Jump to content
diver86

Επιλογη δευτερου αυτοκινητου

Recommended Posts

Κοιταω την αγορα ενος δευτερου αυτοκινητου για τη συζυγο.η χρηση θα ειναι καθημερινη να πηγαινει στη δουλεια της πηγαινε ελα 30 χλμ εθνικη και τις δουλειες μες στη πολη.εχω ενα κεφαλαιο 8000 ευρω και σκεφτομαι τωρα η αγορα καποιου μεταχειρισμενου με λιγα χλμ κοιταω το vw up,skoda fabia η να δωσω προκαταβολη και να παω για κανα i20 κουτα.

Μεχρι στιγμης κοιταω τη μεταχειρο επιλογη.fabia 1.4 90hp πετρελαιο ειναι αξιοπιστα?καινε λογω πενταρι σασμαν?βγαινει απ οτι ειδα και σε 1.0 75 hp.

Καθε γνωμη δεκτη...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που αναφέρεις, το i20 καινούργιο είναι η δική μου επιλογή.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεσα θα μπω...χαχα...το λογικο αυτο ειναι...προσπαθω να αποφυγω αν γινεται αυτο το καθε μηνα δοση...απο την αλλη με 8_9000 τι αμαξι θα βρεις?

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, diver86 said:

 

Κοιταω την αγορα ενος δευτερου αυτοκινητου για τη συζυγο.η χρηση θα ειναι καθημερινη να πηγαινει στη δουλεια της πηγαινε ελα 30 χλμ εθνικη και τις δουλειες μες στη πολη.εχω ενα κεφαλαιο 8000 ευρω και σκεφτομαι τωρα η αγορα καποιου μεταχειρισμενου με λιγα χλμ κοιταω το vw up,skoda fabia η να δωσω προκαταβολη και να παω για κανα i20 κουτα.

Μεχρι στιγμης κοιταω τη μεταχειρο επιλογη.fabia 1.4 90hp πετρελαιο ειναι αξιοπιστα?καινε λογω πενταρι σασμαν?βγαινει απ οτι ειδα και σε 1.0 75 hp.

Καθε γνωμη δεκτη...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

κοίτα και για μτχ peugeot 208

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρο κοιταω το πολυ μεχρι 8000_9000 ευρω και βλεπω vw up,skoda fabia που βρισκω και με λιγα χλμ
Για καινουργια i20,opel corsa που στα 15500 ειναι υπερπληρης απο εξοπλισμο,εξαταχυτο σασμαν και 100 αλογα...ειδικα το opel corsa εχει μια προσφορα την elegance 1,2 100αλογα με 15700 με φουλ εξοπλισμο

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για Yaris κοίτα η ΚΙΑ 

 

συνάδελφος από την δουλειά μου πήρε Yaris του 2016 με 9.000€ και κάπου στα 50.000χιλιομετρα

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, OMINUS said:

για Yaris κοίτα η ΚΙΑ 

 

συνάδελφος από την δουλειά μου πήρε Yaris του 2016 με 9.000€ και κάπου στα 50.000χιλιομετρα

 

μόνο μην πάρεις diesel yaris έχουν θέμα καίνε λάδια

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που αναφέρεις, το i20 καινούργιο είναι η δική μου επιλογή.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



+1

Δες και Panda 1.3 mjt μοντέλα 2-3 ετων


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το panda μ αρεσει αλλα η γυναικα δε θελει να τ βλεπει...χαχα
Λοιπον κατεληξα σ ενα vw up θα παω να το δω απο βδομαδα αλλιως παω γ κουτα opel corsa gs line 1.2 100hp

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα φοβαμαι τα φυσικα αερια.πριν το arona ειχα το mii βενζινη.απιστευτο αυτοκινητο και χιλιομετανιωσα που το εδωσα και τωρα γυρισε ο καιρος που θα ξαναπαρω το ιδιο για δευτερο.βενζινη δε με χαλασε,οικονομικο μανιτζεβελο και βλεπω οτι με 9000 παιρνεις vw up με το πολυ 40000χλμ.θα παω να δω κανα 2 που εχω σταμπαρει να δω σε τι κατασταση ειναι και να μη χρειαστει να μπω στη διαδικασια δανειου αλλιως με βλεπω καθε μηνα δοση

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ του φυσικού γτ 1ον γλυτώνεις πολλά λεφτά ειδικά σε γυναίκα που δεν οδηγούν και οικονομικά και 2ον έχω συνάδελφο με 200.000(που δεν το προσέχει καθόλου).

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω γενικα σε φορουμ οτι βγαζουν κτ θεματα σε πιεσεις κτ τετοιο δλδ κ δευτερον αυτη τη μπουκαλα μες στο αμαξι με 2 παιδια κιολας ποτε δε συμφιλιωθηκα με την ιδεα...μπορει ν σκεφτομαι κ λαθος

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν αντέχεις για το καινούριο και εγώ θα σου πρότεινα το i20 είναι πολύ value for money επιλογή. 

 

Σε μεταχειρο καλά κοιτάς σε up,mii citigo. Και γω στην γυναίκα έχω το up, βενζίνη είναι πολύ οικονομικό. Πάνω από 5 η κατανάλωση δύσκολα θα ανέβει και φοράει και 15αρια λάστιχα. 

Σε αυτά τα λεφτά που αναφέρεις θεωρώ βρίσκεις αρκετά καλά

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι εκλεισε.vw up 13000 του 19 εταιρικο αλλα σε αψογη κατασταση.απο βδομαδα πρωτα ο θεος παραλαμβανω.

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.