίθεται ότι κάποιος μετατρέπει  το αυτοκίνητο του σε γκαζιέρα για λόγους οικονομίας καυσίμου.

Γιατί το πουλάει;;;

Αυτοκίνητο του 2009 με μόνο 85Κ χλμ;;;;;

Η τηλεδιάγνωση μου είναι ότι υπάρχει λάκος στην φάβα.

Το δικό μου έχει 70.000  και νόμιζα πως είναι λίγα ώσπου προχθές είδα το κοντέρ από φίλο που μένει κοντά σε μένα και έγραφε 48.000.

(Και οι δύο τα σέρβις σε αντιπροσωπεία ,ύπαρξη και μικρότερου αυτοκινήτου)

  • Thanks 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από Test Drive Αττικης οδού αρκετα χλμ. Το αμαξι αθορυβο και παγωμενο στην αρχή στο ρελαντι και μετα την βόλτα μισης ώρας που ηταν ζεστό. Πολύ σταθερό στον δρομο κ σε λακουβες που επεσα επιτηδες μια χαρα ολα.
Φρενα οκ. Τιμονι παει ολοισια. Συμπλεκτης μια χαρα. Αρπαγμα κανονικο κ ανεβασμα στροφων.
Με 35€ υγραερίου κάνει 500χλμ στα ταξιδια που εχει παει ο ιδιος μου τονισε με 160 σταθερα που ταξιδευει.
Ταπετσαρια , σαλόνι , πορτ-μπαγκάζ σε αψογη κατάσταση , καθίσματα χωρις κανενα "ζαρωμα" πολυχρησιας ,  εχει βαλει κ μια china οθονη αφης 10' . Λίγο πριν γυρίσουμε στην βαση μας στα 2 στενα δλδ, έβγαλε μια ενδειξη κιτρινη EPC και ενα κοκκινο θαυμαστικό στην οθονη με ενα ρολοι διπλα στο καντραν και στην 2α δεν ανεβαζε στροφές. Το σβησαμε το ανάψαμε καναμε 2 τετράγωνα και είχε σβήσει το EPC , το θαυμαστικο εξακολουθούσε. 
Δέχτηκε απο μονος του αυριο να το παμε σε δικο μου συνεργειο για φυσωμα κ έλεγχο.
 Ειπε δεν του το εχει ξαναβγαλει στους 7μηνες που το έχει.
Τι λετε ?

 

Άδεια λεει Δεν ειναι cdaa

Είναι bzb

Link to comment
Share on other sites

Η κίτρινη EPC μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό ( πχ αναβάθμιση λογισμικού ) ή ... ( δεν ξέρω )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο  για επτά  μήνες,  δεύτερος  κάτοχος με τέτοια  ευκαιρία;

Βρες  κάτι  άλλο. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites




Ειπε δεν του το εχει ξαναβγαλει στους 7μηνες που το έχει.
Τι λετε ?


Χχαχχχαχα. Καλό..

Χαρτιά κτεο είδες; Αυτός, αν το αμάξι είναι τόσο καλό, γιατί το πουλάει μέσα σε 7 μήνες;

Υπόθεση μου ότι το πήρε, του έβγαλε κάτι χοντρό (είτε ο προηγούμενος του έκρυψε κάτι) και τώρα θέλει να το σπρώξει...

Πάντως ήσουν αρκετά τυχερός πρέπει να ομολογήσω..
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Του ριξα 500€ σε πρόταση πριν το παμε 2ο συνεργείο για ελεγχο κ περιμενω απάντηση , ενω κυρίως ψάχνω να τσεκάρω και ενα αλλο που βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.