Jump to content
Kostas Golf Plus 1.4 TSI

Συνεργεία επισκευής DSG 7

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά. 

Κάτοχος Golf Plus 1.4 TSI 122Hp με κιβώτιο DSG 7. Μου κάνει σκορτσάρισμα από 1η σε 2η και από ότι φαίνεται από όσα έχω διαβάσει μάλλον μπλέξαμε σε περιπέτειες. Κάποιο συνεργείο που να γνωρίζει το αντικείμενο στην Αττική?? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Όλα τα συνεργεία έξω θα σου αλλάξουν βαλβολίνες...

Μάλιστα οι βαλβολίνες έχουν διαδικασία ολόκληρη να αλλαχθούν.

Τα λάδια που θα βγουν θα είναι τα 2/3 από αυτά που παίρνει κανονικά το κιβώτιο... Τα αλλάζεις και μετά αλλάζεις ξανά, ώστε να αλλαχθεί όσο το δυνατό μεγαλύτερο ποσοστό.

Ακόμα και για το καθάρισμα υπάρχει ειδική διαδικασία, και μάλιστα με μηχάνημα (κάτι αντίστοιχο σε εμφάνιση με το μηχάνημα που κάνει πλήρωση στο φρέον του κλιματισμού, ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ DSG)

Τώρα, όσον αφορά το λύσιμο, μόνο αντιπροσωπεία μάλλον, αφού το κιτ εργαλείων που χρειάζεται για το λύσιμό του είναι πανάκριβο. Εάν ισχύει η φήμη που άκουσα, υπάρχουν μόνο 3 τέτοια κιτ στην Ελλάδα (2 Αθήνα, 1 Θεσσαλονίκη) και τα μοιράζονται οι αντιπροσωπείες...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το είδα πρόσφατα το συγκεκριμένο βίντεο, φαίνεται ότι το γνωρίζουν το αντικείμενο, θα το επισκεφθώ σύντομα. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν , Kostas Golf Plus 1.4 TSI said:

Το είδα πρόσφατα το συγκεκριμένο βίντεο, φαίνεται ότι το γνωρίζουν το αντικείμενο, θα το επισκεφθώ σύντομα. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

 

Να σου πω την αλήθεια έχω δει κάποια αναλυτικά video του με επισκευές TSI TFSI και είναι πολύ αναλυτικός και λεπτολογος στην δουλεία του...

 

Δεν ξέρω αν είδες το καινούργιο με το πιστονη του scirocco πολύ αναλυτικός ρε φιλε 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2021 at 5:19 PM, Hellas4x4 said:

Καλησπέρα...

Όλα τα συνεργεία έξω θα σου αλλάξουν βαλβολίνες...

Μάλιστα οι βαλβολίνες έχουν διαδικασία ολόκληρη να αλλαχθούν.

Τα λάδια που θα βγουν θα είναι τα 2/3 από αυτά που παίρνει κανονικά το κιβώτιο... Τα αλλάζεις και μετά αλλάζεις ξανά, ώστε να αλλαχθεί όσο το δυνατό μεγαλύτερο ποσοστό.

Ακόμα και για το καθάρισμα υπάρχει ειδική διαδικασία, και μάλιστα με μηχάνημα (κάτι αντίστοιχο σε εμφάνιση με το μηχάνημα που κάνει πλήρωση στο φρέον του κλιματισμού, ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ DSG)

Τώρα, όσον αφορά το λύσιμο, μόνο αντιπροσωπεία μάλλον, αφού το κιτ εργαλείων που χρειάζεται για το λύσιμό του είναι πανάκριβο. Εάν ισχύει η φήμη που άκουσα, υπάρχουν μόνο 3 τέτοια κιτ στην Ελλάδα (2 Αθήνα, 1 Θεσσαλονίκη) και τα μοιράζονται οι αντιπροσωπείες...

 

Thanks για τις πληροφορίες!

Επειδή λίγο πολύ το θέμα αυτό ενδιαφέρει πολύ κόσμο ας το κρατήσουμε ενημερωμένο όσο είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το video 
 
 

Ο τυπος φαινεται κορυφη τον παρακολουθω χρονια! [mention]OMINUS [/mention] τσεκαρε το βιντεο με τα 1.4 σορρυ για το οφ τοπικ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2021 at 9:28 ΜΜ, gianniskar said:


Ο τυπος φαινεται κορυφη τον παρακολουθω χρονια! [mention]OMINUS [/mention] τσεκαρε το βιντεο με τα 1.4 σορρυ για το οφ τοπικ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορεις να μου στειλεις το link?

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου στειλεις το link?
 





Μετά από αυτό δες αυτό! Ο τύπος έκανε πατέντα για να λύσει το πρόβλημα!





Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στο μελος (προσφατη εγγραφη) δοθηκε warning για αμεση διαφημιση και ψαρεμα πελατων.

Σε περιπτωση που επιθυμει να διαφημιστει να επικοινωνησει μετα τη ληξη της ποινης με τα αρμοδια προσωπα του Vwclub.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.